PODZIM 2022

N e d ě l e 2 5 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - D O L N O B O U S O V S K Ý SK 2 : 5 (2:3)

Sestava : Rathouský - Kříž Jan, (75´ Machka), Müller, Švorba, Schneiberg ml., Veselý, Novák Lukáš, Pokorný, (70´ Hanke), Urban, Brabec, (84´ Ježek), Kříž Tomáš

Další nepovedené utkání na domácím stadionu, kde jsme dosud na podzim nevyhráli a po výborném začátku v úvodu soutěže, kdy jsme hráli o čelo tabulky, klesáme ke dnu. Opět jsme "zaspali" úvod zápasu a soupeř toho využil, získal převahu a v 7.min potrestal Honc nedůraz v naší obraně a zajistil vedení 0:1. Ani tato branka nás moc neprobrala a hosté nadále útočili a v další minutě brankář Rathouský skvěle vyrazil míč na roh. V 10´z protiútoku Brabec mířil těsně vedle branky, soupeř byl úspěšnější a ve 20.min. po zmatku před naší brankou zvýšil Falta vedení na 0:2 a to nebylo vše. Ve 24.min. 0:3, Kezsek dotlačil míč do sítě po další "trmě- vrmě" před naší brankou. Na tento gól odpověděl v následující minutě Veselý, po pěkném útoku lobem snížil na 1:3. Postupně jsme začali přebírat herní iniciativu a ve 29´ Tomáš Kříž těsně minul soupeřovu branku. Ve 33.min. Jsme snížili na 2:3, Brabec bezpečně proměnil penaltu za brankářův faul a usilovali jsme o vyrovnání, které se však přes dvě slibné šance Tomáše Kříže nepodařilo. Druhý poločas zahájil opět lépe soupeř, potom se hra postupně vyrovnala a šance byly na obou stranách a v proměňování byli opět úspěšnější hosté - 71.min. Bělík využil další naše zaváhání po brejku a zvýšil na 2:4. V 82´ mohl přidat kontaktní gól Veselý po samostatném náběhu mířil míč do opuštěné branky, soupeřův hráč ho doběhl a odkopl na roh. Do další šance se dostal Hanke, ale obstřel vybíhajícího brankáře se mu nepovedl, ten rukou reflexivně změnil směr míče, 86´- Švorba s přímého kopu z 35 m mířil na náruče brankáře a pak v první minutě nastavení Kasal uzavřel výsledek na 2:5! Utkání řídil, bez větších chyb, rozhodčí Novotný, žluté karty 3:1.

N e d ě l e 1 1 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - SK V O T I C E 3 : 4 (1:3)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Šlingr Marek, Ježek, (Urban Martin), Schneiberg ml., Vránek, Machka, Veselý, Janda, Brabec, Kříž Tomáš

