Turnaje

Turnaj Lysá 2014

Fotbalový turnaj v Lysé ovládli domácí hráči

Tradiční fotbalový turnaj přípravek "Mini-Cup" se letos opět uskutečnil na stadionu Slovanu Lysá v neděli 22. června. Zúčastnili se ho hráči ročníku narození 2003 a mladší z celkem 8 týmů, kteří se utkali v turnajovém pavouku tak, že každý celek odehrál celkem 5 utkání.
Turnaj byl obsazen především týmy z okolí Lysé nad Labem - SS Ostrá, Polaban Nymburk, SK Městec Králové, SK Union Čelákovice ("Modří" a "Bílí"), a z Prahy dorazil TJ Sokol Řepy. Pořadatelský klub reprezentovaly rovněž dva týmy a to Slovan Lysá "Bílí", který byl tvořen zejména hráči se zkušenostmi z krajského přeboru, a Slovan Lysá "Červení", za který nastoupili fotbalisté hrající za Lysou okresní přebor přípravek.
Panovalo ideální fotbalové počasí, takže nic nebránilo tomu, aby diváci viděli spoustu kvalitních utkání, mnohdy napínavých až do samotného konce. Vrcholem turnaje pak bylo finálové klání, které nabídlo derby odvěkých rivalů Polabanu Nymburk a Slovanu Lysá "Bílí". Ve vypjaté bitvě byly nakonec šťastnější domácí, zvítězili 3:2 a mohli tak slavit zisk poháru. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byl pohár pro nejlepšího střelce, který získal domácí M. Plac za 11 branek v pěti utkáních. Pochvalu rovněž zaslouží domácí "Červení", kteří zvládli boj o konečné páté místo. Soupeřem jim byl celek Čelákovic, který v zápase vedl již 2:0, ale domácí borci nesložili zbraně, v poslední minutě srovnali výsledek a nakonec na penalty zvítězili.
Za Lyské týmy nastoupili:
"Bílí" - Poborský M. M., Forejt M., Hampl V., Tejnický P., Zedníček J., Plac M. a Le T.
"Červení" - Durdan J., Steinbach V., Steiner M., Bureš M., Kiselovič J., Šlingr D., Lorko J. a Chmelík M.
Lyské branky na turnaji pak zaznamenali tito hráči - Plac M. 11, Tejnický P. 9, Hampl V. 4, Chmelík M. 3, Zedníček J., Steinbach V., Lorko J. a Kiselovič J. všichni po 2, Forejt M. a Bureš M. po 1.

Nejlepší střelec: Matyáš Plac (Sl. Lysá "Bílí") - 11 branek

Nejlepší hráč: Denis Pardo (Union Čelákovice "Bílí")

Nejlepší brankář: Lukáš Borecký (SK Městec Králové)

Závěrem bychom rádi poděkovali všem, kdo se na turnaji podíleli, od rozhodčích, přes hráče, OFS Nymburk s jehož pomocí se podařilo turnaj uspořádat, až po rodiče, kteří vytvořili krásnou fotbalovou atmosféru a dětem nezapomenutelné zážitky. Zároveň věříme, že se turnaj líbil všem návštěvníkům a na dalším "Mini-Cupu" se opět sejdeme v hojném počtu.

Trenéři mládeže TK Slovan Lysá n. L.

O. Poborský a M. Šlingr

Turnaj Břeclav 2017

Turnaj partnerských měst Břeclav

Dne 18.5.2017 se naši hráči starší přípravky zúčastnili tradičního mezinárodního turnaje v Břeclavi.

Turnaje se zúčastnila 4 mužstva : FK AŠK Slavia Trnava (Slovensko), KS Beskyd Andrychòw (Polsko), TK Slovan Lysá nad Labem a domácí mužstvo MŠK Břeclav. Na tento turnaj naše mužstvo odjíždělo už ve středu 17.5.2017 a to z důvodu velké vzdálenosti, aby si kluci po dlouhé cestě odpočinuli, a nabrali síly na herní den. Ihned po příjezdu se nás ujal jeden z organizátorů turnaje, provedl nás areálem, ukázal zázemí a ubytování. Po zařízení všeho důležitého jsme odjeli do městského bazénu, kde jsme strávili hodinu a půl. Poté se odjelo zpět na stadion, kde jsme byli ubytovaní.

Druhý den ráno byl budíček nastaven na 6:40, od 7:00 nám byla podávána snídaně. Poté jsme se s chlapci odebrali na šatnu, kde jim byli uděleny poslední pokyny před samotným turnajem.

