Podrobnosti o zápasech

sezóna 2022-2023

PODZIM 2022

N e d ě l e 1 3 . listopadu :

M u ž i A : SK Ú V A L Y - Slovan L Y S Á 4 : 2 (0:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan (86.Ježek), Müller, Švorba, Schneiberg ml., (82´Kodeš), Veselý, Urban ml., Janda, Vránek, Brabec, Kříž Tomáš

Závěrečné utkání podzimní části soutěže jsme sehráli na hřišti v Úvalech a odehráli jsme zde jeden z nejlepších zápasů této části soutěže, ale bohužel jsme odjeli bez bodů, i když jsme k němu měli blízko. Utkání bylo zajímavé a oboustranně pohledné a nám se dařilo hlavně v prvním poločase, kdy jsme důsledným bráněním nepustili domácí do žádné brankové příležitosti. Sami jsme si jich připravili několik, ale bohužel v gól jsme proměnili jen jednu již v 7.min. Veselý zajistil vedení 0:1 a tento nadějný stav jsme z několika slibných šancí nenavýšili a vydržel tak až do konce prvního poločasu. Druhý poločas zahájili domácí náporem, ve kterém se jim podařilo v 58.min. vyrovnat na 1:1 gólem Urbana. Hra se opět postupně vyrovnala a v 68.min. Janda vrátil vedení 1:2 a za tohoto stavu, v další části zápasu, nám asistent rozhodčího zarazil nadějný brejk signalizaci ofsajdu, který nebyl. Pak už stříleli góly jen domácí: v 73.min Urban vyrovnal na 2:2, v 77.min. Flóro poslal domácí do vedení 3:2 a stejný hráč v 88.min. uzavřel na 4:2. Domácí tak brali všechny body a je škoda, že jsme ztratili dobře rozehrané utkání. Rozhodčí Budil i jeho asistenti přáli více domácím, žluté karty 0:2.

N E D Ě L E 6 . l i s t o p a d u :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - Slovan P O D Ě B R A D Y 1 : 2 (0:0)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan (81´Ježek), Müller, Švorba, Kodeš, (69´Machka), Machka, Urban ml., Novák Lukáš, Vránek, (46´Janda), Brabec, Kříž Tomáš

Na domácím stadionu se nám v podzimních zápasech nedaří a stejně tomu bylo i tentokrát. V okresním derby se hrálo zajímavé a celkem i vyrovnané utkání, které pro sebe rozhodl soupeř i když by mu slušela remíza. O výsledku se rozhodlo během pěti minut druhé půle, kdy soupeř dvakrát skóroval a nám se podařilo výsledek jen korigovat. Z průběhu utkání: hosté zahrozili v 7´ míč z 30m olízl tyč a těsně minul naši branku, 15´- Tomáš Kříž zakončil svoji šanci trefou do vybíhajícího brankáře a v další minutě Brabec mířil vedle branky, 22´ a 32´- hosté nevyužili rohové kopy, 35´- Veselý svůj samostatný únik zakončil špatně a poločas tak skončil bez gólů. V druhém poločase v 48´ Brabec z přímého kopu mířil jen do brankářovi náruče, 50´ soupeřova střela po zemi těsně minula naši branku, 55´ Janda zakončil útok slabou střelou brankáři, 61´min.-0:1 Šťastný proměnil penaltu nařízenou za naši ruku v pokutovém území, 69.min. 0:2 - Kodeš minul míč u postranní lajny a centr soupeře, podél branky, doklepl dobíhající Jiráň do odkryté časti branky, 69.min. po rychlém protiútoku byl ve vápně faulován Veselý a nařízenou penaltu Janda bezpečně proměnil a snížil na 1:2, 76´- soupeřův roh odvrácen, 78´ rychlý brejk dvojice Tomáš Kříž a Brabce, druhý jmenovaný "zadrbal", 80´- při soupeři stálo štěstí míč po střele Tomáše Kříže skončil na tyči jeho branky, v samém závěru nebyly využity naše dva a jeden roh hostů a z vítězství se radoval soupeř. Rozhodčí Asník řídil slušně hrané utkání bez problému, žluté karty 2:3.

