2023-2024

S t ř e d a 1 3 . z á ř í :

M u ž i A : FK Ř Í Č A N Y - S l o v a n L Y S Á 9 : 1 (6:1)

Sestava: Hajný Petr – Kříž Jan, Kříž Tomáš, (33´- Forejt Matěj, 73´- Hanke), Schneiberg ml., Hodboď, Kodeš, Říman Marek, (46´-Čonka), Čejka, Růžička, Veselý

K pohárovému utkání SKFS jsme odjížděli, na hřiště účastníka I.B třídy, v silně kombinované sestavě jen s pěti hráči ze základu. Zbytek mužstva tvořili náhradníci, hráči B týmu a dorostenci. Domácí celek nastoupil téměř kompletní a na jeho výkonu to bylo znát, hráli rychle, dobře kombinovali a naše improvizovaná sestava se nestačila bránit. Většinu gólů, z nichž první byl již v 2.min. jsme dostali z rychlých útoků domácích, kteří již v 30.min. vedli 3:0. Jiskřička naděje nám svitla v 33.min. Tomáš Kříž snížil na 3:1, ale za dvě minuty musel pro zranění střídat. Domácí do poločasu zvýšili na 6:1 a ve druhém poločase přidali v 49', 82' a 86.min. další góly a zápas pro nás skončil dalším debaklem!

2022-2023

Středa 31.srpna:
Ostrá - Lysá 1:1, na penalty 5:4
Přestože hrají fotbalisté Slovanu Lysá nad Labem o soutěž výš než Ostrá, v Poháru SKFS byli tímto protivníkem vyřazení. Ostrá udeřila jako první, hned za minutu hosté vyrovnali. Další gól nepadl a rozhodly až penalty V nich byla šťastnější Ostrá a jde do dalšího kola soutěže.
"Od začátku se hrál hodně otevřený fotbal, až je s podivem, že padly pouze dva góly. Dostatek šancí na vstřelení branky měla obě mužstva. Musím říci, že z nás po celý zápas byla cítit větší touha po vítězství. Ve hře jsme byli aktivnější než soupeř," těšilo trenéra Ostré Josefa Pavliše. "Postupem času se vkrádala na naše kopačky nepřesnost a z toho pramenily také šance Lysé. Penaltový rozstřel je sice loterie, vzhledem k vývoji zápasu a k naší aktivitě jsme si ale postup zasloužili," byl přesvědčený kouč týmu, který přes favorizovanou Lysou přešel dál.
"Vypadli jsme po špatném a matném výkonu, což byl diametrální rozdíl oproti nadšeně bojujícím domácím," byl zklamaný hrající trenér Lysé Matěj Brabec. "Krome posledních patnácti minut jsme nebyli schopni domácí zatlačit, chybí nám klid a kvalita v mezihře," přiznal Brabec. "Chtěl jsem vyzkoušet nějaké alternativy, ale nikdo si o místo na mistrák neřekl. Doufám, že nás to probere na nedělní mistrák.
Penalty už jsou taková loterie," dodal Brabec.
Branky: 31. Manhart - 32. T. Kříž. Poločas: 1:1
Slovan Lysá: Rathouský - Machka, L.Novák, M.Šlingr, Vránek (46. J.Kříž) - Choura (46.Kodeš), Pokorný, Veselý, Schneiberg (46. Müller) - Hanke, T.Kříž (67. Brabec)

2021-2022

Neděle 9.srpna:

Muži - pohár SKFS - 1.kolo:

Pátek - Slovan Lysá 5:2 (2:0)

Pouze rezervní tým doplněný jen o pár hráčů áčka vyslal Slovan Lysá nad Labem k zápasu prvního kola Poháru SKFS. Toho dokázali fotbalisté Pátku (I.B třída) využít a zvítězili rozdílem tří gólů. Na pětigólové demolici hostí se dvěma zásahy podílel nestárnoucí zadák Jaromír Bulíř. Lysá hrající krajský přebor sehrála generálku v sobotu, v ní porazila Čelákovice 3:0.

Branky: 4. a 30. Bulíř, 55. Novák, 58. Bera, 90. Grospič - 69. Houžvička, 81. Šatný. Poločas: 2:0.

Slovan Lysá nad Labem: Machačný - Malinský, Bäumelt, Ždimera, Veselý, Šatný, Kozdera, Růžička, J. Kříž, Hanke (46. Forejt), Pokorný (52. Houžvička).

2018-2019

Středa 12 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - TJ K L Í Č A N Y 0 : 1 (0:0)

Sestava: Novák Libor - Kříž Jan (68´-Schneiberg ml.), Švorba, Helmich, - Hanke, Vránek, Kubín, Veselý, Kříž Tomáš (77´- Poborský Jan) - Novák David (74´- Zápotocký), Ježek

Naše účast v poháru SKFS "AGRO CS" skončila ve 2.kole. Po těsné porážce od účastníka krajského přeboru jde dále soupeř. Průběh zápasu byl v prvním poločase vyrovnaný a ve druhé měl více ze hry soupeř a dokázal to využít ke vstřelení vítězné branky. Začátek zápasu začali lépe hosté a měli dvě šance, hra se postupně vyrovnala a závěr této části, ve které jsme měli dvě slibné šance, patřil nám. Ve druhé půli měl velkou šanci v 58´Ježek, ale sólový náběh zakončil slabou střelou do náruče brankáře. V 61.min. využil Pořízek chyby naši obrany, obešel s míčem naše bránící hráče a poslal ho do sítě - 0:1. Zápas se dohrával v poklidném tempu, soupeř si hlídal výsledek a naše protiútoky k vyrovnávací brance nevedly. Rozhodčí Nágl, hráno bez žlutých karet.

