JARO 2024

N e d ě l e 1 0 . b ř e z n a :

M u ž i A : SK Ú V A L Y – Slovan L Y S Á 1 : 4 (1:3)

Sestava: Hajný Petr – Kříž Jan, Müller, Poborský Ondra, Kříž Tomáš, (90´Cabrnoch), Schneiberg ml., Veselý, (74´Šlingr David), Urban, Hanke, (80´Trégl), Šindler, Ryšánek, (87´Čejka)

Rozhodčí Pejša, žluté karty 2:2 a domácí Černý dostal v 77´ druhou žlutou a byl vyloučen.

Hodně těžký zápas jsme měli v úvodu jarní části I.A třídy, kdy jsme se utkali s podzimním lídrem soutěže na jeho stadionu. Soupeře jsme se nezalekli, nastoupili jsme v obraném rozestavení 3-6-1 a díky bojovnosti i zodpovědnému výkonu všech našich hráčů se zrodilo největší jarní překvapení tohoto kola. Domácí, kteří nás zřejmě podcenili, na to doplatili, jak ztrátou třech bodů, tak i průběžného vedení v tabulce.

Utkání nezačalo očekávanou převahou a náporem domácích, naopak bylo od začátku celkem vyrovnané. Náznaky gólových příležitostí byli před oběma brankami, které na straně domácích vyplývali ze hry, kdežto my jsme byli nebezpeční ze standardek. Do první slibné příležitosti se dostal ve 13´ Veselý a k překvapení všech jeho křížná střela z rohu velkého vápna skončila v domácí brance a ujali jsme se vedení 0:1. Domácí pak ve 26´neproměnili "tutovku", když jejich neobsazený hráč netrefil naši odkrytou branku. Ve 35.min. jsme ve středu hřiště zbytečně ztratili míč a domácí Schovanec si všiml, že náš brankář Hajný je vysunutý před brankou a lobem vyrovnal na 1:1. Tento stav nevydržel dlouho, ve 37.min. Veselý přesnou přihrávkou uvolnil Tomáše Kříže a ten se trefil přesně k tyči – 1:2. O dvě minuty později jsme neproměnili "tutovku", kdy po rohovém kopu Müller trefil hlavou břevno domácí branky. Ve 44.min. jsme opět udeřili, po několikeré perfektně zahrané standardce Šindlera se Müller již nemýlil, centrovaný míč poslal rybičkou do branky a zvýšil na 1:3! O poločasové přestávce jsme se připravovali na tlak domácích, zvrátit pro ně nepříznivý vývoj zápasu. Očekávaný nápor však nepřišel a zápas probíhal stejně jako v prvním poločase a když v 55.min. Müller zvýšil na 1:4, "bylo po zápase." Tato branka domácí zlomila a na nic se již nezmohli a naopak my jsme do konce utkání mohli přidat ještě další góly.

Vítězství je pro nás velmi důležité, neboť dva z našich soupeřů z "chvostu" tabulky rovněž zvítězili, neztratili jsme s nimi kontakt a opustili jsme v tabulce poslední místo!

PODZIM 2023

N e d ě l e 1 2 . listopadu :

M u ž i A : Slovan L Y S Á – Fotbal H L Í Z O V 2 : 3 (2:0)

Sestava: Hajný Petr - Kříž Jan, Müller, Poborský Ondra, Malínský, Veselý, Urban, Schneiberg, Hanke, (81´Hodboď), Čejka, ( 68´Novák Lukáš), Kříž Tomáš

Rozhodčí Hanák, žluté karty 2:3.

Poslední zápas pro nás v nevydařené podzimní části sezóny skončil nakonec výsledkem odpovídajícím umístění v tabulce a to naší těsnou porážkou. Hrálo se na druhém hřišti, což se namyšlenému soupeřovu trenérovi moc nelíbilo a v tisku to až nevhodně kritizoval. Na plný bodový zisk se Hlízov nadřel více, než zřejmě předpokládal. Utkání jsme totiž začali bez respektu a výborným výkonem v prvním poločase, zřejmě nejlepším za celý podzim, jsme soupeře zaskočili a naší dobrou hru jsme dokázali vyjádřit i góly. Bohužel ve druhém poločase postupně některým hráčům docházeli síly, vzhledem ke zraněním a úzkému hráčskému kádru, je neměl kdo střídat a tak naše hra již nebyla taková jako v první půlce. Soupeř toho využil, převzal iniciativu a i díky našim chybám při bránění výsledek obrátil a odvezl si všechny body.

