Podrobnosti o zápasech

sezóna 2021-2022

JARO 2022


S o b o t a 2 1 . k v ě t n a :

M u ž i A : FK K O M Á R O V - Slovan L Y S Á 2 : 0 (1:0)

Sestava: Rathouský - Schneiberg ml., Müller, Švorba, Zoubek, Choura, Veselý, Poborský Ondra, Pokorný, Hanke, Ryšánek, (34´ Forejt Matěj, 73´Machka)

K dalšímu utkání jsme odjeli jen ve čtrnácti lidech, když se omluvilo pět hráčů ze základu - Novák Lukáš a David, Kříž Jan a Tomáš a Vránek Filip a chyběl i trenér Matěj Brabec. K dalšímu našemu oslabení došlo ve 23.min. kdy se po střetu s domácím brankářem zranil Ryšánek a se zlomeninou lícní kosti byl převezen do nemocnice. I tak jsme v utkání zcela nepropadli a uhráli jsme celkem přijatelný výsledek. Domácí měli po většinu zápasu převahu, ale do střeleckých příležitostí jsme je i za cenu mnoha rohových kopů nepouštěli a oba góly dali ze standartek. Našim útokům chybělo střelecké zakončení, kdy byla znát neúčast Tomáše Kříže. Z průběhu utkání : domácí se ujali vedení 1:0 již v 1.min. po rohu poslal míč do sítě Mojdl, soupeř pokračoval v tlaku a během úvodních 15.min. zahrával další čtyři rohy, které jsme odvrátili, hra se pak postupně vyrovnávala, hrozili jsme protiútoky a pří jednom ve 23´ po vysokém centru se v souboji o míč s brankářem domácích zranil Ryšánek a zhruba deset minut jsme hráli jen v deseti hráči, než se zjistilo zda bude pokračovat nebo ne a musel být střídán Matějem Forejtem. Domácí i nadále měli režii utkání, ale brankové příležitostí neměli, co neodvrátila obrana zlikvidoval spolehlivý brankář Rathouský a tak skončil první poločas jejich těsným vedením. Během poločasové přestávky došlo k výměně hlavního rozhodčího Romana Jarolímka, který odstoupil pro zranění a nahradil ho asistent Stehlík a jeho místo zaujal rozhodčí OFS Beroun, který byl přítomen jako divák. Druhý poločas měl stejný průběh jako první a ve 48´ skončil míč v naší brance, ale gól nebyl pro ofsajd uznán, 54´- Hanke se dostal do rychlého úniku, ale neměl komu přihrát a nebylo z toho nic, 59´- Veselý zakončil brejk střelou jen do náruče brankáře, 68.min. 2:0 Kaufman proměnil penaltu za faul, brankář Rathouský směr míče k tyči po zemi vystihl, ale nedosáhl na něj. Domácí se snažili přidat další gól, ale měli jen několik dalších rohů a z naší strany stojí za zmínku brejk Veselého v 72´, ale domácí brankář byl připraven a střelu zlikvidoval a tak se výsledek již neměnil. Našim klukům patří poděkování za poctivý výkon v oslabené sestavě, ale soupeři jsou však většinou lepší. 

N E D Ě L E 1 5 . k v ě t n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - P o v l t a v s k á fotbal.akademie B 0 : 3 (0:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (57´ Krušinský), Müller, Novák Lukáš, (64´ Zoubek), Vránek, Veselý, Poborský Ondra, (71´Novák David), Pokorný, Hanke, (60´Brabec), Ryšánek, (80´Choura), Kříž Tomáš

Utkání s kvalitním soupeřem skončilo naši porážkou. Hosté měli celé utkání ve své režii, hráli rychlý kombinační fotbal s řadou brankových příležitostí. Od vyšší porážky nás zachránil vynikající výkon nestárnoucího brankáře Rathouského, který zlikvidoval dvojnásobný počet šancí soupeře, než kolik dostal gólů a byl našim nejlepším hráčem! Přes veškerou naši snahu, jsme nedokázali vážněji ohrozit soupeřovu branku, jeho obrana nás do nich nepustila a pozorně hlídala i Tomáše Kříže. Z průběhu utkání : 6´- soupeř zahrával první roh, který jsme ubránili, 13´- brankář Rathouský reflexivně vyrazil míč na roh i další rohy v 14´a 19´jsme ubránili, 31´a 33´ další skvělé zákroky našeho brankáře, 37´- tři rohy soupeře za sebou odvráceny, 37´- z protiútoku Veselý vystřelil za hranici pokutového území brankář připraven, 43´.min. 0:1 Makarchuk ze skrumáže po rohu prostřelil spleť nohou, 44´- další roh jsme ubránili. Druhý poločas měl stejný průběh, i když v poslední čtvrthodině jsme byli více na soupeřově polovině, ale nic jsme z toho nezískali. V 50.min. soupeř zvýšil na 0:2 Hromádka utekl po pravé straně a poslal polovysoký míč před branku a ten prolétl až do sítě, 57 a 65 ´Další skvělé zákroky Rathouského, 67´- po naši slibné akci na soupeřově půlce, hrubě chyboval Krušinský, když místo centru před soupeřovu branku zahrál míč zpět a z protiútoku Krholenok zvýšil na 0:3 a hned po rozehrání nedal soupeřův hráč další gól, obešel i brankáře ale poslal míč vedle prázdné branky, dále stojí za zmínku další skvělý zákrok Rathouského v 82.min. a utkání se pak v klidu dohrávalo. Rozhodčí Kubera ukázal každému mužstvu jednou žlutou kartu. Tato prohra nás vrátila na poslední místo, když Lhota uhrála v Českém Brodě bod a má lepší skóre.

Trenér Brabec se k v Nymburském deníku k utkání vyjádřil slovy: "První poločas jsme vzdorovali, bohužel před půli jsme dostali laciný gól po standartní situaci. Druhou půli se hra víáce otevřela, což soupeři vyhovovalo a přidal další góly a zaslouženě zvítězil."