N e d ě l e 3 0 . října 

M u ž i A : B Ý C H O R Y - Slovan L Y S Á 0 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský - Schneiberg ml. (70´ Ryšánek), Müller, Švorba, Vránek, Kříž Jan, Urban ml., Pokorný, (30´ Novák Lukáš), Veselý, (90´Machka), Brabec, Kříž Tomáš, (86´Ježek)

V důležitém zápase se hrálo prakticky o šest bodů, v případě vítězství domácích by měli o jeden bod více a v tabulce se dostali před nás. To se naštěstí nestalo a tři body po nejtěsnější výhře jsme získali my. Utkání, které bylo celkem vyrovnané, nemělo však valnou úroveň, hrálo se od vápna k vápnu, s řadou nepřesností na obou stranách a s minimem střeleckých pokusů, z naši strany byly nebezpečné jen tři: jednu střelu domácí zablokovali, Brabec trefil brankovou konstrukci a třetí byl gól. Domácí měli v první půli míč častěji na svých kopačkách avšak nevyužili velkou příležitost, když neproměnili penaltu, nařízenou za faul a její exekutor však překopl branku. Náš výkon byl hlavně v úvodní půlhodině matný a zlepšil se po vystřídání Pokorného Lukášem Novákem a pokračoval i v další části zápasu. O potřebném vítězství rozhodl v 62.min. Švorba po rohovém kopu prolétl k němu míč, ke vzdálenější tyči branky a přes brankáře ho poslal do sítě - 0:1! Výsledek jsme pak dokázali do konce zápasu uhlídat. Na vítězství jsme se nadřeli a hráčům je třeba poděkovat, že debakl z minulého utkání je nesrazil a bojovali o potřebné body. Utkání dobře řídil rozhodčí Prušinovský a oba soupeři hráli slušně a tak žluté karty byly jedna ku jedné.

N e d ě l e 2 3 . října :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - FC V L A Š I M B 1 : 7 (1:4)

Rathouský - Schneiberg ml., Müller, Švorba, Kodeš, (46´Machka), Veselý, (74´Ryšánek), Urban Martin ml., Novák Lukáš, (74´Pokorný), Vránek, Brabec, Kříž Tomáš

Ve dvanáctém kole jsme se na domácím stadionu utkali se soupeřem, který je na posledním místě a před čtrnácti dny ani nepřijel k zápasu proti Bohemii Poděbrady. To už je minulost a hosté tentokrát přijeli posílení o pět profesionálních hráčů z kádru A mužstva, což fotbalový řád umožňuje a Vlašim to využila podruhé od začátku soutěže! Na jejich hře to bylo znát, když po celé utkání měli převahu a tito hráči rozhodli i o výrazném vítězství, když "profíci" vstřelili všechny góly. Vynikající utkání sehrál Ugwu, hráč tmavé pleti rychlostně i technicky převyšující naše hráče o dvě třídy, který byl k neudržení. Naše snaha o brejkové útoky vyzněla naprázdno, soupeři se rychlostně vyrovnal jen Tomáš Kříž a pokud utekl, tak neměl komu přihrát. Z průběhu zápasu: do prvních šancí se dostal Tomáš Kříž, ve 4´ jeho slabý pokus po zemi brankář kryl a stejný hráč za dvě minuty křížnou střelou po zemi těsně minul branku, 8´- brankář Rathouský skvěle vyrazil míč na roh, který soupeř nevyužil, stejně jako následující tři rohy, 16´- pokus Veselého vyrazil brankář na roh, 21.min. 0:1 - rychlý brejk, první střelu Rathouský vyrazil a dobíhající Toula vrátil míč do sítě, 20´- soupeř nevyužil přímý kop a ve 31´ jsme ubránili roh, 34.min. 0:2 - Janda zakončil rychlý útok, pak začal svůj střelecký festival Ugwu,kdy ve 39.min. zvyšoval na 0:3 přesnou střelu k tyči po zemi za šestnáctkou a nedal Rathouskému šanci, 41.min. 0:4 stejný hráč (neodmávaný ofsajd), 43.min. 1:4 Brabec z penalty za faul na Švorbu, hned v úvodu druhé půle ve 46.min. Ugwu zvýšil na 1:5, 49´ - naše šance, volný Veselý dostal od Kříže přihrávku na penaltu, ale mířil jen do brankáře a tak v 56.min. zvýšil opět Ugwu na 1:6, 57´ střela z dálky se odrazila od spojnice naší branky, 66.min. Toula křížnou střelou po zemi uzavřel na 1:7. Soupeř pak utkání v klidu dohrál a v 71´ nám podruhé pomohla tyč branky, od které se míč odrazil do hřiště. Rozhodčí Volenec i jeho asistenti řídili utkání nepřesně, hlavně při posuzování ofsajdů. Žluté karty 1:5.

