Kemp 17.-19.8. 2018

Fotbalový kemp - Lysá nad Labem

Ve dnech 17. - 19.8.2018 pořádal fotbalový oddíl Slovan Lysá nad Labem kemp pro své hráče narozené v letech 2007 - 2009.

Kemp byl zaměřený na fyzickou kondici a ovládání míče.

V pátek ráno rodiče chlapce přivedli, provedla se potřebná administrativa, postavili jsme stany a šlo se trénovat, tréninky byly rozděleny 2 ráno, 2 odpoledne a jeden večer. 1. ranní trénink byl zaměřen na kondici, 2. byl posilovací, 3. herní, 4. dovednosti s míčem a 5. opět kondice (tento trénink byl prováděn na přilehlém hřišti pro plážový volejbal).

Druhý den ráno se chlapci nasnídali, provedli potřebnou hygienu a šlo se opět trénovat, podle plánu 1. dne, s tím, že v sobotu měli chlapci "pouze " 4 tréninky v průběhu 8 hodin. Po posledním tréninku se šli chlapci osprchovat a jelo se na utkání SK SLAVIA PRAHA : FK JABLONEC.

Bylo domluvené, že naši hráči budou doprovázet základní jedenáctky obou týmů na hrací plochu. Po příjezdu na stadion EDEN jsme se občerstvili, a šli ke vchodu pro hráčské doprovody. Tam se nás ujal trenér mládeže týmu SK Slavia Praha, který kluky přivítal a zavedl je do kabiny. Tam se chlapci převlékli a čekali na udílení pokynů. Při převlékání trenér ze Slavie otevřel dveře a kluci viděli hráče

A -týmu, kteří právě šli na předzápasovou rozcvičku, při pohledu na naše chlapce jsem měl pocit, jakoby někteří úplně zkameněli a jen se dívali na své vzory a idoly. Některým jsem dokonce musel říci, aby se začali znovu oblékat. Po oblečení chlapci vyšli před východy z kabin a čekali, až se hráči budou vracet z hrací plochy. Hráči, kteří šli ze hřiště, chlapce pozdravili "Nazdar Borcíííí" poplácali si s nimi a šli se obléci do kabin. V tu chvíli přišel pokyn, aby se chlapci seřadili a čekali na hráče těsně před vchodem na trávník. Pak proběhl klasický průběh úvodu utkání. Při návratu za mnou do útrob stadionu bylo na chlapcích vidět nadšení a úžas z právě prožitého okamžiku. Po převlečení jsme šli na místa, odkud jsme pak sledovali celý průběh utkání. Po skončení pak následovala cesta na vlak a zpátky do Lysé, cestou jsem na chlapcích pozoroval, únavu, ale i zároveň nadšení.

Třetí den byla na chlapcích vidět únava, a že ještě vstřebávají zážitek z minulého dne. Proto jsem změnil tréninkový plán a udělal chlapcům hlavně herní a střelecký trénink. Poslední trénink kempu proběhl ve formě mini turnaje 3 na 3 na malé branky každý s každým a dva nejlepší týmy budou hrát finále. Po turnaji následovala sprch a balení stanů.

Hráči zúčastnění na kempu: Šesták Vít, Grugurinovič Filip, Pokorný Jakub, Greif Václav, Kavan Viktor, Čonka Jakub, Zeman Mikuláš, Sosnovský Martin, Baďura Daniel, Procházka Vít, Dvořák Martin, Akif Ul-Haq, Říman Daniel, Říman Marek, Pořízka Denis, Švásta Štěpán, Greif Bohuslav

Chtěl bych tímto poděkovat lidem z týmu SK Slavia Praha, za to, že umožnili našim hráčům neskutečný zážitek, všem hráčům, a to že svým chováním a přístupem zjednodušili organizaci a průběh kempu. Dále všem rodičům, a vedení klubu, bez kterých by se tento kemp nemohl uskutečnit. Speciální poděkování patří panu Petru Pokornému a Silvii Horké, že byli po celou dobu kempu s námi a byli mi jak psychickou tak i fyzickou podporou!

Tomáš Karel

Trenér starší přípravky