N e d ě l e 8 . k v ě t n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - FK K O S O Ř 1 : 6 (0:3)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (38´Hanke), Müller, Novák Lukáš, Švorba, (64´Choura), Veselý, Poborský Ondra,(71´Pokorný), Novák David, (46´Schnmeiberg ml.), Vránek, Ryšánek,(46´Brabec), Kříž Tomáš

Na soupeře, ze středu tabulky, jsme nestačili a vysoko jsme prohráli. Zaostávali jsme ve všech herních činnostech a soupeř tak měl průběh celého zápasu ve své režii a svoji převahu dokázal vyjádřit i brankami. To jsme mu umožnili naši nedůslednosti a nedůrazem při bránění, přímé útoky jsme dokázali ztlumit, ale góly padaly z dorážek, když jsme nedokázali odkopnout míč dostatečně daleko z našeho pokutového území. Z průběhu utkání a nejzajímavější minuty: 5´- první roh hostů jsme odvrátili a i soupeř zlikvidoval náš protiútok, 12´-jedna z našich mála šancí, brankář hostů vyrazil střelu po zemi na roh a po jeho zahrání mu pomohlo břevno branky, 18.min. 0:1 - Michal Nehoda, po chybě našeho obránce u pomezní lajny využil následný centr, 20.min. 0:2 - Bicka využil další chybu v obraně, soupeř v další části zápasu kontroloval průběh utkání a jeho útoky jsme dokázali odvracet až do 40.min. kdy po další hrubce v obraně jsme si dali vlastní gól, nešťastníkem byl střídající Hanke, další šanci soupeře v 43´jsme odvrátili a v 44´ Ryšánek zakončil brejk slabou střelou golmanovi a v poslední minutě centr Veselého před branku byl sražen na roh, který jsme nevyužili. Ve druhém poločase v 48´střídající Brabec ohrozil z přímého kopu brankáře, který byl připraven, naopak v 51.min. zvýšil Bicka na 0:4 po rohovém kopu, který jsme neuhlídali, 57´- náš protiútok zakončil Veselý střelou mimo branku, 58´- dva dobré zákroky brankáře Rathouského, 62´- dva soupeřovy rohy odvráceny, 69´- náš roh a míč skončil v náruči brankáře, 75.min.0:5 neobsazený Bujanovský zakončil protiútok Kosoře, 72´- Tomáš Kříž běžel sám na brankáře, který pádem pod nohy srazil míč na roh, 76.min. Müller vykopl míč z brankové lajny, ale volný Bícha ho vrátil do sítě, zvýšil na 0:6, 78´- soupeři tentokrát pomohlo břevno branky, 83.min. 1:6 Tomáš Kříž, kterému přihrál Choura, v následující minutě brankář Rathouský pádem pod nohy soupeře zmařil útok, rozhodčí však za tento zákrok nařídil penaltu, kterou náš brankář soupeřovu brankáři vyrazil, 89´- Chourovu střelu po zemi brankář chytil. Rozhodčí Svoboda, žluté karty 1:0.

Zklamaný trenér Brabec se v Nymburském deníku vyjádřil: " Podali jsme katastrofální výkon od první do poslední minuty. Celkově to bylo bez zájmu, bez nasazení, bez chuti s výsledkem něco udělat. Jsem z toho hodně špatný, přemýšlím, jaké jsou příčiny. Krásné hřiště, žádný tlak a my jsme předvedli takový výkon."

N e d ě l e 1 . května:

Muži A : Polaban N Y M B U R K - Slovan L Y S Á 1 : 0 (1:0)

Sestava : Rathouský - Kříž Jan, Müller, Novák Lukáš, Vránek, Hanke, (46´ Choura), Poborský Ondra, (73´ Švorba), Novák David, Veselý, Kříž Tomáš, Ryšánek, (70´ Brabec)

Okresní derby soupeřů s chvostu tabulky skončilo těsným vítězstvím domácích, kteří měli mírně navrh a připravili si i více brankových příležitostí. Díky dobrému výkonu brankáře Rathouského a spolehlivé hry v obraně proměnili jen jednu a ta stačila na plný bodový zisk. Z průběhu utkání, které začali lépe domácí, když měli míč častěji na svých kopačkách a my jsme vsadili na brejky a v 6´jsme zahrávali první roh, který skončil střelou nad branku, soupeř v 18´po přímém kopu mířil z dorážky nad břevno, 19´- při nás stálo štěstí, po rychlém brejku domácích skončila střela na tyči branky, 25´- po zaváhání domácího brankáře se dostal do šance David Novák, netrefil dobře míč a brankář vzápětí svoji chybu napravil, hned z protiútoku se dobrým zákrokem prezentoval náš brankář, 35´- Veselý zahrál přímý kop zleva z 35 m a akce byla zastavena našim útočným faulem, 33´- míč po zemi těsně minul naši branku, 35.min. 1:0 , domácí zahráli roh, vysoký míč brankář Rathouský jen tečoval a ten dopadl ke Škareckému, který ho zblízka poslal do sítě, do konce první půle nevyužil Polaban jeden přímý a jeden rohový kop. V úvodu druhé půle, ve 48.min. nařídil rozhodčí proti nám pokutový kop za nastřelenou ruku (byla od těla), brankář Rathouský střelu k levé tyči po zemi chytil! 56´- šanci na vyrovnání měl Müller, ale z malého vápna překopl branku, 62´- domácí zahrávali serii třech rohů bez úspěchu, 72´- náš útok likvidoval domácí brankář, 75´- skvělý zákrok Rathouského reflexivně vyrazil míč ze třech metrů, 77´- naše další šance na vyrovnání po přímém kopu Brabce obstřelil Tomáš Kříž vybíhajícího brankáře, ale míč mířící do branky vykopl vracející se hráč, 82´-další náš brejk domácí obránce odvrátil před dobíhajícím Brabcem na roh, 83. a 85.min. oba soupeři zahrávali bez úspěchu rohové kopy, 89´- "tutovka" Polabanu, hlavička těsně přelétla naši branku, rozhodčí přidal pět minut a v nich po rohovém kopu Brabec rozvlnil síť soupeřovy branky, ale jen z vrchu a úspěšný nebyl ani Tomáš Kříž, jeho pokus byl sražen. Rozhodčí Zuska udělil domácím čtyři a nám pět žlutých karet.