V dalším utkání, na domácím stadionu, jsme nedokázali zvítězit a tak z těchto třech zápasů jsme získali jen jeden bod! Utkání bylo hodně ovlivněno faktem, že nám chybělo sedm stálých hráčů a ti co nastoupili, je nedokázali nahradit. Hlavně náš výkon v úvodní půlhodině byl katastrofální a soupeř toho využil k získání dostatečného náskoku, který se nám přes zlepšený výkon, v další části utkání, nepodařilo otočit. Hráčům, kteří byli na hřišti, však patří uznání, že ani za nepříznivého stavu 0:3 to nevzdali a bojovali a zvrat, což se jim i při troše štěstí mohlo podařit. Z průběhu utkání: v samém úvodu se hrálo před brankou soupeře, ten se ubránil a z prvního protiútoku v 4.min. potrestal zaváhaní pravé strany naší obrany a ujal se vedení 0:1. Hosté, kteří do tohoto zápasu neměli ani bod, vycítili, že to v naší obraně neklape, získali převahu, zahrávali dva rohy a v 19.min. zvýšili vedení na 0:2 a pokračovali v náporu, 25´- brankář Rathouský likvidoval přímý kop, míč s pomocí břevna skončil nad brankou, ale to nebyl ještě konec - 31.min. 0:3 potrestána další chyba. V 32´ Šlingr z dálky, naši první střelou, mířil do připraveného brankáře a hra se postupně začala vyrovnávat. V 37.min. nařídil rozhodčí za faul na hranici pokutového území penaltu, kterou Brabec bezpečně proměnil a snížil na 1:3, do poločasu jsme nevyužili rohový ani přímý kop. V 46´ Tomáš Kříž netrefil branku a v 51´ přímý kop Brabce, téměř od brankové čáry likvidoval brankář soupeře, 53´- dobrý zásah Rathouskéhopo rohovém kopu. 56.min. neubránili jsem protiútok soupeře a ten zvýšil na 1:4! Ani tato branka nás nesložila a bojovali jsme o korekci výsledku. 61´- při soupeři stálo štěstí, míč se odrazil od brankové tyče do hřiště. 62´- po našem rohu poletoval míč před brankou, ale v síti neskončil. 64.min. 2:4 Brabec proměnil další penaltu za faul ve vápně, 65´- nevyužil šanci Veselý, 70´- roh soupeře odvrácen, 74´-samostatný náběh zakončil Veselý lobem přes brankáře i branku, 86´- náš roh odvrácen, 87.min. další roh využil Vránek a hlavou snížil na 3:4, 90´-brankář Rathouský vyběhnutím skvěle zlikvidoval soupeřovo sólo a vyrovnání měl na noze v nastavení Machka, ale netrefil branku. Utkání, které pro nás hrozilo debaklem se v závěru proměnilo v drama a body si odvezl šťastnější soupeř. Rozhodčí Hájek, žluté karty 1:5.

N e d ě l e 4 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - Posázavan P O Ř Í Č Í nad Sázavou 0 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan,(78´Machka), Müller, Švorba, Schneibrrg ml., Veselý, Janda, Novák Lukáš,(61´Pokorný), Vránek, Kříž Tomáš, Hanke, (27´Choura,89´Ježek)

V zápase mužstev, která sestoupila z krajského přeboru a v úvodních třech zápasech, v I.A třídě dosud neprohrála, si odvezli všechny body šťastnější hosté. Zajímavé utkání mělo dva rozdílné poločasy, v prvním měl více ze hry soupeř a v druhé půli se karta obrátila, postupně jsme převzali herní iniciativu, ale vyložené brankové příležitosti jsme si nevypracovali i tak jsme na bod měli. Utkání zahájili oba soupeři bez oťukávání a již v 2´ Vránek hlavičkoval těsně nad branku soupeře, ten v 4´nevyužil dva rohy, další šanci měl v 17´ kdy trefil břevno naší branky, 23´- po rohovém kopu hostí skvěle zasáhl brankář Rathouský, když reflexivně vyrazil střelu ze dvou metrů, 27´ náš protiútok zakončil Veselý střelou vedle, 38´- další roh hostů zakončen hlavičkou těsně vedle a poločas tak skončil bez gólu. Hned v první minutě druhé půle jsme nevyužili přímý kop asi z 24 m, 62´-"tutovka" soupeře po rohovém kopu netrefil neobsazený hráč z třech metrů odkrytou část naší branky, 73´ Janda zakončil střelou z 30 m těsně vedle brankové tyče a v 79´ z hranice šestnáctky mířil na připraveného brankáře, 82.min. 0:1 soupeř zahrál přímý kop zleva od pomezní lajny, míč jsme neodvrátili a Azilion ho hlavou usměrnil do sítě, hosté pak nevyužili dva přímé kopy a v 89´ zachraňoval Rathouský včasným vyběhnutím nevydařenou "malou domů", poslední šanci měl v závěru čtyřminutového nastavení Tomáš Kříž, ale netrefil branku. Utkání řídil nepřesný rozhodčí Tichý, kterému sekundovali asistenti a na celém triu bylo znát, že patří do skupiny, kterou duch fotbalové evoluce nepolíbil a pokračují v "zaběhlém trendu". Žluté karty 3:2.

