1.ročník (2020)

SEMIFINÁLE

Semice - Polaban 3:1

"Ujali jsme se vedení brzy na začátku a možná to vývoj utkání ovlivnilo. Zápas byl vyrovnaný, my jsme asi měli více šancí. Ke konci nás soupeř přehrával, ale loženku neměl," uvedl vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka. "A dali jsme krásný třetí gól, když Koštíř přeloboval gólmana z dobrých čtyřiceti metrů," dodal Čepelka.

"Hráli jsme i v sobotu, takže většina z divizního kádru dostala volno. Šanci dostali mladíci, nastoupili i dorostenci. Chtěli jsme je vidět v zápase," uvedl kouč Nymburka Lukáš Vlk. "Ale i se čtyřmi hráči základu v sestavě jsme si s takovým soupeřem měli poradit. Ve druhém poločase jsme měli jen dvě pološance a s tím nemůžeme být spokojeni," dodal Vlk.

Branky: Kamlach, Jareš, Koštíř - Nguen. Poločas: 2:1.

Semice: Terč - Vavřík, Machala, Brynych, Novák - Bříza, Cáska, Šimek, Kamlach - Koštíř, Jareš, střídali Kůrka, Bílý, Holan.

Pol. Nymburk: PHolešovský - Ouředník, Zoubek, Filip, Wiehl - Kotek, Nepovím - Nguyen, Zubák, Hrbáček - M. Dudla, střídali Mejzr, Hobík, Drobný.


Lysá - Ostrá 2:3

"V prvním poločase jsme měli čtyři jasné ložené šance. Ale dostali jsme první branku, která byla kuriózní, kdy malá domů skončila až v síti. Pak dal soupeř druhý gól z brejku. To byl poločas, který mohl skončit obráceně. Ve druhém poločase se nám podařilo snížit, ale soupeř udeřil z penalty a my jsme už jen korigovali stav. Rozhodl první poločas, ve kterém jsme zahodili šance, naopak Ostrá byla produktivní," popisoval utkání hrající trenér lyského mužstva Matěj Brabec.

"Na začátku jsme se rozkoukávali. Lysá měla asi více šancí, i přesto, že my jsme byli více na míči. Před vápnem jsme měli ale spousty ztrát. V poločase jsme mohli klidně prohrávat, soupeř měl dvě velké loženky, nás skvěle podržel Kelle. Ale domácí si dali po našem dobrém napadání vlastní gól a pak se trefil Mareš. Po přestávce domácí snížili, ale my jsme přidali rozhodující gól z penalty. Pak Lysá stihla v závěru jen snížit," vyprávěl zkušený fotbalista Ostré Petr Vobořil.

Branky: Horák, Veselý - vlastní, Mareš, Bodlák (z PK). Poločas: 0:2.

Slovan Lysá nad Labem: Rathouský - Pokorný, Matěj Brabec, L. Novák, Horák - Veselý, O. Poborský, D. Novák, Matouš Brabec - Ježek, T. Kříž, střídali Růžička, Hanke, Kozdera.

Sportovní sdružení Ostrá: Keller - Poběrežský, Moudrý, Štejnar, Bílek - Dozorec, Vobořil, Knobloch, Novotný, Bodlák - Mareš, střídali Manhart, Volf, Hradecký, Kukla.


O 3.MÍSTO

Lysá - Polaban 2:4

Utkání nabídlo šest branek, pět jich padlo až ve druhém poločase. A úspěšnější byli fotbalisté Polabanu Nymburk. Ti vedli už dva nula, jenže Lysá srovnala. V posledních dvaceti minutách ale divizní celek rozhodl dalšími dvěma zásahy.

"Dokud jsme neprostřídali, tak to šlo a bylo to dobré. Soupeř byl lepší na míči, nám chyběli vzadu Švorba a Schneiberg a uprostřed Matěj Brabec," vyprávěl Václav Sosnovský, který vedl lyský tým jako trenér. "Špatné to ale nebylo, jako příprava to bylo příjemné zpestření a bylo to dobré," řekl Sosnovský.

"Herně jsme byli lepší, více jsme drželi míč a konečně jsme vyjádřili naši převahu i brankově. Hlavně ve druhém poločase," hodnotil zápas o třetí místo nymburský kormidelník Lukáš Vlk. "Ve druhém poločase sice Lysá vyrovnala, oba týmy proházely sestavy, ale v závěru jsme měli vetší kvalitu a to se projevilo i na konečném výsledku. Soupeř už toho měl plné zuby," dodal kouč Polabanu.

Nápad uspořádat tento turnaj se zrodil v hlavně Petra Jirsy, šéfa lyského klubu. "Turnaj trochu narušilo deštivé počasí, mohlo přijít více lidí, a také situace v Ostré," hlesl Jirsa. "Jinak se budeme snažit zachovat tradici, turnaj by mohl být za rok součást přípravy, hrál by se třeba jako jednodenní. V nějaké formě budeme chtít pokračovat," uvedl lyský předseda klubu.

Branky: T. Kříž, Herzán - Hobík, Mejzr, Jarschel, Škarecký. Poločas: 0:1.

Slovan Lysá nad Labem: Rathouský - Pokorný, L. Novák, Ježek, Matouš Brabec - T. Kříž, D. Novák, O. Poborský, Veselý - Hanke, Herzán, střídali Skála, Šatný, Horváth, Zápotocký.

Polaban Nymburk: Plaček - Herčík, Daněk, Zoubek, Kotek - Škarecký, T. Svoboda - Landyš, Nepovím, Jarschel - Hobík, střídali Drobný, M. Dudla, Mejzr, Müller.


FINÁLE

Semice - Ostrá 3:2

"Byl jsem překvapený, že jsme s divizní Ostrou drželi krok," radoval se po utkání vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka. "Hráli jsme dobře a měli jsme i více brankových příležitostí. Soupeře držel gólman Keller. Jsem spokojený, že jsme vyhráli a navíc jsme hráli dobře. Soupeř byl hodně kvalitní," uvedl Čepelka, kterému kazí radost z vítězství zranění dvou hráčů. "Vavřík a Švarc si poranili koleno. Snad to nebude vážné," dodal vedoucí mužstva Semic.

"Bušili jsme do nich, jak se dalo, ale oni třikrát vystřelili a dali tři góly," ulevil si po zápase stoper Ostré Tomáš Moudrý. "První gól jsme dostali z penalty. Měli jsme balon stále v držení a podařilo se nám do poločasu skóre otočit. Jenže po změně stran domácí po naší špatné rozehrávce vyrovnali a v závěru nám dali třetí branku po standardní situaci. A to nakonec rozhodlo," vyprávěl Tomáš Moudrý.

Branky: Bříza (PK), Kamlach, Jareš - Herzán, Mareš. Poločas: 1:2.

AFK Sokol Semice: Terč - Bříza, Novák, Koštíř, Kamlach, Cáska, Švarc, Brynych, Šimek, Vavřík, Jareš, střídali Bílý, Hylmar, Hlaváček, Rychtařík.

Sportovní sdružení Ostrá: Keller - Moudrý, Knobloch, Poběrežský, Bodlák, Bílek, Dozorec, Mareš, Hudec, Štejnar, Herzán, střídali Manhart, Tržický, Wolf, Kukla, Novotný, Dejl, Procházka.