S t ř e d a 2 9 . s r p n a :

M u ž i A : TJ B Y Š I C E - Slovan L Y S Á 2 : 4 (1:2)

Sestava: Šlingr - Kubín, Novák Lukáš, (46´ Schneiberg ml.), Švorba, Helmich - Kříž Tomáš, (46´ Sosnovský), Urban, Poborský Ondra, (80´ Poborský Jan), Veselý, (60´ Kozdera) - Vránek (83´ Kříž Jan), Novák David

K utkání 1.kola poháru Středočeského krajského fotbalového svazu - AGRO CS nás los poslal na hřiště účastníka I.B třídy, kde jsme i bez několika hráčů ze základu dokázali zvítězit. Domácí mužstvo nastoupilo k utkání se záměrem vybojovat si postup do dalšího kola a k vidění tak byl zajímavý, bojovný zápas dobré úrovně. Soupeř nás hned v úvodu zaskočil a již ve 3.min.se ujal vedení 1:0. Chvíli trvalo než jsme se vzpamatovali, ale v 15.min. Tomáš Kříž vyrovnal na 1:1, když prostřelil vše co stálo míči v cestě do sítě. Od této chvíle jsme měli více ze hry a v 40.min. David Novák hlavou zajistil vedení 1:2, když mu Helmich z přímého kopu "posadil" míč na hlavu. I v úvodu druhého poločasu jsme ovládali hru a v 58.min. zvýšil David Novák na 1:3. Potom jsme si hlídali vedení kombinační hrou, ale bohužel jsme se dopustili chyby a domácí z ní v 63.min. snížili na 2:3. Tato branka je nabudila, začali hrát důrazně a tvrdě, chvílemi až za hranicí únosnosti. Naštěstí se jim vyrovnat nepodařilo a jejich snahu utlumil v 76.min. Urban, který upravil výsledek na konečných 2:4. Objektivní rozhodčí Šnýdr ukázal jen jednu žlutou kartu našemu hráči.

2017-2018

Ú t e r ý 2 9 . s r p n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - SK R E J Š I C E 1 : 3 (1:2)

Sestava: Šlingr Václav - Schneiberg ml., Novák Lukáš, Kubín - Zápotocký, (55´Kříž Jan), Růžička, Poborský Ondra, Urban, Kříž Tomáš, (46´Kodeš) - Šnajdr, (71´Helmich), Hanke, (71´- Poborský Jan)

V prvním kole "AGRO CS poháru SKFS" jsme přivítali účastníka krajského přeboru, který přijel v kompletní sestavě. Naopak, v našem mužstvu dostali přednostně příležitost hráči širšího kádru a přes velkou snahu na soupeře nestačili. Hosté byli rychlejší, techničtější a dobře kombinovali a jejich převaha byla výrazná hlavně v prvním poločase. Ve druhém poločase trochu polevili a hra se opticky vyrovnala, avšak do brankových příležitostí jsme se mnohokrát nedostali. Naopak soupeřovi protiútoky byly nebezpečné a z jednoho jsme inkasovali i třetí branku. Jak šly minuty: 7.min. 0:1 - Samoš, 8.min. 1:1 - Lukáš Novák hlavou po rohovém kopu Ondry Poborského, 19´ šance soupeře po špatné "malé domů" odvracel Lukáš Novák na roh, 22´- Střelu soupeře vyrazil brankář Šlingr na roh, 27.min. - 1:2 -Zikmunda vrátil soupeři vedení, 29´- hosté nevyužili rohový kop, 32´- přímý kop Ondry Poborského likvidoval brankář, 37´- další nevyužitý roh hostí, 39´- Tomáš Kříž běžel sám na brankáře, míč mu však utekl a stal se kořistí brankáře, v závěrečných pěti minutách první půle nevyužil soupeře dva rohy a jeden přímý kop. Druhý poločas jsme hned v úvodu nevyužili přímý kop a v 55´ a 56´ naše rohy soupeř odvrátil, 60´- po dalším rohu Lukáš Novák hlavou těsně nad branku, 77´ - soupeřův rychlý útok dva na jednoho zakončen střelou mimo branku, 79´- do šance se dostal Jan Poborský, ale soupeřův brankář byl rychlejší, 83.min. 1:3 - Bělík zakončil samostatný útok a z úhlu z pravé strany prostřelil brankáře na bližší tyč, 85´- Kubín hlavou trefil tyč branky Rejšic, 89´- náš přímý kop zprava, metr od brankové čáry, nevyužit, 90´- sólový útok soupeře a šanci zachránil odkopem na poslední chvíli Ondra Poborský. Rozhodčí Němeček ukázal jednu žlutou kartu soupeři a nám žádnou.

2013

S t ř e d a 1 9 . č e r v n a - Krušovický pohár:
M u ž i : SK Poříčí nad Sázavou - Slovan L Y S Á 5 : 2 (3:1)

Sestava:Šlingr Václav, Kříž (46. Jelínek), Poborský Ondra, Šlingr Marek, Gregar, Morávek (Šnajdr), Urban, Schneiberg ml. (60.Horváth), Hodboď, Novák David, Ježek
V utkání 1.kola Krušovického poháru jsme podlehli domácím, kteří jsou vítězi I.B třídy, skup. D. K zápasu jsme nastoupili v silně kombinované sestavě i s dvěma zapůjčenými hráči divizní Litole. Herně jsme měli mírně navrch, avšak doplatili jsme na naši neproduktivní útočnou hru a nedůslednost v obranné hře, stejné chyby jako v závěru mistrovské soutěže. Domácí tak z méně šancí dokázali vstřelit pět gólů. Obě naše branky zaznamenal Poborský, jednu z penalty.