Sobota 1 5 . ř í j n a :

M u ž i A : FK Pšovka M Ě L N Í K - Slovan L Y S Á 2 : 0 (2:0)

Sestava: Rathouský-Kříž Jan, (46´Kodeš), Müller, Švorba, Hanke, (72´Pokorný), Veselý, Urban Martin, Novák Lukáš, Vránek, Brabec, Ježek, (64´Ryšánek)

K zápasu jsme odjeli bez třech hráčů, kapitána a nejlepšího střelce Tomáše Kříže, Ondry Jandy a Aleše Schneiberga ml., kteří patřili v minulém domácím utkání k nejlepším a na náš výkon to mělo vliv. Opět jsme neuhlídali začátek zápasu, domácí toho využili k získání dvoubrankového náskoku góly v 6 a 11.minutě. Z tohoto úderu jsme se po celé utkání nevzpamatovali. Náš výkon byl v průběhu utkání celkově slabý, hráli jsme nepřesně, nedůrazně, bez zaujetí, bojovností a snahy pokusit se otočit nepříznivý výsledek. Domácí hráli důrazně a na promočeném těžkém trávníku zcela ovládli hru a vypracovali si několik slibných šanci. My jsme měli štěstí, že ve druhém poločase soupeř neproměnil tři "tutovky". Naši jedinou šanci v zápase nedal v šedesáté minutě neobsazený Vránek, kdy zcela neobsazený dostal míč na hranici šestnáctky a lobem přehodil vybíhajícího brankáře, ale i branku. Domácí tak zaslouženě zvítězili. Rozhodčí Pejša udělil každému mužstvu jednu žlutou kartu.

Neděle 9 . ř í j n a : 

M u ž i A : Slovan L y s á -Slavoj S T A R Á B O L E S L A V 4 : 0 (0:0)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (46´Urban Martin), Müller, Švorba, Schneiberg ml., Veselý, Janda, Novák Lukáš, Vránek, Brabec, (83´Pokorný), Kříž Tomáš, (87´Machka)

V desátém kole jsme konečně výrazně zvítězili na domácím stadionu, kde se nám v úvodu sezóny nedařilo. Tentokrát byl k disposici téměř kompletní hráčský kádr, chyběli jen zranění Ondra Poborský a Hanke a na výkonu to bylo znát. Utkání mělo dva zcela rozdílné poločasy, ten první patřil soupeři a v druhé půli se karta obrátila v náš prospěch a na hřiště nastoupilo zcela jiné mužstvo, i když došlo k výměně jen jednoho hráče. První poločas byl z naši strany ustrašený a soupeř toho využil k získání herní převahy, dobře kombinoval byl rychlejší a útoky zakončoval častou střelbou na branku, kterou úspěšně hájil, několika skvělými zákroky, nestárnoucí brankář Venda Rathouský a nakonec uhájil druhou nulu. Jak probíhaly minuty zápasu, který jsme opět nezačali dobře, hráli jsme ustrašeně až ospale a soupeř vyslal první střelu na naši branku v 2´ brankář byl připraven, 6´ brankář soupeře hlavou, mimo pokutové území, odvracel centr, v 10´ a 15´dobře zasáhl brankář Rathouský, 20´míč těsně minul naši branku a následně hosté trefili břevno,22´- Veselý zakončil brejk střelou vysoko nad branku, 26´další dobrý zákrok našeho brankáře, 27´náš útok likvidoval brankář soupeře vyběhnutím mimo velké vápno a odkopem do autu, 28´- Rathouský vyrazil míč na roh, který jsme odvrátili, 33´- naše největší šance první půle, Vránek se kličkou zbavil vybíhajícího brankáře a míč mířící do opuštěné branky se odrazil od tyče a vracející se obránce ho odkopl, do konce první půle zahrozil každý soupeř dvakrát neúspěšně. V druhém poločase jsme od začátku získali herní převahu, soupeře jsme zatlačili a předvedli jsme zatím nejlepší podzimní výkon. Hned v 46´ Tomáš Kříž po rohu hlavou těsně minul branku a v 57.min. 1:0 výborně hrající Janda zakončil útok tři na jednoho, 62´ střelu soupeře náš brankář zneškodnil, 63.min. 2:0 Tomáš Kříž přidal další gól a v 66´ nedal "tutovku" a následně volej Veselého minul branku, 74´Janda běžel sám na brankáře, ale nedal gól, 82´další dobrý zákrok Rathouského po brejku, 85.min. 3:0 Tomáš Kříž po výborné spolupráci s Jandou a výsledek zakončil na 4:0 v 87.min. hlavou Schneiberg po přímém kopu. Utkání výborně řídil rozhodčí Vaňousek s oběma asistenty a hrálo se bez napomínání. Trenér Brabec se k zápasu v Nymburském deník vyjádřil: " Konečně jsme domy zabrali za tři body, nutně jsme to potřebovali a obrovsky se nám ulevilo. Výsledek však neodpovídá předvedené hře, skóre je pro hosty kruté. První půli jsme přežili tlak a šance hostů, podržel nás golman, všude jsme byli pozdě. Druhá půle se nám naopak povedla a byli jsme zaslouženě odměnění a konečně jsme byli také produktivní".