Trenér Brabec se vyjádřil k zápasu v Nymburském deníku: " Odehráli jsme v derby slušný zápas, bylo to relativně vyrovnané utkání. Rozhodl gól po naší chybě po soupeřově standartní situaci. Bohužel jsme zůstali bez bodů. Soupeř měl více vyložených šancí, ale my jsme tam také něco měli, byly to spíše takové pološance. Měli jsme na to, abychom v derby urvali bod, za který bychom byli rádi. Je to škoda."

N e d ě l e 2 4 . dubna:

M u ž i A : Slovan L Y S Á - FC V L A Š I M B 1 : 1 (1:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Müller, Novák Lukáš, (79´ Švorba), Vránek, Hanke, (61´ Choura), Pokorný, (61´ Krušinský), Novák David, Veselý, Ryšánek, (61 Brabec), Kříž Tomáš

V utkání, mužstev z konce tabulky, jsme měli mírně navrch, připravili jsme si i více brankových příležitostí, ale využili jsme jen jednu a získali jsme tak jeden bod, který pomohl k opuštění posledního místa v tabulce! Zápas měl otevřený průběh, ani jedno mužstvo nehrálo "zanďoura", oba soupeři dávali přednost nakopávání míče za soupeřovu obranu a z toho plynoucích útoku místo kombinační hry. Nejzajímavější momenty utkání : soupeř se ujal vedení 0:1 v 8.min. Jíra dostal přihrávku těsně za půlkou hřiště a své sólo úspěšně zakončil a z podobné akce v 20.min. Veselý vyrovnal na 1:1. 23´- Hanke poslal přízemní centr zprava, ale žádný z našich nabíhajících hráčů míč nedostihl. 26´-soupeř zahrozil z přímého kopu z 28 m, ale míč přelétl branku, 33´- dorážka po našem rohovém kopu míč letěl těsně nad branku, 36´-rodící se naši šanci odvrátil soupeřův brankář vyběhnutím mimo pokutové území a odkopem což předvedl v průběhu utkání několikrát, v závěru první půle v 43´a 45´ jsme nevyužili dva rohy. Ve druhém poločase nejprve v 52´zahrozil soupeř z brejku a stejnou akci předvedl i v 59´, ale bez úspěchu, 63´- náš centr zprava zakončen střelou, kterou obrana hostů zablokovala, 70´- Choura nedal "tutovku", obešel brankáře, ale míč poslal těsně vedle branky do zámezí, 84´-přímý kop soupeře ukončen jeho útočným faulem, 90´- další nevyužitá šance po přímém kopu míč těsně minul branku. V tříminutovém nastavení měl dvě slibné šance Tomáš Kříž, nejprve nezpracoval přihrávku od Veselého, míč mu odskočil a v poslední minutě soupeřův brankář konečky prstu vyrazil lobovaný míč, po rozehrání rohu ještě zakončoval střelou Brabec, ale bez úspěchu. Rozhodčí Hanák ve férově hraném utkání, napomínal dva hráče soupeře, my jsme hráli bez napomínání.

P Á T E K 1 5 . d u b n a :

M u ž i A : TJ K L Í Č A N Y -Slovan L Y S Á 1 0 : 2 (5:0)

Sestava: Rathouský - Hanke, Brabec, Kříž Jan, Vránek, Choura, (24´-Forejt Matěj), Pokorný, Novák David, (46´- Malinský), Krušinský, (19-Kodeš), Veselý, Kříž Tomáš

Po dobrém výkonu a vítězství v minulém zápase nad Sokolem Nespeky, jsme tentokrát na hřišti soupeře z horních pater tabulky totálně propadli. I když jsme k zápasu odjeli bez několika hráčů základní sestavy a museli vypomoci i kluci z "béčka" dostali jsme debakl, jehož výše snad nemá v Lysé dosud žijícího pamětníka! Od začátku utkání bylo jasné kdo je pánem na hřišti, domácí byli po všech stránkách lepší a trestali góly naše chyby, nedůslednost a nedůraz při bránění. Stručně z průběhu zápasu: Klíčany se ujali vedení 1:0 v 9.min. brankou Předoty a v 12.min. zvýšil Kalaš na 2:0. Soupeř měl většinou míč na svých kopačkách a s našimi občasnými brejkovými pokusy si poradil. Dobrou šanci však měl v 28´ Tomáš Kříž, ale bránící domácí hráč mu míč ukopl na roh, který odvrátili a naopak z protiútoku v 30.min. zvýšil Předota na 3:0 a za dvě minuty nás od dalšího gólu zachránilo břevno branky. Další míč skončil v naši síti v 36.min. 4:0 Hájek překonal vybíhajícího brankáře. V 43.min. měl šanci na snížení Tomáš Kříž, míč se však odrazil od tyče opuštěné branky do hřiště a tak poslední slovo v první půli měli domácí v 45.min. Krimlák 5:0 a stejný hráč byl úspěšný i v úvodu druhé půle v 48.min. zvýšil na 6:0. Soupeř se však s počtem vstřelených branek nespokojili a pokračovali v sázení gólů: 70.min. 7:0 - Minka, 74.min. Kalaš 8:0 a za minutu zvýšil stejný hráč na 9:0 a brankostroj na 10:0 zakončil v 78.min. Hájek ! Tento hrůzostrašný výsledek se nám v závěru podařilo upravit v 82.min. Malínský po rohu 10:1 a v 84.min. Tomáš Kříž lobem přes gólmana uzavřel na 10:2. Rozhodčí Benák udělil dvěma našim hráčům žluté karty a domácí hráli bez napomínání.

Trenér Matěj Brabec řekl k zápasu v Nymburském deníku: " Na tenhle zápas musíme rychle zapomenout. Dostali jsme obrovskou lekci z kvality a hlavně v prvním poločase i z produktivity. Zápas byl rozhodnutý po prvním poločase. Klíčany daly dva podobné a rychlé góly ze strany. My jsme pak neproměnili dvě šance a domácí přidali další tři góly po individuálních chybách. O výsledku bylo jasno. Druhá půle už se spíše dohrávala, navíc nám chybělo zase dost hráčů, ale nečekal jsem, že to dopadne takto."