Turnaj se odehrával na celou polovinu hřiště s počtem hráčů 7 + 1, což bylo pro naše chlapce nezvyklé, jelikož se s tímto systémem setkali poprvé. Doba hry byla 2 x 15 min. Systém hry byl každý s každým, a hráli se 2 kola.

V 8:30 byl výkop našeho prvního zápasu, soupeřem nám byl slovenský tým, FK AŠK Slavia Trnava, kluci do zápasu vlétli, a v polovině utkání si vypracovali náskok dvou branek. Po změně stran jsme přidali ještě 2 branky, na což soupeř reagoval jednou brankou a tak kluci brali hned po 1. utkání 3 body.

Ve druhém zápase se nám postavil tým z Polska (KS Beskid Andrychòw), který v předchozím zápase potrápil domácí Břeclav, když v polovině utkání vedl již 3:0, ale domácí stačili zápas uhrát do zasloužené remízy 3:3. Naši chlapci, uspokojeni první výhrou zaspali začátek a soupeř šel rychle do vedení 1:0, pak se naše hra zvedla a výsledkem toho byla vyrovnávací branka, a za stavu 1:1 skončila i první půle. Začátek druhé půle ale kluci opět zaspali, soupeř toho využil a vstřelil nám dvě rychlé branky, na které jsme stačili reagovat pouze 1x a tak jsme v druhém zápase odešli poraženi.

Ke třetímu zápasu kluci nastoupili proti domácí Břeclavi, v tomto zápase byla vidět zkušenost domácího týmu, který si výsledek nenechal ujít a i když kluci bojovali, odešli opět poraženi výsledkem 6:3.

Po těchto třech odehraných utkání byl chlapcům podáván oběd, a poté měli dostatečný čas na regeneraci. Důležité pro nás bylo, vyhledávat místa ve stínu, protože herní den bylo nebe bez mráčku a slunce pálilo obrovskou silou.

2. kolo

První zápas druhého kola nám byl opět soupeř ze Slovenska, kluci šli do zápasu s vidinou výborného umístění, a věděli, že jestli tento zápas vyhrají, umístí se na stupních vítězů. A tak k tomuto zápasu i přistoupili, o poločase jsme vedli už 3:0 a i podle toho, jak druhá polovina zápasu začala, to vypadalo, že zápas v klidu dohrajeme, protože hned po začátku jsme přidali čtvrtou branku. Soupeř pak začal více napadat a kluci uspokojeni vstřelením čtyř branek přestali být důrazní, čehož soupeř využil a vstřelil nám dvě rychlé branky, na víc se už ale nezmohl a tak kluci i podruhé slovenského soupeře porazili, a bylo jisté, že hůře než 3. skončit nemohou.

Druhý zápas proti Andrychòwu pro nás nezačal úplně nejlépe, hned po 3. minutách jsme obdrželi branku a pak dlouho dobývali polskou zeď, povedlo se to až po přestávce, kdy jsme naše šance začali proměňovat v branky a po závěrečném hvizdu se dostavilo skóre 4:1 pro nás.

V tuto chvíli by nám k druhému místu stačil pouze bod ze závěrečného zápasu proti domácím a to díky lepší vzájemné bilanci s polským týmem.

V posledním zápase už byla na klucích vidět únava a to, že hraní na celou polovinu hřiště v nich není ještě úplně tak zažité. Ale i tak dlouho odolávali útokům soupeře,který se dokázal prosadit těsně před koncem první půle. O přestávce jsme se snažili kluky ještě vyhecovat, povzbudit, uvolnit unavené svalstvo, i když jsme věděli, ze je to pro kluky opravdu těžké. Nicméně do druhé půle kluci opravdu vlétli a odměnou jim bylo rychlé vyrovnání. Poté hra byla vyrovnaná, ale ke konci bohužel síly došli dříve našemu mužstvu a tak soupeř 3x skóroval a odsunul nás na 3. místo.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jakub Horvát

Nejlepší střelec našemu hráči unikl pouze o kousek, když Marek Čejka na turnaji vstřelil 14 branek, bohužel k výhře této trofeje mu scházela jedna jediná branka.

Účast na tomto turnaji byla pro kluky obrovským přínosem, a určitě získali hodně zkušeností, které, věřím, uplatní i v další době.

Chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům za prezentaci Lyského fotbalu a to jak na hřišti, tak i mimo něj. Dále bych chtěl poděkovat organizátorům tohoto turnaje za výbornou práci, a péči, s jakou se o nás starali. Všem členům představenstva Lyského fotbalu za zprostředkování naší účasti na tomto turnaji. A v neposlední řadě VŠEM členům realizačního týmu, kteří se tohoto turnaje s námi zúčastnili a bez kterých by to prostě nešlo.