Středa 5 . ř í j n a : 

M u ž i A : FK Č Á S L A V B - Slovan L Y S Á 3 : 3 (1:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Müller, Švorba, Schneiberg ml., Pokorný, (69´Krušinský), Novák Lukáš, Veselý, Vránek, Brabec, Kříž Tomáš

Dohrávané odložené utkání bylo vyrovnané a skončilo tak nerozhodně. Zápas jsme tentokrát začali lépe my a již v 3.min. zajistil Schneiberg vedení 0:1 a nadále jsme měli několik náznaků slibných gólových příležitostí, největší v 23´když Brabec z přímého kopu těsně minul šibenici domácí branky. Hra se postupně vyrovnávala a i domácí se dostávali do šancí, sólový náběh domácího hráče v 30´ skvěle likvidoval brankář Rathouský, ale v 37.min domácí vyrovnali na 1:1 a to byl poločasový výsledek. Druhý poločas měl stejný průběh jako první a do vedení 2:1 šli domácí v 58.min., vyrovnání na 2:2 zařídil v72.min. Tomáš Kříž. Při domácích stálo štěstí v 87´ když Brabec z přímého kopu orazítkoval tyč jejich branky. Rozhodčí nastavil tři minuty a v nich padly ještě dva góly, oba dávali domácí a naštěstí ten druhý byl do vlastní branky a zápas skončil zaslouženou remízou. Rozhodčí Trumpus udělil každému mužstvu jedno žlutou kartu.

Sobota 1 . ř í j n a :

M u ž i A : Polaban N Y M B U R K - Slovan L Y S Á 1 : 0 (1:0)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Novák Lukáš, Švorba, Ježek, (57´ Brabec), Schneiberg ml., Pokorný, Veselý, Urban, (85´ Krušinský), Vránek, Kříž Tomáš

Okresní derby soupeřů, kteří sestoupili z krajského přeboru, přineslo tři šťastné body pro domácí, kterým se zatím v I.A třídě daří více a jsou v horní části tabulky. O jejichž šťastném vítězství v tomto zápase rozhodla nešťastná vlastní branka Lukáše Nováka, který ve 22.min. odvracel centrovaný míč na roh, ten však skončil v brance. Jinak zápas mnoho vzruchu ani gólových příležitostí nepřinesl. V prvním poločase měli více ze hry domácí, ale jejich tlaku jsme, až na nešťastnou vlastní branku, důslednou obranou dokázali odolávat. Ve druhé půli domácí "zalezli" a soustředili na bránění těsného vítězství. Naši hráči se snažili rychlými brejky vyrovnat a nejblíže k tomu měl Veselý, který své sólo zakončil trefou do brankové tyče od níž se však míč odrazil, bohužel do náruče domácího brankáře. Průběh zápasu by odpovídal remíze, bohužel kromě zranění několika hráčů, kteří chybí v základní sestavě, se od nás odvrátilo i štěstí, které jsme měli ze začátku. Rozhodčí Trumpus, žluté karty 3:2.

