Příprava

Zima 2022

S o b o t a 5. března :

Muži A : Slovan L Y S Á - SK Čelákovice 3 : 4 (0:2)

Prachbídně naložili fotbalisté lyského Slovanu s generálkou na jarní část sezony. Na přírodní trávě poslední tým nejvyšší krajské soutěže prohrál s Unionem Čelákovice, který hraje o soutěž níž. Domácí Slovan se musel zachraňovat, hrozil mu debakl. Union vedl už o čtyři branky, nakonec vyhrál o jednu.

"Generálka se nám nevydařila podle našich představ," přiznal vedoucí lyského mužstva Václav Šlingr. "Přistoupili jsme k tomu lehkovážně, bez nasazení a odhodlání porvat se o dobrý výsledek. Soupeř byl lepší v práci s míčem, lépe se popral s terénem. To nás ale neomlouvá, Čelákovice lépe kombinovaly a důraznější. My jsme dostali dva góly v posledních pěti minutách první půle a další dva na začátku té druhé. Ke konci jsme trochu přidali, dali jsme i góly, čímž jsme výsledek alespoň korigovali. Utkání ale mělo vypadat úplně jinak,," měl jasno Šlingr.

"Na nepříliš kvalitním trávníku hřiště v Lysé nastoupila obě mužstva k poslední prověrce před mistrovským kláním. V prvním poločase jsme měli kontrolu nad míčem častěji my, vytvořili jsme si několik šancí, ale jak Skuhravého, tak Filipovi či Dalekorejovi chyběla přesná muška. Domácí tým se dostával na dostřel k Jandovi sporadicky. Branky přišly až v závěru půle. Nejprve dorážel Vacek a druhou trefu přidal Dalekorej. Do druhé části trenér vystřídal a hned navýšil vedení Vacek na tři nula. Netrvalo dlouho a hlavička Bílka znamenala vedení o čtyři góly. Dále jsme měli několik možností navýšit skóre, což se nám nepodařilo, spíše přišlo jakési uspokojení, a tak se osmělili domácí. Ti snížili po hodině hry na jedna čtyři a v závěru utkání po dvou zbytečných zaváháních brankaře Kopeckého upravili skóre na přijatelných tři čtyři, což byl asi zasloužený výsledek vzhledem k předvedené hře," popsal průběh zápasu čelákovický sekretář Milan Šikl.

Branky: T. Kříž 2, Vránek - Vacek 2, Dalekorej, Bílek. Poločas: 0:2.

Slovan Lysá: Rathouský - Machka, J. Kříž, Müller, Forejt - Choura, Poborský, Krušinský, Veselý - T. Kříž, Ryšánek, střídali Vránek, Horváth.

S o b o t a 2 6 . ú n o r a :

Muži A : FC Z L I Č Í N - Slovan L Y S Á 6 : 1 (4:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Zoubek, Müller, Vránek, Choura, Poborský Ondra, Novák David, Veselý, Kříž Tomáš, Ryšánek, střídali: Machka, Pokorný a Horváth Berta

Původně dojednané utkání s týmem Záryb se nehrálo, když soupeř utkání v týdnu odvolal, jelikož měl nedostatek hráčů. Náhradou byl dojednán náhradní zápas s FC Zličín, který hraje pražský městský přebor. Hrálo se na soupeřově hřišti a domácí vysoko zvítězili, i když výsledek je pro nás krutý a neodpovídá předvedené hře. Soupeř byl lepší, ale rozdíl pěti gólů ve hře rozhodně nebyl. Zličín dal v prvním poločase z pěti šancí čtyři góly, my jsme naopak ze tří "tutovek" nedali ani jeden gól. Dostali jsme lekci z produktivity. Druhá půle už byla vyrovnanější. Naši branku vsítil Ondra Veselý z penalty.

S o b o t a 1 9 . ú n o r a :

Muži A : Polaban N Y M B U R K - Slovan L Y S Á 5 :0 (2:0)

Sestava: Rathouský - Machka, Müller, Malinský, Forejt - Choura, Krušinský, Pokorný, Vránek - Kříž Tomáš, Novák David, střídali: Hanke, Kozdera a Horváth

Další přípravné utkání jsme sehráli na umělé trávě v Poděbradech a soupeřem nám byl soused v tabulce krajského přeboru. K zápasu jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy a na výsledku i výkonu to bylo znát. Polaban byl po všech stránkách lepší a vysoko zvítězil.

