Příprava

Léto 2022

S o b o t a 3 0 . č e r v e n c e :

M u ž i A : Slovan F R Ý D L A N T - Slovan L Y S Á 8 : 1 (4:0)

Sestava: Poborský Mates - Forejt Matěj, Müller, Zoubek, Machka, Choura, Pokorný, Schneiberg ml., Veselý Ondra, Kříž Tomáš, Ryšánek, střídali: Kodeš, Veselý P., Forejt Lukáš, Hanke

Další přípravné utkání jsme sehráli proti účastníku libereckého krajského přeboru na jeho stadionu. Hráli jsme v kombinované sestavě, bez několika starších zkušených hráčů a na soupeře jsme nestačili. Vedoucí mužstva Václav Šlingr, který na lavičce nahradil nepřítomného trenéra Matěje Brabce, popsal utkání v nymburském deníku: "Rozdíl mezi oběma týmy byl ve fotbalové kvalitě, práci s míčem, prostě ve všem. Domácí na tom byli ve všech směrech podstatně lépe. Nezachytili jsme začátek a za devět minut jsme prohrávali o tři branky. Pak jsme hru trochu vyrovnali, ale nadále nás domácí přehrávali. Ve druhém poločase jsme měli dvě vyložené šance , ale vychytal nás golman. Nakonec jsme dostali osm kousků, většinou po našich chybách. Dostali jsme pěknou lekci". Naši jedinou branku vstřelil Tomáš Kříž.

N e d ě l e 2 4 . července:

M u ž i A : AFK S E M I C E - Slovan L Y S Á 4 : 3 (0:1)

Sestava : Rathouský - Kříž Jan, Novák Lukáš, Müller, Schneiberg ml., Choura, Pokorný, Veselý, Ryšánek, Brabec, Kříž Tomáš, střídali: Forejt Matěj, Novák David, Šlingr Marek, Machka

V prvním přípravném utkání jsme jeli na druhý břeh Labe na hřiště tradičního soupeře, který pojal zápas prestižně a nakonec těsně zvítězil. Náš hráčský kádr zatím nedoznal velkých změn odešel Zoubek a po několika letech se vrátil Marek Šlingr. V zápase jsme si připravili několik dobrých brankových příležitostí, které jsme však neproměnili. V prvním poločase jsme se ujali vedení 0:1, Tomáš Kříž proměnil penaltu. Ve druhém poločase byli úspěšnější domácí, kteří otočili výsledek a zaslouženě zvítězili. Sled branek: 0:1,1:1,2:1,2:2,3:2, 4:2 a 4:3. Naše branky vsítili Ondra Veselý - 2 (jedna z penalty) a Tomáš Kříž (penalta).

Trenér Matěj Brabec hodnotil zápas v Nymburském deníku: " V naší hře byla vidět nerozehranost, měli jsme hodně nepřesností a kazili jsme, měli jsme zbytečně hodně ztracených míčů. Domácí byli zarputilí, nedali nám nic zadarmo. A ve druhém poločase otočili skóre na svoji stranu. My jsme zahodili hodně tutových šancí a soupeř nás za to potrestal. Za bojovnost a nasazení si Semice výhru zasloužili."