S t ř e d a 2 8 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - Fotbal H L Í Z O V 2 : 2 (1:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (80´ Machka), Müller, (46´Schneiberg ml.), Švorba, Hanke, (85´ Kodeš), Veselý, Novák Lukáš, Urban ml., Vránek, Brabec, (76´ Pokorný), Kříž Tomáš, (89´ Ježek)

Další zbytečná bodová ztráta na domácím stadionu, kdy jsme nedokázali udržet vedení a v nastavení jsme inkasovali vyrovnávací branku. Utkání se hrálo na podmáčeném hřišti, po dopoledním trvalém dešti, na kterém nešlo kombinovat po zemi a tak se míč oboustranně nakopával a opět se opakoval scénář z našich domácích utkání, kdy "prospíme" začátek! Soupeř toho využil a od 11.min. vedl 0:1 brankou Švece po rohovém kopu. Míč v naší síti nás probral a hra se postupně vyrovnala a ve 20.min se srovnalo i skóre, Brabec z penalty, nařízené za faul, vyrovnal na 1:1. Pak se hrálo od vápna k vápnu, s náznaky šancí před oběma brankami, ale do poločasu se výsledek neměnil. Skóre se změnilo v 57.min., Tomáš Kříž úspěšně zakončil brejk a zajistil vedení 2:1. V další části hry jsme neproměnili vyloženou šanci a v závěru jsme na to doplatili, když v první minutě nastavení Váňa vyrovnal na 2:2 a tak jsme opět doma nevyhráli! Rozhodčí Budil, žluté karty 2:2.

N e d ě l e 2 5 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - D O L N O B O U S O V S K Ý SK 2 : 5 (2:3)

Sestava : Rathouský - Kříž Jan, (75´ Machka), Müller, Švorba, Schneiberg ml., Veselý, Novák Lukáš, Pokorný, (70´ Hanke), Urban, Brabec, (84´ Ježek), Kříž Tomáš

Další nepovedené utkání na domácím stadionu, kde jsme dosud na podzim nevyhráli a po výborném začátku v úvodu soutěže, kdy jsme hráli o čelo tabulky, klesáme ke dnu. Opět jsme "zaspali" úvod zápasu a soupeř toho využil, získal převahu a v 7.min potrestal Honc nedůraz v naší obraně a zajistil vedení 0:1. Ani tato branka nás moc neprobrala a hosté nadále útočili a v další minutě brankář Rathouský skvěle vyrazil míč na roh. V 10´z protiútoku Brabec mířil těsně vedle branky, soupeř byl úspěšnější a ve 20.min. po zmatku před naší brankou zvýšil Falta vedení na 0:2 a to nebylo vše. Ve 24.min. 0:3, Kezsek dotlačil míč do sítě po další "trmě- vrmě" před naší brankou. Na tento gól odpověděl v následující minutě Veselý, po pěkném útoku lobem snížil na 1:3. Postupně jsme začali přebírat herní iniciativu a ve 29´ Tomáš Kříž těsně minul soupeřovu branku. Ve 33.min. Jsme snížili na 2:3, Brabec bezpečně proměnil penaltu za brankářův faul a usilovali jsme o vyrovnání, které se však přes dvě slibné šance Tomáše Kříže nepodařilo. Druhý poločas zahájil opět lépe soupeř, potom se hra postupně vyrovnala a šance byly na obou stranách a v proměňování byli opět úspěšnější hosté - 71.min. Bělík využil další naše zaváhání po brejku a zvýšil na 2:4. V 82´ mohl přidat kontaktní gól Veselý po samostatném náběhu mířil míč do opuštěné branky, soupeřův hráč ho doběhl a odkopl na roh. Do další šance se dostal Hanke, ale obstřel vybíhajícího brankáře se mu nepovedl, ten rukou reflexivně změnil směr míče, 86´- Švorba s přímého kopu z 35 m mířil na náruče brankáře a pak v první minutě nastavení Kasal uzavřel výsledek na 2:5! Utkání řídil, bez větších chyb, rozhodčí Novotný, žluté karty 3:1.

N e d ě l e 1 1 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - SK V O T I C E 3 : 4 (1:3)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Šlingr Marek, Ježek, (Urban Martin), Schneiberg ml., Vránek, Machka, Veselý, Janda, Brabec, Kříž Tomáš