Nejzajímavější minuty zápasu: v 9.min. po křižném pasu Schneiberga zajistil vedení Tomáš Kříž střelou k bližší tyči - 1:0, podobnou šanci, o několik minut později opět stejný hráč zakončil jen střelou nad břevno, 24´ Honza Kříž nedal "tutovku", když netrefil opuštěnou soupeřovu branku, 32.min. 2:0 - Schneiberg po rohovém kopu zvýšil naše vedení a první poločas skončil našim překvapivým avšak zaslouženým vedením. V úvodu druhé půle jsme ještě asi deset minut hráli dobře jako v první půli, ale pak některým našim hráčům docházeli síly. Soupeř tak postupně začal mít herní převahu a v 58.min. Vančura z penalty, nařízené za faul, vstřelil kontaktní gól - 2:1.

Tlak soupeře narůstal a v 69.min. vyrovnal hlavou na 2:2 J.Růžička po rozehrání přímého kopu ze strany, brankář Hajný přes hradbu těl hráčů v pokutovém území zahlédl míč pozdě, 73´ po zaváhání soupeřova brankáře mohl Hanke vrátit vedení na naši stranu, ale šanci mu odvrátil na roh hostující obránce skluzem pod nohy. Soupeřovu náporu jsme odolávali a sahali po bodu až do konce normální hrací doby, ale v první minutě nastavení jsme neodkopli dobře míč z našeho pokutového území, ten se odrazil k soupeřovu P.Růžičkovi a ten ho poslal k tyči do naší branky a zajistil soupeři šťastné vítězství. Přišli jsme tak o bod, který by si naši hráči za poctivě odvedený výkon v utkání zasloužili! I tak si za výkony a úsilí nejen v tomto utkání, ale za celý podzim zaslouží poděkovat.

S o b o t a 4 . listopadu :

M u ž i A : Bohemia P O D Ě B R A D Y – Slovan L Y S Á 4 : 1 (2:0)

Sestava: Hajný Petr – Kříž Jan, Müller, Poborský Ondra, (82´ Trégl), Šatný,( 60´Hodboď), Veselý, Urban ml. Schneiberg ml., Hanke, Šlingr David, (78´ Kříž Tomáš), Ryšánek, (27´Šlingr Marek)

Předposlední utkání podzimní části soutěže jsme odehráli na umělé trávě místní Bohemie a opět bez bodového zisku. Domácí, kteří v minulém utkání těsně prohráli, na hřišti vedoucích Psár, se chtěli rehabilitovat, což se jim proti nám dokonale podařilo. Soupeř začal zápas náporem, kterému jsme dokázali odolávat jen do desáté minuty, kdy Novák zajistil vedení 1:0, jejich tlak i nadále pokračoval a výsledkem byl druhý gól, který vsítil v 21.min. Kalina z penalty. Domácí po této brance trochu polevili a hra se částečně vyrovnala a i my jsme občas zaútočili a dostali se i ke střelbě, ale pokud míč neodvrátili obránci létl mimo a domácího brankáře neohrozil. V druhém poločase jsme opět nezachytili začátek a nepokračovali ve výkonu jako v závěru první půle a domácí nás potrestali. Nejprve nás zachránila tyč branky, ale v šedesáté minutě Havránek zvýšil na 3:0 a než jsme se z tohoto gólu vzpamatovali, přidal Havránek hned v následující minutě na 4:0. Domácí pak již jen kontrolovali průběh utkání a další gól už nepřidali a v 78.minutě Urban Martin korigoval výsledek na 4:1. Stínem zápasu je zranění našich dalších dvou hráčů a v závěrečném utkání proti Hlízovu budeme, již nyní decimovanou sestavu, dávat mužstvo těžko dohromady. Rozhodčí Bydlák udělil domácím jednu a našim hráčům dvě ŽK. Jelikož naši " soupeři" z konce tabulky, své zápasy vyhráli, propadli jsme se na poslední místo!