N e d ě l e 1 0 . d u b n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - Sokol N E S P E K Y 1 : 0 (0:0)

Sestava: Rathouský- Krušinský, (30´- Novák Lukáš), Kříž Jan, Müller, Hanke, Choura,(95´-Šlingr), Poborský Ondra, Pokorný,(77´-Machka), Veselý, Novák David,(70´-Brabec), Kříž Tomáš

Soupeře, z první poloviny tabulky krajského přeboru, jsme dokázali obrat o tři body za vítězství a připsat si naši výhru. Hosté, kteří nás zřejmě podcenili, nedokázali zvítězit ani proti našemu oslabenému mužstvu, když jsme hráli od 21.min. bez vyloučeného Müllera, jehož souboj se soupeřem posoudil rozhodčí jako zmaření brankové příležitosti. Toto přísné vyloučení nás nezlomilo a naopak "nakoplo" k bojovnému a obětavému výkonu, které nám nakonec přineslo nečekaný úspěch. Soupeř měl v prvním poločase herní převahu, ale míč za záda spolehlivě chytajícího Rathouského neposlal. Druhý poločas byl herně vyrovnanější a že hrajeme oslabeni o jednoho hráče nebylo patrné. Naopak naši rychlonozí hráči z brejkových útoků dokázali soupeřovu obranu i brankáře několikrát vystrašit. Největším nebezpečím pro soupeřovu branku byl kapitán mužstva Tomáš Kříž, který vstřelil vítěznou branku v 82.min. kdy po centru Veselého, oběhl brankáře vybíhajícího mimo pokutové území a skóroval do opuštěné branky! Soupeř se v závěru zápasu a pětiminutovém nastavení snažil alespoň o vyrovnání, ale to se mu nepodařilo a vítězství jsme ubránili! Rozhodčí Horák udělil každému mužstvu dvě žluté karty a nám i jednu červenou.

Vyjádření trenéra Brabce k zápasu v Nymburském deníku: "Po dlouhé době jsme si zase vyzkoušeli vítězný pokřik, z čehož mám pochopitelně radost. Všechny kluky musím pochválit za nasazení i za výkon, sáhli si na dno sil. Vždyť jsme hráli od dvacáté minuty v deseti. Červená karta zápas výrazně ovlivnila, přesto jsme si vypracovali čtyři vyložené šance a z nich jsme jednu využili a v závěru rozhodli o svém vítězství."

N e d ě l e 3 . d u b n a :

M u ž i A : SK Č E S K Ý B R O D B - Slovan L Y S Á 4 : 1 (2:0)

Sestava: Rathouský - Hanke, Kříž Jan, (62´- Machka), Brabec, Müller, Vránek, (46´- Choura), Ryšánek, Poborský Ondra,(86´- Pokorný), Novák David,(74´- Krušinský), Veselý, Kříž Tomáš

Domácí měli po většinu zápasu míč na svých kopačkách a z toho plynula i jejich převaha a zaslouženě zvítězili. Hned v úvodní části hry zahrával soupeř dva rohové kopy, které jsme odvrátili a v 11´jsme měli výhodu my, která skončila faulem na brankáře. Soupeř pokračoval v náporu, kterému jsme odolávali až do 32.min. kdy míč skončil v našií síti, autorem vedoucího gólu byl Kohout. Hra se postupně vyrovnala a hrálo se od jednoho pokutového území ke druhému, ve 43´ běžel Tomáš Kříž sám na brankáře a míč poslal přímo na něho. Těsně před koncem první půle útok třech domácích hráčů na dva naše zakončil úspěšně Šťastný a zvýšil na 2:0. Druhý poločas byl herně vyrovnanější, v 52´ skončil míč v naší síti, ale branka nebyla pro faul na brankáře uznána a v následující 53.min. Tomáš Kříž po rohu snížil na 2:1 a dále jsme se marně snažili o vyrovnání. Naopak v 75.min domácí Moravec, kterého jsme neuhlídali po autovém vhazování, zvýšil na 3:1. Příležitost ke vstřelení gólu jsme nevyužili v 79´, střelu Choury brankář vyrazil a dobíhající Tomáš Kříž míč do branky neprotlačil. Za domácí v 83.min. zvýšil Šťastný na 4:1 za faul nařízený po pádu brankáře Rathouského pod nohy domácího hráče. V 84´nás od další pohromy zachránila branková konstrukce a neujal se v poslední minutě ani pokus Veselého na snížení, míč minul branku těsně nad šibenicí.

Trenér Brabec zhodnotil utkání v Nymburském deníku: " Výsledek vypadá jednoznačně, ale měli jsme na to, abychom při nejmenším neprohráli. Bohužel dostáváme strašně laciné góly. I přes naší značnou výškovou převahu jsme dostali dva góly ze standartních situací, nebo po naší zbytečné ztrátě. My zase neproměníme svoje šance. Domácí byli více na míči po celý zápas, přesto se dalo z utkání vytěžit více. Jenže odjíždíme s prázdnou. Podali jsme průměrný výkon a to na body nestačilo."

N e d ě l e 2 7 . b ř e z n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - FC D O B R O V I C E 0 : 3 (0:2)

Sestava: Rathouský - Hanke, (59´Choura), Kříž Jan, Müller, Vránek, (69´Machka), Pokorný, (46´ Novák Lukáš), Poborský Ondra, Novák David, Veselý, Ryšánek, (70´Brabec), Kříž Tomáš