V dalším utkání, na domácím stadionu, jsme nedokázali zvítězit a tak z těchto třech zápasů jsme získali jen jeden bod! Utkání bylo hodně ovlivněno faktem, že nám chybělo sedm stálých hráčů a ti co nastoupili, je nedokázali nahradit. Hlavně náš výkon v úvodní půlhodině byl katastrofální a soupeř toho využil k získání dostatečného náskoku, který se nám přes zlepšený výkon, v další části utkání, nepodařilo otočit. Hráčům, kteří byli na hřišti, však patří uznání, že ani za nepříznivého stavu 0:3 to nevzdali a bojovali a zvrat, což se jim i při troše štěstí mohlo podařit. Z průběhu utkání: v samém úvodu se hrálo před brankou soupeře, ten se ubránil a z prvního protiútoku v 4.min. potrestal zaváhaní pravé strany naší obrany a ujal se vedení 0:1. Hosté, kteří do tohoto zápasu neměli ani bod, vycítili, že to v naší obraně neklape, získali převahu, zahrávali dva rohy a v 19.min. zvýšili vedení na 0:2 a pokračovali v náporu, 25´- brankář Rathouský likvidoval přímý kop, míč s pomocí břevna skončil nad brankou, ale to nebyl ještě konec - 31.min. 0:3 potrestána další chyba. V 32´ Šlingr z dálky, naši první střelou, mířil do připraveného brankáře a hra se postupně začala vyrovnávat. V 37.min. nařídil rozhodčí za faul na hranici pokutového území penaltu, kterou Brabec bezpečně proměnil a snížil na 1:3, do poločasu jsme nevyužili rohový ani přímý kop. V 46´ Tomáš Kříž netrefil branku a v 51´ přímý kop Brabce, téměř od brankové čáry likvidoval brankář soupeře, 53´- dobrý zásah Rathouskéhopo rohovém kopu. 56.min. neubránili jsem protiútok soupeře a ten zvýšil na 1:4! Ani tato branka nás nesložila a bojovali jsme o korekci výsledku. 61´- při soupeři stálo štěstí, míč se odrazil od brankové tyče do hřiště. 62´- po našem rohu poletoval míč před brankou, ale v síti neskončil. 64.min. 2:4 Brabec proměnil další penaltu za faul ve vápně, 65´- nevyužil šanci Veselý, 70´- roh soupeře odvrácen, 74´-samostatný náběh zakončil Veselý lobem přes brankáře i branku, 86´- náš roh odvrácen, 87.min. další roh využil Vránek a hlavou snížil na 3:4, 90´-brankář Rathouský vyběhnutím skvěle zlikvidoval soupeřovo sólo a vyrovnání měl na noze v nastavení Machka, ale netrefil branku. Utkání, které pro nás hrozilo debaklem se v závěru proměnilo v drama a body si odvezl šťastnější soupeř. Rozhodčí Hájek, žluté karty 1:5.

N e d ě l e 4 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - Posázavan P O Ř Í Č Í nad Sázavou 0 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan,(78´Machka), Müller, Švorba, Schneibrrg ml., Veselý, Janda, Novák Lukáš,(61´Pokorný), Vránek, Kříž Tomáš, Hanke, (27´Choura,89´Ježek)

V zápase mužstev, která sestoupila z krajského přeboru a v úvodních třech zápasech, v I.A třídě dosud neprohrála, si odvezli všechny body šťastnější hosté. Zajímavé utkání mělo dva rozdílné poločasy, v prvním měl více ze hry soupeř a v druhé půli se karta obrátila, postupně jsme převzali herní iniciativu, ale vyložené brankové příležitosti jsme si nevypracovali i tak jsme na bod měli. Utkání zahájili oba soupeři bez oťukávání a již v 2´ Vránek hlavičkoval těsně nad branku soupeře, ten v 4´nevyužil dva rohy, další šanci měl v 17´ kdy trefil břevno naší branky, 23´- po rohovém kopu hostí skvěle zasáhl brankář Rathouský, když reflexivně vyrazil střelu ze dvou metrů, 27´ náš protiútok zakončil Veselý střelou vedle, 38´- další roh hostů zakončen hlavičkou těsně vedle a poločas tak skončil bez gólu. Hned v první minutě druhé půle jsme nevyužili přímý kop asi z 24 m, 62´-"tutovka" soupeře po rohovém kopu netrefil neobsazený hráč z třech metrů odkrytou část naší branky, 73´ Janda zakončil střelou z 30 m těsně vedle brankové tyče a v 79´ z hranice šestnáctky mířil na připraveného brankáře, 82.min. 0:1 soupeř zahrál přímý kop zleva od pomezní lajny, míč jsme neodvrátili a Azilion ho hlavou usměrnil do sítě, hosté pak nevyužili dva přímé kopy a v 89´ zachraňoval Rathouský včasným vyběhnutím nevydařenou "malou domů", poslední šanci měl v závěru čtyřminutového nastavení Tomáš Kříž, ale netrefil branku. Utkání řídil nepřesný rozhodčí Tichý, kterému sekundovali asistenti a na celém triu bylo znát, že patří do skupiny, kterou duch fotbalové evoluce nepolíbil a pokračují v "zaběhlém trendu". Žluté karty 3:2.