V Nymburském deníku zhodnotil utkání trenér Matěj Brabec: "Výsledek je krutý a nedělám z toho žádné závěry. Chybělo nám osm hráčů a navíc další tři odstoupili pro zranění během zápasu. Nymburk si vítězství zasloužil, byl lepší, častěji na míči a byl pohyblivější. Vpředu má mladé a rychlé kluky, my jsme měli problém zachytávat míče za obranu. V prvním poločase jsme se ještě drželi. Mohli jsme vyrovnat, ale nedali jsme a z protiútoku jsme dostali druhý gól před poločasem. Tomu předcházel zákrok nymburského brankáře, který měl být vyloučený, ale vzhledem k tomu, že to byla příprava, brankář dohrál. Ve druhém poločase byl už soupeř jasně lepší fysicky a bylo jen otázkou, zda přidá další góly."

N e d ě l e 1 3 . ú n o r a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - Sokol L U Š T Ě N I C E 3 : 1 (3:1)

Sestava : Dittricht. ( Rathouský) - Kříž Jan, Müller, Zoubek, Vránek - Choura, Pokorný, Kozdera, Veselý- Ryšánek, Kříž Tomáš, střídali Krušinský a Šatný

Další přípravné utkání jsme opět sehráli na umělé trávě v Benátkách proti soupeři hrajícímu I.A třídu. Trenér Brabec, v nymburském Deníku hodnotil utkání takto: " Dali jsme na začátku dva rychlé góly a po půlhodině hry jsme mohli přidat třetí zásah a tím pádem mohlo být po zápase. Místo toho jsme inkasovali po rohovém kopu. V závěru prvního poločasu jsme přece jen po chybě soupeře udeřili potřetí. Druhá půle už se spíše dohrávala. Z naší strany byla druhá půle podstatně slabší než ta první. Nepodrželi jsme vepředu balon a nedokázali jsme se dostat do brankových šancí. Ani soupeř si ale žádnou vyloženou příležitost nevypracoval."

Naše branky vsítili Choura, Veselý a Ryšánek.

N e d ě l e 6 . ú n o r a :

Slovan L Y S Á - Sportovní sdružení O S T R Á 7 : 1 (4:0)

Sestava: Dittrich - Kříž Jan, Müller, Zoubek, Šatný, (46´ Kodeš), Choura, Pokorný, Novák David,
(46´ Kozdera), Veselý, Kříž Tomáš, Hanke, (37´Ryšánek)

Úvodní přípravné utkání jsme sehráli na umělé trávě v Benátkách proti soupeři z I.B třídy a výrazně jsme zvítězili. Na výrazném vítězství se nejvíce podílel rychlonohý autor čtyř gólů Tomáš Kříž, dva góly přidal Ondra Veselý a jednou se trefil Pokorný. Soupeř jen snížil na 4:1

Vedoucí mužstva Venda Šlingr, který zastupoval nemocného trenéra Matěje Brabce (je po operaci třísla), hodnotil utkání: "Byl to typický a klasický první zápas. Nebylo to o kombinaci a souhře. Do dvanácté minuty jsme dali po brejcích dvě branky. To bylo v době, kdy Ostrá lépe kombinovala, my jsme ale využili své brejky. Díky tomu jsme se uklidnili a začali jsme soupeře přehrávat. Zlepšili jsme se i v kombinaci. Po změně stran jsme si nechali dát gól na čtyři jedna. Hra byla zase vyrovnaná, postupem času jsme to opět zlepšili a přidali jsme další branky. Naše góly padly po pěkných kombinacích a jedna byla z trestného kopu. Nikdo se nezranil, takže i z tohoto pohledu jsme spokojeni."

Hrající trenér Ostré Lukáš Dejl řekl k zápasu: " Výsledek je pro nás až moc krutý, ale bohužel svými chybami v obraně jsme soupeři většinu gólů vyloženě darovali. Říkal jsme klukům, že je pro mě výsledek tentokrát druhořadý, ale tolik gólů je moc. Klukům z Lysé děkujeme za lekci a doufám, že i pro ně byl zápas přínosem."