V třetím zápase jarního kola jsme se střetli s dalším favoritem na postup a soupeř své kvality v utkání předvedl. Byl rychlejší, techničtější i lepší v kombinaci čili jak se říká "fotbalovější". Nám se nepodařilo zopakovat dobrý výkon z minulého utkání, tentokrát jsme hráli ustrašeně a s velkým respektem k soupeři. Hosté měli celé utkání pod kontrolou a bezpečně zvítězili, když o výsledku rozhodli v první půlhodině, v této části hry jsme byli pod tlakem a s námahou odvraceli jednotlivé útoky za cenu rohových či přímých kopů. Naše ojedinělé protiútoky táhl osamocený Tomáš Kříž, na kterého byl soupeř připraven. Po dvoubrankovém vedení hosté polevili a zápas byl potom na pohled vyrovnanější a stejně probíhal i druhý poločas, přesto v jeho průběhu přidali další branku, po naši hrubé chybě.Z průběhu utkání: Z úvodního tlaku vytěžil soupeř přímý a rohový kop, které jsme odvrátili, 9.min. sólo Tomáše Kříže po levé straně, byl však vytlačen ze střeleckého úhlu, 15´- další sólo Tomáše Kříže zlikvidoval brankář hostů vyběhnutím na hranici velkého vápna a pádem pod nohy, 16.min. 0:1 - Volf, kterého jsme neuhlídali zajistil vedení, 21´- zahrávali jsme roh, který byl zakončen faulem na brankáře, 24.min. 0:2-Kučera z hranice pokutového území, hned po rozehrání ze středu hřiště se Ryšánek pokusil střelou z dálky překvapit brankáře, ale ten míč vyrazil, 27´-sólový únik soupeře zakončen střelou nad branku a do poločasu se hrálo bez šancí. Ve druhé půli v 67´David Novák hlavou orazítkoval tyč soupeřovy branky, 77.min.0:3 - Tomíček, po naši chybě ve středu hřiště, zvýšil vedení. Z naši strany o vstřelení branky jsme vytěžili jen rohy a přímé kopy, ale míč jsme do soupeřovy branky neposlali, když největší šanci měl v 85´ Tomáš Kříž, ale ze 7 m trefil tyč branky a v 89´se neujala hlavička Davida Nováka. Rozhodčí Hájek, ve slušně hraném zápasu, udělil našim hráčům tři a soupeři jedno žlutou kartu.

Trenér Matěj Brabec zhodnotil zápas v Nymburském deníku: "Zápas byl rozhodnutý po prvním poločase, kdy se soupeř ujal dvoubrankového vedení. Hlavně po naši promarněné první půli. Nám chybělo větší nasazení i agresivita, celkově to bylo takové chcíplé. To dokázal kvalitní soupeř využít a v klidu nám dal dva góly. Ve druhém poločase jsme se trochu zlepšili, ale neměli jsme kvalitu na to, abychom proti takovému soupeři uspěli. Pak dala Dobrovice třetí branku a bylo po zápase. Jsem zklamaný, jak jsme k tomu přistoupili, takovým stylem nemůžeme proti tak silnému soupeři uspět. Musíme hrát tak jako minulý týden ve Velimi, pak máme šanci. Snad si to hráči uvědomí."  


N e d ě l e 2 0 . b ř e z n a :

M u ž i A : FC V E L I M - Slovan L Y S Á 4 : 2 (2:1)

Sestava: Rathouský - Krušinský, (66´-Pokorný), Kříž Jan, Müller, Vránek, Machka, (46´-Choura), Veselý, Novák David, (80´-Hanke), Poborský Ondra, Ryšánek, Kříž Tomáš, (87´-Horváth Berta)

Druhé jarní utkání jsme sehráli na hřišti lídra krajského přeboru a domácí jsme našim výkonem zaskočili a potrápili, když jsme dokázali po většinu utkání být vyrovnaným soupeřem. V úvodu prvního poločasu, asi do třicáté minuty, jsme měli míč častěji na svých kopačkách, avšak bez dostatečného brankového vyjádření. Domácí postupně hru vyrovnali a ve druhém poločase již průběh zápasu kontrolovali. O naši prohře se prakticky rozhodlo na konci prvního a v úvodu druhého poločasu, kdy jsme dostali dva góly. Průběh utkání a nejzajímavější minuty: začátek zápasu jsme začali lépe my a v 3´ jsme zahrávali první roh zakončený hlavičkou nad branku, 6´- střelu Ryšánka likvidoval domácí brankář, v další části hry dva domácí pokusy o brejky byly zastaveny pro ofsajd, 16´- roh domácích jsme odvrátili, 18´- rychlý útok dvojice Tomáš Kříž - Veselý, jeho střelu brankář vyrazil na roh a po něm Poborský hlavičkoval nad branku, 19´a 25´-rohy domácích jsme ubránili, 26´-brankář Rathouský vyrazil "padáček" na roh, 32´- míč po zemi těsně minul naši branku, 34´- náš rohový kop domácí s námahou vyřešili, 35.min. 1:0 Vocel utekl středem obrany a střelou po zemi k tyči nedal brankáři šanci, 42.min. 1:1 - Tomáš Kříž sebral míč domácímu obránci a ze sóla prostřelil brankáře, 44.min. 2:1- Šourek, který přetlačil našeho obránce a trefil se a to byl konec prvního poločasu. První poločas tak pro nás skončil smolně a zrovna tak začal i druhý, již ve 46.min. zvýšil Michálek vedení domácích na 3:1, když tečovanou střelou po zemi k tyči z hranice velkého čtverce překonal našeho brankáře. Zvýšení vedení s námi neotřáslo a v 50´ střelu Tomáše Kříže srazil domácí obránce na roh, kontaktní gól na 3:2 jsme vsítili v 53.min. Veselý proměnil penaltu nařízenou za faul na Tomáše Kříže. V této části hry měli již mírně navrch domácí, my jsme se však úspěšně bránili a hrozili brejky, při jednom v 74´ vyběhl domácí brankář mimo pokutové území a fauloval Tomáše Kříže a byl vyloučen. Domácí poslali na hřiště náhradního brankáře a stáhli jednoho hráče a tak jsme měli početní výhodu, kterou jsme však nevyužili a naopak soupeř v 83.min. zvýšil vedení na 4:2- Vocel zaznamenal svoji druhou branku a závěr zápasu již patřil domácím, kteří se na vítězství nadřeli asi více než si představovali. Utkání s přehledem řídil rozhodčí Petýrek, který udělil domácím jednu červenou a tři žluté karty, naši hráči byli napomínání dvakrát.