S O B O T A 2 7 . s r p n a :

M u ž i A : Union Č E L Á K O V I C E - Slovan L Y S Á 0 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (82´-Brabec), Müller, Švorba, Schneiberg ml., Veselý, Pokorný, (63´-Choura), Novák Lukáš, Vránek, Hanke, Kříž Tomáš, (76´-Machka)

Z "derby" soupeřů, z opačných labských břehů, jsme převezli tři body za nejtěsnější vítězství. Domácím, zřejmě po výrazném vítězství nad Bohemii Poděbrady, "došel střelný prach". Hned v úvodu utkání měl slibnou šanci Hanke, ale netrefil branku. V dalším průběhu se hrálo většinou mezi šestnáctkami, domácí měli míč častěji na svých kopačkách, ale do střeleckých příležitostí jsme je nepouštěli. Naše brejkové protiútoky končili střeleckými pokusy mimo branku a tak se v poločase šlo do kabin za stavu, jak zápas začal. Druhý poločas se nám v úvodu vydařil. V 55.minutě domácí neodehráli míč do bezpečí a na hranici velkého čtverce jej získal Schneiberg a přesnou střelou k tyči překonal domácího brankáře - 0:1. Soupeř se v další části hry snažil o vyrovnání, zatlačil nás, ale dobře hrající obranu a spolehlivého brankáře Rathouského nepřekonal. Naopak my jsme mohli přidat další góly, ale tři samostatné náběhy na domácího brankáře jsme neproměnili. První šanci měl střídající Choura, který hned po svém nástupu na hřiště běžel sám na brankáře, který míč vyrazil. Dále nebyl úspěšný ani Veselý sólový únik zakončil střelou do brankáře a gól nedal ani Hanke, který své sólo zakončil střelou mimo branku. A tak jsme se o výsledek obávali až do konečného hvizdu. Domácí měli ještě v závěru nastavení výhodu přímého kopu z hranice šestnáctky, ale Skuhravý jen vyprášil Rathouskému rukavice a tak jsme dokázali vyhrát i další venkovní zápas! Rozhodčí Mikláš ukázal našim hráčům čtyři žluté karty, domácí hráli bez napomínání.

N e d ě l e 2 1 . s r p n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - Bohemia P O D Ě B R A D Y 1 : 1 (0:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (73´- Pokorný), Müller, Švorba, Schneiberg ml., Choura, (46´- Janda), Novák Lukáš, Veselý, Hanke, (81´- Kodeš), Ryšánek, (89´- Vránek), Kříž Tomáš, (46´- Novák David)

Okresní derby mužstev, která po minulé sezóně spadla do I.A třídy, skončilo bez vítěze. V prvním poločase měl více ze hry soupeř a ve druhé půli se hra vyrovnala a postupně jsme získávali převahu, kterou jsme dokázali využít jen ke vstřelení vyrovnávací branky. Zápas moc pohledného fotbalu nepřinesl, měl jen průměrnou úroveň a nerozhodný výsledek je spravedlivý. Hosté praktikovali přízemní kombinační hru a my jsme odpovídali dlouhými nákopy za obranu. Z průběhu utkání: do první šance se dostal ve 2´ Tomáš Kříž, ale netrefil branku, soupeř odpověděl ve 4´ a jeho šanci likvidoval brankář Rathouský, 9´- nevyužili jsme dva rohové kopy za sebou, potom další náznaky šancí nevyužili Ryšánek ani Hanke, 17´- skvěle opět zasáhl náš brankář, 21´-Ryšánek přihrál do dobré pozice Hankemu, který přihrávku nezpracoval, 29.min 0:1 , brankář Rathouský pádem pod nohy likvidoval průnik soupeře, ale rozhodčí posoudil jeho zákrok jako faul a nařídil penaltu, kterou střelou k tyči Peterka proměnil, 39´- střelecký pokus Veselého soupeřova brankáře nepřekonal.