N e d ě l e 2 9 . ř í j n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á – Polaban N Y M B U R K 0 : 4 (0:1)

Sestava : Hajný Petr – Kříž Jan, (65.´Šlingr David), Müller, Šlingr Marek, Krušinský, (71´Forejt Matěj), Urban, Veselý, (71´. Šatný), Schneiberg, Malinský, (51´Hanke), Ryšánek, Kříž Tomáš

V okresním derby utkání jsme na domácím stadionu prohráli se soupeřem, který v podzimní části soutěže nedosazuje takových výsledků, jak by si představoval a odpovídalo i tradici klubu. V tomto zápase byl však výrazně lepší a zaslouženě přesvědčivě vyhrál. My jsme opět předvedli matný výkon, dopouštěli jsme se hrubých chyb při bránění, které soupeř trestal. Nepodařilo se nám dosud nahradit několik kvalitních a zkušených hráčů, kteří po jarní části soutěže skončili a zranil se i brankář Rathouský, naše velká opora. Z průběhu utkání: soupeř začal náporem a již v 2´a 5 minutě nedal "tutovky" , slabé střely brankář Hajný likvidoval, hosté nadále pokračovali v náporu. My jsme poprvé zahrozili v 13´ hlavou prodloužený centr z přímého kopu míč skončil mimo branku. Soupeřovi útoky se nám dařilo odvracet i za cenu rohových kopů, které jsme také odvraceli. Pokus Ryšánka v 30´ o přelobování soupeřova brankáře, který byl daleko před brankou, se nepovedl, gólman míč doběhl. 44.min. 0:1 Vacík dostal míč na hranici ofsajdu a své sólo proměnil. Druhý poločas byl již na pohled herně vyrovnanější, hosté upravili taktiku a místo trvalého tlaku hráli spíše odzadu a spoléhali na rychlé brejky, které jim vycházeli a výsledek se měnil v 58.min. Sladkovský z pravé strany křížnou střelou po zemi zvýšil na 0:2. 59´ hlavička střídajícího Hankeho skončila v rukách soupeřova brankáře a v další minutě i náběh Tomáše Kříže zastavil bránící hráč, když mu ukopl míč. 62.min. Vacík z pravé strany střelou po zemi zvýšil na 0:3 po nedorozumění našich obránců. V následující minutě po rohovém kopu skončil míč z hlavy Hankeho v soupeřově sítí, rozhodčí však branku neuznal pro předchozí útočný faul, (který viděl jen on). Na konečných 0:4 uzavřel v 70.min. polovlastním gólem opět Vacík, kdy míč tečoval náš bránicí hráč do branky. V 71´ jsme mohli dostat "bůra", soupeř ze tří kroků netrefil odkrytou branku. V závěru si Polaban hlídal vedení a naše pokusy o korekci výsledku likvidoval. Rozhodčí Čožík udělil našim hráčům dvě a soupeři jednu žlutou kartu.

N e d ě l e 2 2 . ř í j n a :

M u ž i A : SK K O S M O N O S Y B – Slovan L Y S Á 2 : 2 (2:0)

Sestava: Hanke – Kříž Jan, (78´Forejt Matěj), Müller, Poborský Ondra, Růžička, (87´Kříž Tomáš), Krušinský, (70´Trégl), Schneiberg ml., Malinský, Urban ml., Šlingr David, (59´Veselý), Ryšánek

K zápasu jsme odjížděli s určitými obavami, neboť jsme neměli k dispozici žádného z brankářů a nakonec jsme si přivezli bod za plichtu a v nastavení jsme sahali i po vítězství. Do branky nastoupil Ondra Hanke a nevedl si špatně, již v 6.min. zlikvidoval penaltu domácích, vyražením míče na tyč branky. Utkání mělo dva rozdílné poločasy, první patřil domácím, kteří ho vyhráli a to je zřejmě uspokojilo. Nám tentokrát v této části hry přálo i štěstí, když domácí třikrát trefili konstrukci naší branky. Ve druhém poločase se hra postupně vyrovnala a měli jsme i mírně navrch a dokázali jsme vyrovnat a získat jeden bod. Jak padly góly: 12.min. 1:0 – Poustecký přeloboval vybíhajícího brankáře, 35.min. Boxan podle vyběhnuvšího Hankeho zvýšil na 2:0. Ve druhém poločase v 79.min. domácí brankář nohou nezpracoval "malou domů" a míč skončil v brance – 2:1, 89.min. 2:2 – Malínský usměrnil hlavou míč do branky po centru Ryšánka z přímého kopu. V pětiminutovém nastavení měl slibnou šanci Müller, ale nedal ji. Za bojovnost a houževnatost si naši hráči zaslouží pochvalu a poděkování.