N e d ě l e 1 3 . března :

M U Ž I A : Slovan L Y S Á - SK L H O T A 3 : 3 (0:2)

Sestava: Rathouský - Machka, (72´Kříž Jan), Müller, Novák Lukáš, Vránek, Veselý, Novák David, (76´Růžička), Poborský Ondra, Choura, (83´ Horváth Berta), Ryšánek, Kříž Tomáš

V úvodním jarní zápase se utkali soupeři ze dna tabulky krajského přeboru. Utkání mělo celkově vyrovnaný průběh i když oba soupeři se snažili strhnout vítězství na svoji stranu. První poločas vyzněl výsledkově lépe pro hosty, ale my jsme to nevzdali a dokázali jsme vyrovnat a v samém závěru nevyužil Tomáš Kříž šanci k zisku třech bodů. Soupeř začal utkání náporem, který trval necelou čtvrthodinu a výsledkem bylo jen několik rohových kopů, mi jsme hrozili rychlými protiútoky. Hra se postupně vyrovnala a hrálo se od jednoho vápna k druhému. Do vedení 0:1 šel soupeř ve 21.min., kdy po rohovém kopu neobsazený Vaněk hlavou překonal naši obranu. Šanci na vyrovnání jsme neproměnili, kdy po rychlém protiútoku po ose Veselý - Tomáš Kříž zakončoval Choura do odkryté branky, ale soupeřův hráč v poslední chvíli skočil do střely a srazil míč na roh. Před koncem první půle ve 43.min. zvýšili hosté na 0:2, nabíhající Danylych usměrnil centr hlavou k tyči. V samém závěru nastavení první půle běžel Veselý sám na brankáře, ale bal vytlačen do strany a následnou přihrávku Ryšánek zakončil střelou nad branku. Druhý poločas jsme začali náporem a ve 47´ soupeřův brankář s námahou vyrazil "padáček" na roh. V 52.min. utekl Tomáš Kříž soupeřově obraně a jeho centr usměrnil Veselý do branky 1:2. Místo vyrovnávací branky zvýšil soupeř v 59.min. vedení na 1:3, když nejdříve zahrál přímý kop do zdi, míč jsme dostatečně neodkopli a dotlačil ho za brankovou čáru. Ani tato branka nás nezlomila a již v 64.min. po přímém kopu zprava Lukáš Novák hlavou snížil na 2:3. Velkou šanci k vyrovnání promarnil v 77´ dobíhající Ryšánek, když ve skluzu nezasáhl centr Veselého podél branky. Vyrovnání jsme se dočkali v 85.min., po přímém kopu Veselého se trefil hlavou Müller. V samém závěru mohli oba soupeři strhnout vítězství na svoji stranu. 89´- Tomáš Kříž běžel sám na brankáře, ale nepřekonal ho, 91´- hosté zahrávali přímý kop a míč skončil mimo branku a v samém závěru běžel Tomáš Kříž sám na brankáře, který proti němu vyběhl a šanci zmařil. Rozhodčí Pudil udělil našim hráčům pět a soupeři tři žluté karty.

Vedoucí mužstva Václav Šlingr hodnotil utkání v Nymburském deníku: " Hodnocení bude pozitivní a kladné, s výkonem jsem byl spokojen. První půle nám nevyšla, soupeř nám dal dva góly. Naopak my jsme své dvě loženky nevyužili. Řekli jsme si, že nebudeme bláznit, že se soupeřem se dá hrát. Bod nakonec bereme i když jsme pak klidně mohli získat všechny tři z našeho závěrečného tlaku. To by ale bylo pro hosty hodně kruté. Klukům musím poděkovat za přístup k zápasu, bylo na nich vidět odhodlání a bojovnost až do konce. Doufám, že nás to nakopne a pokusíme se překvapit za týden i když nás čeká soupeř z úplně jiné kategorie. Tentokrát jsme to nevzdali a urvali jsme bod. Mám z toho velice dobrý pocit."

PODZIM 2021

N e d ě l e 1 4 . listopadu :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - FC V E L I M 1 : 3 (1:2)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Müller, Zoubek, Ježek, (73´-Brabec), Forejt Matěj, Veselý, Pokorný, (61´- Choura), Poborský Ondra, Hanke, (85´-Kodeš), Kříž Tomáš,

Na závěr, nevydařené podzimní sezóny, jsme se utkali s lídrem krajského přeboru, který dosud neprohrál žádné utkání a jen dvakrát remizoval a ostudu jsme neudělali! Soupeře jsme potrápili a to hlavně v prvním poločase a pak i v závěru zápasu. Tentokrát jsme v úvodu utkání neinkasovali a naopak v 12.min. Tomáš Kříž po přihrávce od Veselého zajistil vedení 1:0. Hosté měli v průběhu zápasu míč častěji na svých kopačkách, dobře kombinovali, ale těžko pronikali do našeho obraného bloku a tak jejich útoky většinou končili před velkým čtvercem a pokud se dostali ke střele míč létl mimo brankové tyče a co šlo do brány likvidoval brankář. My jsme hrozili z rychlých brejků hlavně zásluhou rychlého Tomáše Kříže. Vyrovnání na 1:1 přišlo v 36.min. Jícha z penalty nařízené za faul brankáře na něho. V 42´rozhodčí nařídil proti nám velmi přísně další pokutový kop po souboji ve vápně a tentokrát měl navrch brankář Rathouský, který střelu po zemi k pravé tyči likvidoval. Bohužel nerozhodný stav jsme neudrželi až do poločasu, v 44.min. Šourek "gólem do šatny" poslal soupeře do vedení 1:2. Druhý poločas byl hrán za výraznější převahy Velimi než první půle a před dalším gólem nás v 51´ zachránila branková tyč. Soupeřovu náporu jsme odolávali až do 75.min. kdy Jícha zvýšil na 1:3. V závěrečných deseti minutách jsme hráli "vabank", měli jsme i mírně navrch, avšak další branku jsme nepřidali i když jsme nějaké náznaky šancí měli a i soupeř hrozil z brejků, ale výsledek se již nezměnil. Za poctivý, obětavý a bojovný výkon si všichni hráči zaslouží poděkování a je škoda, že jsme tak hráli až v závěru podzimu. Rozhodčí Pejša, žluté karty 3:2.

Trenér Brabec zhodnotil utkání v Nymburském deníku: "Rozhodně se nemáme za co stydět, favorizovanou Velim jsme potrápili a při troše štěstí jsme mohli uhrát i lepší výsledek. Vyšel nám začátek zápasu a po rychlém brejku jsme vedli. Bohužel se nám nepovedl konec první půle, kdy soupeř vyrovnal, pak nedal druhou přísně nařízenou penaltu, aby těsně před pauzou přidal druhý gól. Nezachytávali jsme průnikové přihrávky a z toho jsme dostali "šatňáka". Ve druhém poločase měla Velim častěji míč na kopačkách, my jsme přežili nějaké jejich šance. Naopak jsme nedokázali proměnit dvě zajímavé příležitosti. Celkově musím kluky za tento zápas pochválit, musíme na to navázat na jaře. Takhle poctivě jsme odehráli jen dva poslední zápasy, spousty utkání jsme zbytečně promrhali. Zůstali jsme na posledním místě, ale ukázali jsme, že můžeme hrát i s předními celky tabulky".