Do druhého poločasu střídali Ondra Janda Chouru a David Novák Kříže a naše hra ožila, i když v úvodu měl soupeř dva náznaky šancí. Následně v 65´ Hanke hlavou rozvlnil sítˇ soupeřovy branky, ale jen z vrchu, v 69´- střelu Veselého likvidoval soupeřův brankář, 70´- po zaváhání naší obrany se dostal do příležitosti soupeř, ale nepotrestal ji, 77.min.- 1:1 Hanke hlavou poslal do sítě centr Veselého zprava, 81´- nevyužili jsme přímý kop z dobré vzdálenosti, 86´- brankář Rathouský skvěle zmařil sólový náběh soupeřova hráče, který zaváněl ofsajdem, v první minutě nastavení nezakončil David Novák gólem dobrý centr Jandy.

S o b o t a 1 3 . s r p n a :

M u ž i A : Sokol L U Š T Ě N I C E - Slovan L Y S Á 1 : 2 (1:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Müller, Švorba, Schneiberg ml., Choura, Pokorný, (60´ Novák Lukáš), Veselý, Vránek, Ryšánek, (66´- Brabec, 75´- Forejt Matěj), Kříž Tomáš, (72´-Novák David)

Rozhodčí Nerad, žluté karty: 0:3, rohy: 1:3, střely na branku: 4:2

Po sestupu z krajského přeboru jsme nový ročník v I.A třídě, zahájili vítězstvím na horké půdě v Luštěnicích, které začínají v této soutěži nepřetržitě již druhou dekádu, přestože patří k nejskromnějším klubům. "Je těžké sem někoho dostat. Ve vedlejších Rejšicích do toho šlapou neskutečnými penězi, tomu se my nevyrovnáme. My jdeme přes srdce a dobrou stmelenou partu a díky tomu se tady jedenáct let držíme" prohlásil Martin Hůlka. "Urvali jsme šťastnou výhru, což jsme potřebovali po trápení v krajském přeboru. Zápas byl vyrovnaný s málo šancemi na obou stranách. V závěru se nám podařil brejk, po kterém jsme zasadili soupeři k.o." dodal lyský kouč Matěj Brabec.

Domácí začali zápas lépe a v 18.min. umístil centr Lady v hodně obtížné posici, bokem k bráně. krásnou hlavičkou přes brankáře o tyč do sítě Jaroslav Kopa - 1:0. Z vedení se však Luštěnice radovaly jen šest minut, než kapitán Tomáš Kříž v hraničním souboji přetlačil Pavlíčka a samostatný náběh korunoval gólovým dloubákem - 1:1. Nic víc vlastně v ofenzivě ani jedno z mužstev nepředvedlo. Domácí museli během chvilky před přestávkou střídat dva zraněné hráče, naštěstí jich tentokrát bylo na lavičce dost. Vyloženě remízový charakter měl i druhý poločas. Za Luštěnice zahrozil jen pět minut po přestávce Martin Hůlka, který trestný kop Jana Gruse umístil prudkou hlavičkou nad břevno. "Celý zápas tlačíme, ale neumíme si vytvářet šance do "plných", jsme spíš tým, který čeká na brejkové příležitosti," konstatoval po zápase luštěnický stoper. Na druhé straně byl vrcholem Ryšánkův průnik a prostrčení na Pokorného, který střílel do boční sítě. "Zápas byl oboustranně bez šancí a nezaujatý divák musel vidět, že to bylo dost trapné ze strany rozhodčích, kteří stranili domácím", prohlásil hrající kouč Lysé Matěj Brabec. Hosté se z hlavním rozhodčím Neradem několikrát dostali do slovních půtek a vedoucí mužstva Šlingr byl v závěru vykázán z Lavičky. Závěr měl pro Slovan mnohem příjemnější příchuť. Vránkův přetažený centr hlavičkoval do prázdné brány nepokrytý Matěj Forejt - 1:2! Exbakovský brankář Zdeněk Janura tak při debutu v luštěnickém dresu dvě přímé střely lovil ze sítě, aniž by na některé z nich nesl vinu. "Minutu před koncem jsem se za stavu 1:1 modlil, aby si rozhodčí něco nevymyslel a domácí ještě nevyhráli," oddechl si Matěj Brabec. "Průběhu zápasu by odpovídala remíza, nám se povedl v závěru brejk, ale na rovinu přiznávám, že vítězství bylo šťastné. Urvali jsme šťastnou výhru, což jsme potřebovali po trápení v krajském přeboru. Zápas byl vyrovnaný s málo šancemi na obou stranách."