N e d ě l e 1 5 . ř í j n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á – Sokol L U Š T Ě N I C E 1 : 4 (0:2)

Sestava : Dittrich – Kříž Jan, (Malínský), Müller, Šlingr Marek, Schneiberg ml., Šlingr David, Krušinský, (63´ Novák Lukáš), Urban ml., Veselý, (Čejka), Ryšánek, Hanke

V dalším utkání na domácím hřišti jsme opět po nevýrazném výkonu nedokázali zvítězit nad soupeřem, kterého jsme v uplynulém ročníku dvakrát porazili. Zápas se hrál za mírné převahy hostů a neměl valnou úroveň, míč se většinou nakopával od jednoho pokutového území ke druhému bez kombinační hry, spoléhalo se na brejky, ale střeleckých zakončení na branku bylo na obou stranách minimálně. O vítězství soupeře rozhodlo úspěšnější proměnění brejku a naše špatné a nedůsledné bránění těchto akcí. Hosté zahrozili v 6´, ale dva rohové kopy jsme ubránili, v 10´soupeřovu střelu po zemi k tyči brankář Dittrich chytil, 19´ naše největší šance první půle Schneiberg zahrál přímý kop z 18 m a míč těsně minul šibenici soupeřovy branky, 27.min. nikým neobsazený L. Hlaváček dostal míč ve středu hřiště běžel sám na vybíhajícího brankáře, kterého obstřelil 0:1. 37.min. opět ve středu hřiště neobsazený L.Hlaváček přihrál balon na pravou stranu a nabíhající Fišer křižnou střelou po zemi zvýšil na 0:2 a to byl poločasový výsledek. Druhý poločas byl již vyrovnanější, soupeř se zřejmě uspokojil výsledkem a tak mohla fungovat "scaplárova past" což se ale nestalo. Naopak hosté opět po rychlém protiútoku v 71.min. zvýšili gólem Š.Hlaváčka na 0:3. Malá jiskřička naděje nám svitla v 79.min. když Ryšánek z rohového kopu snížil na 1:3, ale času na vyrovnání již mnoho nezbývalo, ani se to nepodařilo. V 88.min. Vít po dalším brejku pečetil na 1:4 a hosté zaslouženě vyhráli. Rozhodčí Mareš ukázal našim hráčům jednu žlutou kartu a soupeř hrál bez napomínání.

N e d ě l e 8 . ř í j n a :

M u ž i A : FC Č Á S L A V B – Slovan L Y S Á 3 : 0 (1:0)

Sestava: Dittrich – Kříž Jan, (74´Malínský), Müller, Šlingr Marek, Schneiberg ml., Růžička, (82´Poborský Ondra), Novák Lukáš, (66´Veselý),Urban ml., Krušinský, (Šlingr David), Ryšánek, Hanke

Rozhodčí Kurka, žluté karty 3:2.

Jestli chtělo poslední čáslavské béčko pomýšlet na to, aby drželo kontakt s dalšími týmy před sebou, muselo nutně podovat. A to se mu povedlo v domácím prostředí na jedničku. Odnesli jsme to my, když jsme ani jednou neskórovali a v tabulce krajské I.A třídy zůstáváme na 14.místě s šesti body. Rezerva Čáslavi zůstala se čtyřmi body na samém chvostu.

N e d ě l e 1 . ř í j n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á – Rapid P S Á R Y 1 : 9 (1:4)

Sestava: Hajný Petr – Kříž Jan, (23´- Malinský), Šlingr Marek, Růžička, Novák Lukáš, (79´Poborský Ondra), Schneiberg m., (61´Forejt Matěj), Krušinský, (68´Šlingr David), Urban, Veselý, Hanke, Ryšánek

Tak tomu se říká výprask. A už druhý v letošní sezóně krajské I.A třídy. Ve druhém kole schytali fotbalisté lyského Slovanu desetibrankovou nakládačku v Dolní Bousově , teď v devátém kole dokonce na svém place. Devět banánu dostali od nováčka z Psár. Skóre načal už v páté minutě domácí Ryšánek, jenže pak už stříleli góly jen hosté. A bylo jich hodně. Na konci první půle dostala Lysá tři góly během sedmi minut a bylo po naději. Branka na 1:2 byla dokonce vlastní. (opis z nymburského deníku)