S O B O T A 2 7 . s r p n a :

M u ž i A : Union Č E L Á K O V I C E - Slovan L Y S Á 0 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (82´-Brabec), Müller, Švorba, Schneiberg ml., Veselý, Pokorný, (63´-Choura), Novák Lukáš, Vránek, Hanke, Kříž Tomáš, (76´-Machka)

Z "derby" soupeřů, z opačných labských břehů, jsme převezli tři body za nejtěsnější vítězství. Domácím, zřejmě po výrazném vítězství nad Bohemii Poděbrady, "došel střelný prach". Hned v úvodu utkání měl slibnou šanci Hanke, ale netrefil branku. V dalším průběhu se hrálo většinou mezi šestnáctkami, domácí měli míč častěji na svých kopačkách, ale do střeleckých příležitostí jsme je nepouštěli. Naše brejkové protiútoky končili střeleckými pokusy mimo branku a tak se v poločase šlo do kabin za stavu, jak zápas začal. Druhý poločas se nám v úvodu vydařil. V 55.minutě domácí neodehráli míč do bezpečí a na hranici velkého čtverce jej získal Schneiberg a přesnou střelou k tyči překonal domácího brankáře - 0:1. Soupeř se v další části hry snažil o vyrovnání, zatlačil nás, ale dobře hrající obranu a spolehlivého brankáře Rathouského nepřekonal. Naopak my jsme mohli přidat další góly, ale tři samostatné náběhy na domácího brankáře jsme neproměnili. První šanci měl střídající Choura, který hned po svém nástupu na hřiště běžel sám na brankáře, který míč vyrazil. Dále nebyl úspěšný ani Veselý sólový únik zakončil střelou do brankáře a gól nedal ani Hanke, který své sólo zakončil střelou mimo branku. A tak jsme se o výsledek obávali až do konečného hvizdu. Domácí měli ještě v závěru nastavení výhodu přímého kopu z hranice šestnáctky, ale Skuhravý jen vyprášil Rathouskému rukavice a tak jsme dokázali vyhrát i další venkovní zápas! Rozhodčí Mikláš ukázal našim hráčům čtyři žluté karty, domácí hráli bez napomínání.

N e d ě l e 2 1 . s r p n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - Bohemia P O D Ě B R A D Y 1 : 1 (0:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (73´- Pokorný), Müller, Švorba, Schneiberg ml., Choura, (46´- Janda), Novák Lukáš, Veselý, Hanke, (81´- Kodeš), Ryšánek, (89´- Vránek), Kříž Tomáš, (46´- Novák David)

Okresní derby mužstev, která po minulé sezóně spadla do I.A třídy, skončilo bez vítěze. V prvním poločase měl více ze hry soupeř a ve druhé půli se hra vyrovnala a postupně jsme získávali převahu, kterou jsme dokázali využít jen ke vstřelení vyrovnávací branky. Zápas moc pohledného fotbalu nepřinesl, měl jen průměrnou úroveň a nerozhodný výsledek je spravedlivý. Hosté praktikovali přízemní kombinační hru a my jsme odpovídali dlouhými nákopy za obranu. Z průběhu utkání: do první šance se dostal ve 2´ Tomáš Kříž, ale netrefil branku, soupeř odpověděl ve 4´ a jeho šanci likvidoval brankář Rathouský, 9´- nevyužili jsme dva rohové kopy za sebou, potom další náznaky šancí nevyužili Ryšánek ani Hanke, 17´- skvěle opět zasáhl náš brankář, 21´-Ryšánek přihrál do dobré pozice Hankemu, který přihrávku nezpracoval, 29.min 0:1 , brankář Rathouský pádem pod nohy likvidoval průnik soupeře, ale rozhodčí posoudil jeho zákrok jako faul a nařídil penaltu, kterou střelou k tyči Peterka proměnil, 39´- střelecký pokus Veselého soupeřova brankáře nepřekonal.

Do druhého poločasu střídali Ondra Janda Chouru a David Novák Kříže a naše hra ožila, i když v úvodu měl soupeř dva náznaky šancí. Následně v 65´ Hanke hlavou rozvlnil sítˇ soupeřovy branky, ale jen z vrchu, v 69´- střelu Veselého likvidoval soupeřův brankář, 70´- po zaváhání naší obrany se dostal do příležitosti soupeř, ale nepotrestal ji, 77.min.- 1:1 Hanke hlavou poslal do sítě centr Veselého zprava, 81´- nevyužili jsme přímý kop z dobré vzdálenosti, 86´- brankář Rathouský skvěle zmařil sólový náběh soupeřova hráče, který zaváněl ofsajdem, v první minutě nastavení nezakončil David Novák gólem dobrý centr Jandy.