N e d ě l e 7 . listopadu :

M u ž i A : SK L H O T A - Slovan L Y S Á 0 : 2 (0:1)

Sestava: Rathouský - Krušinský, (11´- Pokorný), Kříž Jan, Zoubek, Ježek, Forejt, Veselý Ondra, (90´-Růžička), Poborský Ondra, Schneiberg ml., (69´-Choura), Hanke, (84´-Brabec), Kříž Tomáš

Až ve čtrnáctém zápase, podzimní sezóny, jsme se dočkali vítězství a to na hřišti soupeře, který je na čtrnáctém místě. Utkání se hrálo na hřišti menších rozměrů a i trávník nebyl moc kvalitní. Zápas svoji úrovni odpovídal postavení mužstev na konci tabulky krajského přeboru a k vidění tak bylo více snahy než fotbalovosti. První poločas byl herně vyrovnaný a my jsme se ujali vedení a ve druhé půlce se domácí snažili o zvrat a měli i mírně navrch, ale před brankou nebyli moc nebezpeční, Co neodvrátila improvizovaná obrana, pochytal spolehlivě brankář Rathouský, který po gólových "přídělech" v předchozích zápasech, uhájil nulu. Z průběhu utkání: po úvodním oťukávání jsme v´10´zahrávali první roh, který obrana odvrátila, domácí měli v 13´ výhodu přímého kopu z rohu hřiště a stejně jako s jejich rohem za tři minuty jsme si poradili, pak se hrálo od vápna k vápnu a bez šancí. Zahřmělo v 33.min. Tomáš Kříž odcentroval zprava od lajny domácí hráč míč špatně odkopl a Schneiberg ho poslal do sítě - 0:1. Potom hra trochu ožila, 38´- domácí nevyužili rohový kop, 40´- závar před naši brankou, Rathouský neudržel vysoký centr, míč mu vypadl, ale obrana ho odkopla, 41´- další náš roh odvrácen, 45´- samostatný náběh Tomáše Kříže zastavil soupeřův obránce na velkém vápně. Do druhého poločasu nastoupili domácí se záměrem zvrátit pro ně nepříznivý výsledek, což se jim nepodařilo a nakonec jsme měli více šancí my. Hned v úvodu jsme odvrátili jejich roh a v 48´ jsme mohli přidat další gól, náš přímý kop od střídaček prolétl pokutovým územím domácích a těsně minul delší tyč domácí branky, 53´ hlavička Hankeho po rohu brankáře nezaskočila, 57´- přímý kop domácích z 28 m míč vysoko přelétl naši branku, 60´další přímý kop domácích Rathouský vyrazil, 65´- samostatný náběh domácího hráče zastaven pro ofsajd, 72´- po rohovém kopu Tomáš Kříž těsně minul branku, 82´- střela z 20 m těsně vedle naší branky, 88´- další pokus domácích z přímého kopu a míč skončil za ochranou síti v lese, 89´- Rathouský vyrazil míč na roh, který následně likvidoval, 90´- domácí hráč hlavou mířil do náruče našeho brankáře, rozhodčí nastavil pět minut a domácí nevyužili další roh a v 93.min. Tomáš Kříž pojistil na 0:2 po přihrávce Choury, tři body za vítězství jsou naše.

Rozhodčí Chládek, žluté karty 1:2.

Trenér Brabec hodnotil utkání v Nymburském deníku:" V první řadě jsem hrozně rád, že jsme konečně urvali tři body, čekali jsme na to sakra dlouho. A mohli jsme si zařvat vítězný pokřik. Za mě to bylo utkání o prvním gólu a ten jsme vstřelili my. V závěru jsme vítězství pojistili. Zápas byl relativně vyrovnaný, domácí byli " v křečí", my jsme těžili především z rychlých brejků a celkem dobře nám fungovala defenziva. A také jsme měli i trochu štěstí. Co se ale týče úrovně zápasu, bylo znát, že hraje poslední s předposledním. Navíc terén hodně ztěžoval kombinaci."

N e d ě l e 3 1 . ř í j n a :

M u ž i A : Bohemia P O D Ě B R A D Y - Slovan L Y S Á 5 : 0 (1: O)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (56´-Forejt Matěj), Müller, Novák Lukáš, Machka,(70´-Pokorný), Zoubek, Poborský Ondra, Hanke, Veselý, Kříž Tomáš, Ježek, (63´-Choura)

I tentokrát jsme si z venkovního zápasu přivezli nepopulárního "bůra". Tentokrát se o výsledku nerozhodovalo v úvodu zápasu, ale ve druhém poločase a to v jeho začátku i závěru, kdy jsme rychle za sebou inkasovali po dvou gólech. Domácí měli průběh zápasu ve své režii, byli lepší kombinačně, měli řadu šancí a od větší pohromy nás několika zákroky zachránil brankář Rathouský. Naše brejkové pokusy končili na hranici soupeřova pokutového území i když v závěru utkání jsme několik příležitostí ke vstřelení branky měli, ale nedali a naopak soupeř ještě dva góly přidal. Nejzajímavější minuty utkání : 23´- první vážnější šanci domácích likvidoval včasným vyběhnutím brankář Rathouský, 24.min.1:0 - nabíhající Novák, nedůsledně krytý, dorazil centrovaný míč do branky, 32´- šance Ježka, který přízemní centr před branku nezasáhl, 45´- náš první rohový kop nevyužit, (domácí jich zahrávali pět), 48´- naše první rána mezi brankové tyče golmana neohrozila, 50.min. 2:0 - Soukup po dlouhém autovém vhazování dorazil míč do branky, 51´- "tutovka" domácích z malého vápna jejich hráč překopl naši prázdnou branku, 53.min. 3:0 Bora z 30 m překopl na malém vápně stojícího brankáře Rathouského, 57´- Ježek z velkého čtverce těsně vedle branky domácích, 62,65 a 76.min. výborné zákroky brankáře Rathouského, 80´- naše největší šance Tomáš Kříž trefil břevno, 86´- další šanci Kříže vyřešil domácí brankářem pádem pod nohy a míč mu sebral, 90.min. 4:0 brejk domácích zakončil úspěšně Soukup a v 93.min. Bělohoubek uzavřel na 5:0 ! Rozhodčí Čermoch, žluté karty 1:1.