Začátek zápasu začal útoky obou mužstev a napovídal, že bude k vidění zajímavé oboustranně útočně laděné utkání. Nám se vydařil začátek a již v 5.min. rychlý útok dvojice Krušinský – Ryšánek úspěšně zakončil - 1:0. V 9´ zahrál Ryšánek přímý kop z 28 m, ale trefil hradbu těl soupeře, v další minutě jsme soupeřův roh odvrátili. První naši nedůslednost při bránění potrestal v 13.min. neobsazený Studnička a vyrovnal na 1:1. Potom se hrálo " nahoru–dolů" a kolem dvacátépáté minuty začal mít soupeř mírně navrch. V 36´ jsme měli štěstí soupeřův hráč oběhl s míčem našeho brankáře, ale trefil brankovou tyč opuštěné branky. V 38.min. Marek Šlingr ve snaze odvrátit balon na roh a nešťastně ho usměrnil do vlastní branky 1:2, další gól jsme dostali v 43.min. Kalous se prokličkoval středem naši obrany a zvýšil na 1:3. Šanci na vstřelení kontaktního gólu měl následně Ryšánek, ale zakončil trefou do brankáře a než rozhodčí ukončil první poločas soupeř ještě v 45.min. zvýšil na 1:4. Když v úvodu druhé půle v 50.min. zvýšil Mikyska střelou z 26 m na 1:5 bylo hotovo! Soupeř zcela ovládl hru, my jsme pokračovali ve špatném nedůsledném a nedůrazném bránění a soupeř to využil ke vstřelení dalších gólů : 69.min. Studnička 1:6, 75.min. 1:7 Pospíšil a další dva góly přidal v 83 a 87.min. Kalous a završil výrazné vítězství soupeře!

N e d ě l e 2 4 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á – Pšovka M Ě L N Í K 3 : 2 (0:2)

Sestava: Huslík – Forejt Matěj, (62´ Novák Lukáš), Müller, Šlingr Marek, Kříž Jan, (83´ Růžička), Krušinský, (74´ Šlingr David), Schneiberg ml., Urban ml., Veselý, (62´ Kříž Tomáš), Hanke, Ryšánek

K utkání jsme nastoupili opět bez naší největší opory zraněného brankáře Rathouského, který má problém s achillovkou a nebude k dispozici nejméně do konce podzimní části soutěže. Citelně chyběl i stoper Švorba, jehož neúčast se ukázala hlavně v úvodu a naším nepovedeným začátkem zápasu. Soupeř začal náporem a my jsme si při bránění počínali neorganizovaně až chaoticky (jako kluci v přípravce) a již ve 12.min. jsme prohrávali 0:2, góly Pokorného v 9. a ve 12.minutě utkání. Soupeř se s vedením spokojil, trochu polevil a hra se pak postupně vyrovnala a od 25.minuty jsme měli míč častěji na kopačkách, ale naše útoky končily na hranici soupeřova pokutového území. O naši první střelu na branku se pokusil ve 29.min. Ryšánek, ale míč přelétl branku těsně nad šibenicí a v následné minutě náš další pokus Schneiberga po špatném vyběhnutí brankáře, prostřelit klubko hráčů před brankou se nepovedl a míč skončil v náruči vracejícího se brankáře. Nebezpečný brejk soupeře ve 41´ skončil střelou mimo branku. Do druhé půle jsme nastoupili se záměrem otočit nepříznivý vývoj utkání a to se nám povedlo i díky vydařeným prostřídáním hráčů! V 50.min. dostal Hanke centrovaný míč do vápna a na úrovni penalty, ač stál zády k brance se otočil a trefil šibenici - 1:2 . V 62.min. na hřiště nastoupili Lukáš Novák a Tomáš Kříž a naše hra se zvedla. Výsledkem byl vyrovnávací gól na 2:2, trefil se Tomáš Kříž povedenou střelou zprava, kterou Hanke chytře "propustil" mezi nohami. A to nebyl ještě konec naší touhy po tříbodovém zisku. V 86.min. po rohovém kopu Ryšánka poslal Müller hlavou balon k tyči soupeřovy branky - 3:2 a završil neuvěřitelný obrat! Bohužel stínem utkání je opětovné zranění Tomáše Kříže, které si obnovil v závěru zápasu a zbytek již jen odkulhal, jelikož nebylo náhrady.