S o b o t a 1 3 . s r p n a :

M u ž i A : Sokol L U Š T Ě N I C E - Slovan L Y S Á 1 : 2 (1:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Müller, Švorba, Schneiberg ml., Choura, Pokorný, (60´ Novák Lukáš), Veselý, Vránek, Ryšánek, (66´- Brabec, 75´- Forejt Matěj), Kříž Tomáš, (72´-Novák David)

Rozhodčí Nerad, žluté karty: 0:3, rohy: 1:3, střely na branku: 4:2

Po sestupu z krajského přeboru jsme nový ročník v I.A třídě, zahájili vítězstvím na horké půdě v Luštěnicích, které začínají v této soutěži nepřetržitě již druhou dekádu, přestože patří k nejskromnějším klubům. "Je těžké sem někoho dostat. Ve vedlejších Rejšicích do toho šlapou neskutečnými penězi, tomu se my nevyrovnáme. My jdeme přes srdce a dobrou stmelenou partu a díky tomu se tady jedenáct let držíme" prohlásil Martin Hůlka. "Urvali jsme šťastnou výhru, což jsme potřebovali po trápení v krajském přeboru. Zápas byl vyrovnaný s málo šancemi na obou stranách. V závěru se nám podařil brejk, po kterém jsme zasadili soupeři k.o." dodal lyský kouč Matěj Brabec.

Domácí začali zápas lépe a v 18.min. umístil centr Lady v hodně obtížné posici, bokem k bráně. krásnou hlavičkou přes brankáře o tyč do sítě Jaroslav Kopa - 1:0. Z vedení se však Luštěnice radovaly jen šest minut, než kapitán Tomáš Kříž v hraničním souboji přetlačil Pavlíčka a samostatný náběh korunoval gólovým dloubákem - 1:1. Nic víc vlastně v ofenzivě ani jedno z mužstev nepředvedlo. Domácí museli během chvilky před přestávkou střídat dva zraněné hráče, naštěstí jich tentokrát bylo na lavičce dost. Vyloženě remízový charakter měl i druhý poločas. Za Luštěnice zahrozil jen pět minut po přestávce Martin Hůlka, který trestný kop Jana Gruse umístil prudkou hlavičkou nad břevno. "Celý zápas tlačíme, ale neumíme si vytvářet šance do "plných", jsme spíš tým, který čeká na brejkové příležitosti," konstatoval po zápase luštěnický stoper. Na druhé straně byl vrcholem Ryšánkův průnik a prostrčení na Pokorného, který střílel do boční sítě. "Zápas byl oboustranně bez šancí a nezaujatý divák musel vidět, že to bylo dost trapné ze strany rozhodčích, kteří stranili domácím", prohlásil hrající kouč Lysé Matěj Brabec. Hosté se z hlavním rozhodčím Neradem několikrát dostali do slovních půtek a vedoucí mužstva Šlingr byl v závěru vykázán z Lavičky. Závěr měl pro Slovan mnohem příjemnější příchuť. Vránkův přetažený centr hlavičkoval do prázdné brány nepokrytý Matěj Forejt - 1:2! Exbakovský brankář Zdeněk Janura tak při debutu v luštěnickém dresu dvě přímé střely lovil ze sítě, aniž by na některé z nich nesl vinu. "Minutu před koncem jsem se za stavu 1:1 modlil, aby si rozhodčí něco nevymyslel a domácí ještě nevyhráli," oddechl si Matěj Brabec. "Průběhu zápasu by odpovídala remíza, nám se povedl v závěru brejk, ale na rovinu přiznávám, že vítězství bylo šťastné. Urvali jsme šťastnou výhru, což jsme potřebovali po trápení v krajském přeboru. Zápas byl vyrovnaný s málo šancemi na obou stranách."