S t ř e d a 2 0 . z á ř í :

M u ž i A : FC H O R K Y – Slovan L Y S Á 6 : 1 (3:0)

Sestava: Huslík – Hanke, Müller, Malínský, Kříž Jan, (86´ Čejka), Krušinský, (72´ Novák Lukáš), Schneiberg ml., Veselý, Urban ml., Janda Ondra, Ryšánek

K sehrání odloženého utkání na hřiště soupeře, který sestoupil z krajského přeboru a předtím i z divize, jsme opět odjeli oslabeni o několik našich zkušených hráčů, kteří patří mezi opory. Nejcitelnější byla neúčast zraněného brankáře Rathouského a spolehlivého stopera Švorby a dále chyběli Tomáš Kříž a Lukáš Novák. Na jejich místa museli nastoupit náhradníci a hráči "B" týmu, kteří je výkonnostně nenahradili. Tak jsme zkušenému soupeři dokázali odolávat jen do 26.min., kdy Mbah zaznamenal první gól a stejný hráč v následující minutě přidal další – 2:0 a do konce prvního poločasu ještě zvýšil Novotný na 3:0. V úvodu druhé půlky vykřesal ve 49.min Janda naději na přijatelný výsledek a snížil na 3:1. Teoretická jiskřička naděje doutnala až do 84.minuty, kdy přišla gólová smršť domácích, Milner zvýšil na 4:1, v 87.min. Machů přidal na 5:1 a v 89.min. Milner uzavřel na 6:1 a zápas skončil naši vysokou porážkou.

Rozhodčí Pisářík udělil domácím jednu a nám dvě žluté karty.

S o b o t a 1 6 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan P O D Ě B R A D Y – Slovan L Y S Á 2 : 0 (0:0)

Sestava: Rathouský (67´Hodboď) – Kříž Jan, (78´Čonka), Švorba, Malínský, Helmich Mirek, Veselý, Krušinský, Schneiberg ml., Hanke, Šlingr David, Čejka, (58´Forejt Matěj)

K zápasu jsme opět odjeli v oslavené sestavě, kdy chybělo pět stabilních hráčů, na jejich místa nastoupili hráči B mužstva a dorostenci. Vzhledem k této situaci jsme zvolili i obrannou taktiku "prešovský beton" (pro pamětníky), což se nám celkem dařilo a zápas tak neskončil dalším debaklem. Domácí tak měli po celý zápas výraznou převahu, kterou však nedokázali využít k vyššímu vítězství. V poločase byl výsledek 0:0. V druhé půli, hned v úvodu, se v 50.min. soupeř gólem Borovičky ujali vedení 1:0 a dále se snažili vstřelit další gól, ale dokázali jsme odolávat téměř do konce osmiminutového nastavení a až v jeho závěru Kořínek zvýšil na 2:0. Nepříjemná situace pro nás nastala v 67.min. kdy pro problémy s achilovkou musel odstoupit brankář Rathouský a na jeho místo šel Hanke a nevedl si špatně. Do hry nastoupil Hodboď a ten v 72´ nevyužil velkou šanci na vyrovnání, sám běžel na vybíhajícího brankáře, ale místo pokusu o lob poslal míč do jeho náruče. Vítězství domácích bylo zcela zasloužené. Našim hráčům, kteří v utkání hráli, patří uznání za odvedený poctivý a obětavý výkon.

N e d ě l e 1 0. z á ř í :

M u ž i A: Slovan L Y S Á – Slavoj V R D Y 0 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský – Kříž Jan (79´ Šlingr David), Šlingr Marek, Müller, Růžička (83´ Krušinský), Urban, Veselý, (79´ Poborský Ondra), Schneiberg, Hanke, Ryšánek, Kříž Tomáš

Další zbytečná porážka na domácím stadionu s nováčkem soutěže. V prvním poločase jsme hráli velice dobře, měli obrovskou převahu a vytvořili jsme si pět vyložených brankových příležitostí, které jsme bohužel neproměnili a pokud by na ukazateli svítilo skóre alespoň 3:0 v náš prospěch, odpovídalo by to průběhu zápasu a zápas by byl rozhodnutý. Po úvodním desetiminutovém oťukávaní jsme postupně převzali herní iniciativu, rychlými útoky a centry před branku jsme si připravili řadu brankových příležitostí: 17´ - po rychlém brejku a centru ze strany na velké vápno Schneiberg trefuje placírkou levou tyč, 21´ - ve vápně neobsazený Veselý z voleje překopl nejen branku,ale i ochranou síť a míč skončil na nádvoří Prefy, 26´ - Ryšánek ze sóla vybíhajícího brankáře nepřekonal, 34´ - Tomáš Kříž zakončil střelou těsně vedle branky, 37´- Tomáš Kříž proběhl s míčem do pokutového území, který mu však bránící hráč (s faulem?) odkopl na roh a po jeho zahrání dobře zasáhl soupeřův brankář, 39´ - Ryšánek zahrál přímý kop z hranice pokutové území těsně vedle branky, 43´a 44´ nevyužili šance Tomáš Kříž ani Ryšánek. Soupeř, v této části, zahrozil několika brejky: ve 35´ asistent "pustil" ofsajd, ale byl z toho jen roh, ten jsme odvrátili, 40´ - rychlý útok hostů, míč brankář Rathouský vyrazil a dorážka šla vedle. Druhý poločas jsme začali snahou vsítit co nejdříve gól a příliš jsme se soustředili na útočení a hosté toho využili. V 51.min. se jejich nejlepší hráč Sveřepa zmocnil ve středu hřiště míče, šel do sólového úniku, který zakončil přízemní střelou, kterou Rathouský nešťastně vyrazil do dobíhajícího Honzy Kříže od kterého se míč odrazil zpět k útočícímu hráči a ten následnou dorážku z velkého úhlu dotlačil do naší branky. Hned po rozehrání ze středového kruhu jsme rychlý útok zakončili střelou nad branku a naše hra se postupně rozpadla a nevytvořili jsme si již žádnou brankovou příležitost. Soupeř, který si hlídal vedení, mohl přidat z brejku další góly. Jiskřička na bod nám svitla v 90´, ale Ryšánkovo sólo zmařil soupeřův brankář vyběhnutím a sražením míče mimo branku. Stav se již neměnil ani v sedmiminutovém nastavení, v němž střelu Urbana soupeřova obrana blokovala. Soupeř si tak odvezl vítězství z utkání, ve kterém nebyl lepší a tři body jsme mu darovali. Rozhodčí Fíla napomínal v každém mužstvu jednoho hráče.

S o b o t a 2 . z á ř í :

M u ž i A : S T A R Á B O L E S L A V – Slovan L Y S Á 4 : 2 (2:1)

Sestava: Rathouský – Helmich Mirek, Šlingr Marek, Malínský, Růžička, (74' Forejt Matěj), Krušinský, (65´Šlingr David), Urban ml., Poborský Ondra, Šatný, (83´Čejka), Novák Lukáš, Ryšánek

K zápasu jsme nastoupili bez sedmi omluvených hráčů, které nahradili náhradníci a hráči béčka a dorostu. Na našem výkonu to bylo hodně vidět. Domácí mužstvo tak mělo po většinu zápasu míč na svých kopačkách a převahu vyjádřilo i vstřelenými góly a zaslouženě vyhrálo. Po většinu zápasu jsme se tak museli jen bránit. Občas jsme se pokusili zahrozit brejkem překopnutím míče přes domácí obranu a ohrozit tak jejich brankáře a z toho vyplynuly i naše vstřelené góly. Jak padaly góly: Domácí se po rychlém útoku po straně se v 7.min. střelou Bláhy ujali vedení 1:0, nám se podařilo ve 14.min. vyrovnat na 1:1 Ryšánek oběhl brankáře a dával do prázdné branky, soupeř v 21.min. využil po rohu naši nedůslednost při bránění a Jeník zajistil vedení 2:1 a to byl poločasový výsledek. Ve druhém poločase domácí Reichert v 54.min. zvýšil vedení na 3:1, v 70.min. Ryšánek proměněním penalty vzkřísil jiskřičku naděje, ale ta rychle uhasla již v 72.min. Krulich opět využil chyby v naši obraně a zvýšil na 4:2. Na dotažení tohoto náskoku jsme již neměli síly a domácí si náskok uhlídali. Rozhodčí Kramný, žluté karty 0:4.

N e d ě l e 2 7 . s r p n a:

M u ž i A : Slovan L Y S Á –SK R E J Š I C E 2 : 0 (0:0)

Sestava: Rathouský-Kříž Jan, (74´Helmich Mirek), Švorba, Müller, Schneiberg ml., Veselý, (70´ Růžička), Urban, Novák Lukáš, (80´Šatný), Hanke, Ryšánek, (85´Šlingr David), Kříž Tomáš, (90´Kodeš)

Rozhodčí Petr, žluté karty 1:2.

Po ostudné porážce v minulém utkání byl odvolán trenér Tibor Mičinec a funkce se po něm ujal Ondra Poborský jako hrající trenér. K zápasu proti nováčkovi soutěže jsme nastoupili s cílem zvítězit a napravit pošramocenou pověst. Do mužstva se vrátili zkušení hráči Švorba Mirek, Novák Lukáš, Urban Martin a Helmich Mirek a na výkonu to bylo znát. Hráli jsme dobře kombinačně, s velkým nasazením a odpovědnosti všech našich hráčů a soupeři jsme nedovolili připravit jedinou gólovou šanci. My jsme jich naopak měli několik a v soupeřově sítí skončil míč dvakrát. Po bezgólovém první půli se tento stav měnil hned v úvodu té druhé kdy v 47.min. zajistil Ryšánek krásnou střelou vedení 1:0 a stejný hráč přidal v 53.min. z přímého kopu další gól a zvýšil na 2:0 a během šesti minut rozhodl o našem zaslouženém vítězství. Tento výsledek se i přes několik našich dalších slibných šancí nezměnil a máme první tři body a cíl byl splněn.

S o b o t a 1 9 . srpna :

M u ž i A : D O L N O B O U S O V S K Ý SK - Slovan L Y S Á 1 0 : 0 (2:0)

Sestava: Rathouský – Kříž Jan, Šlingr Marek, Müller, Hanke, (73´Čonka), Šlingr David, Růžička, Krušinský, (63´Hodboď), Veselý, Ryšánek, Kříž Tomáš

K utkání jsme odjeli jen s třinácti hráči a po těsné porážce v domácím utkání s SK Úvaly jsme prohráli výsledkem, který nemá žijícího pamětníka, z historie klubu za posledních osmdesát let! Zápas se nám nepovedl i když v prvním poločase jsme prohrávali jen 2:0, ve druhém poločase jsme jen sledovali domácí smršť, kteří za dvacet minut od 47 do 66.minuty, nám nastříleli šest gólů a v 80´přidali desátý gól a debakl byl na světě!

Rozhodčí Ptržela udělil domácím dvě a nám jednu žlutou kartu.

N e d ě l e 1 3 . s r p n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á – SK Ú V A L Y 0 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský-Müller, Šlingr Marek, Malínský, (46´ Růžička), Kříž Jan, Schneiberg ml., Brabec, Krušinský, (77´ Hodboď), Veselý,(66´ Šlingr David), Ryšánek, ( Čejka), Kříž Tomáš

Začátek nového ročníku I.A třídy, se nám nevydařil a prohráli jsme gólem až v závěru zápasu. K utkání jsme nastoupili bez několika hráčů ze stabilní jarní sestavy, chyběli Švorba, Novák Lukáš, Janda, Martin Urban, kteří skončili v A mužstvu, Vránek přestoupil do Čejetic a poslední zápas v našem dresu odehrál i Matěj Brabec, který rovněž přestupuje. Pro zranění nehráli Hanke a Ondra Poborský.

Stručně z průběhu utkání: V začátku zápasu jsme v 3´ zahrávali roh, který soupeř odvrátil a potom postupně přebral herní iniciativu, získal převahu a měl i několik slibných gólových šancí, které skvělými zákroky likvidoval nestárnoucí brankář Rathouský. My jsme odpovídali brejkovými útoky, které většinou končili bez střely na branku a tak se v poločase šlo do kabin za bezgólového stavu. Druhý poločas nebyla převaha soupeře již tak výrazná a hra byla vyrovnanější. Soupeř dohrával od 69.min. oslaben o Křelinu, vyloučeného za podražení Ryšánka, který by běžel sám na soupeřovu branku a od této chvíle jsme získali převahu a připravili si několik šancí ke vstřelení gólu, ale neproměnili jsme žádnou. Rozhodnutí přišlo v 86.min., nejprve střídající Hodboď, neobsazený na hranici velkého vápna, mířil do středu branky, kde byl připraven soupeřův brankář, ten míč chytil a rozehrál rychlý protiútok, který naše rozhozené obrana neubránila a z chumlu na malém čtverci Kučera poslal míč do naši sítě 0:1. Na vyrovnání už nám nezbylo mnoho času a tak si soupeř z remízového utkání odvezl tři body za vítězství. Rozhodčí Lašťovička udělil našim hráčům dvě žluté karty a soupeři jednu červenou.