Trenér Brabec, který pro zranění nehraje, hodnotil utkání v Nymburském deníku: První půli jsme se celkem drželi, ale na začátku druhé půle jsme inkasovali dva rychlé góly a bylo po zápase. A mohlo to skončit ještě větším debaklem, soupeř má obrovskou kvalitu uprostřed hřiště a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí.

N e d ě l e 2 4 . ř í j n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - FK H Ř E B E Č 1 : 2 (0:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (81´- Ježek), Müller, Novák Lukáš, Machka, (56´-Růžička), Veselý, Poborský Ondra, Zoubek, (73´-Pokorný), Schneiberg ml., (40´-Forejt Matěj), Hanke, (68´-Choura), Kříž Tomáš

Utkání se soupeřem ze středu tabulky opět skončilo naší těsnou porážkou a potřebné body jsme tak nezískali. Po zoufalých výkonech a debaklech v předchozích zápasech jsme tentokrát sehráli vyrovnané utkání a náš výkon lze označit jako dosud nejlepší v dosavadním průběhu soutěže. I když se zápas pro nás začal vyvíjet dle "obvyklého podzimního scénáře", když v úvodní části utkání prohráváme, tentokrát tomu tak nebylo díky našemu zlepšenému a bojovnému výkonu. I když měl soupeř mírně herně navrch o vítězství musel usilovat až do samého závěru zápasu. Začátek zápasu byl vyrovnaný, soupeři se oťukávali, my jsme nevyužili jeden z řady našich rohových kopů a do vedení šli hosté v 16.min. Jablonský zahrál přímý kop z hranice velkého vápna a střelou přes zeď do "šibenice" nedal Rathouskému šanci - 0:1. Tentokrát jsme se nepoložili a nezačali kupit chyby v obraně a naopak jsme rychlými brejky zaměstnávali soupeřovu obranu i brankáře. Bohužel výsledkem naší snahy bylo jen několik rohových kopů, avšak bez úspěšného zakončení. Velkou šanci k vyrovnání promarnil ve 20´Veselý, který svoji střelu namířil do místa, kde stál brankář. Ve 26´byl rozhodčí milosrdný na soupeřova hráče, který poté co byl faulován, oplácel v přerušené hře a dostal jen žlutou kartu. Nadále se hrál otevřený zápas "nahoru-dolů", ale výsledek se přes několik šancí na obou stranách, do poločasu nezměnil. Do druhé půle nastoupil soupeř s úmyslem pojistit své vedení dalším gólem a ve 47´nám pomohlo břevno branky, od kterého se míč odrazil, 51´ skvělý zákrok brankáře Rathouského, když vyražením likvidoval penaltu za faul. 52´ opět Rathouský skvěle vyrazil na roh míč z přímého kopu z 22 m, 55´- náš přímý kop poslal Zoubek z 24 m vysoko nad soupeřovu branku, 61´- naši slibnou šanci hosté odvrátili, 70´- další dobrý zákrok našeho spolehlivého brankáře, míč po zemi z hranice velkého čtverce odvrátil na roh. Bohužel ani tyto skvělé zákroky nám nepomohly, v 83.min. zůstal před naší brankou neobsazený Janík a po centru zleva usměrnil míč do sítě 0:2. Ani po této brance jsme to nezabalili a v 87.min. Veselý proměnil penaltu, nařízenou za faul na Tomáše Kříže a upravil na konečných 1:2. Tentokrát se všichni naši hráči, kteří v zápase hráli, nemusí za svůj výkon stydět.

P á t e k 1 5 . ř í j n a :

M u ž i A : SK Posázavan POŘÍČÍ n.Sáz. - Slovan LYSÁ 5 : 1 (3:0)

Sestava : Rathouský - Machka, Müller, Brabec, (44´-Krušinský), Forejt Matěj, Choura, Schneiberg ml., Růžička, Veselý. Kříž Tomáš, Ježek

Hrálo se za osvětlení od 19:00 hodin a řada hráčů se omluvila a tak nás bylo jen třináct! Utkání mělo stejný průběh jako většina našich podzimních zápasu, opět řada našich chyb při bránění a soupeři tak nabídneme možnost, aby získal dostatečný náskok, který už nejsme schopni dohnat. Z průběhu utkání: v 6´jsme zahrávali roh, soupeř ho odvrátil v 9.min. využil Pohorský otevřený střed naší obrany a poslal míč do sítě 1:0. V 14´se pokoušel Ježek o odpověď, ale z velkého vápna branku překopl. 19.min. 2:0 Alizon potrestal školáckou chybu při zpracování míč po odkopu od branky. A to nebylo vše, v 22.min. naše další chyby při rozehrávce a Shut zvýšil na 3:0 a za minutu jsme měli štěstí, míč se odrazil od tyče naší branky. Domácí měli převahu a i řadu šancí, které naštěstí nedali. V závěru první půle jsme hru vyrovnali a měli i šance, největší v 36´ Kříž přihrál Chourovi a jeho střelu domácí brankář s námahou odvrátil na roh., po jeho zahrání jsme měl hned další roh, ale bez efektu a další dva rohy jsme nevyužili ani v 40.minutě. V 44´odstoupil pro obnovení zranění trenér Brabec. Vstup do druhé půlky se nám nevydařil domácí v 47.min. po rychlém brejku zprava zvýšili na 4:0, podruhé se trefil Alizon. Po této brance se hra vyrovnala, domácí byli spokojeni s náskokem. Naše útoky odvraceli až do 74.min. kdy Tomáš Kříž snížil na 4:1 a za chvílí vypadlo osvětlení a zhruba dvacet minut se nehrálo. Po opravě osvětlení se už jen dohrávalo a udeřilo až v nastavení, kdy zafungovalo "nedáš-dostaneš", nejprve jsme měli slibnou šanci my, domácí se ubránili i z rychlého brejku uzavřeli na 5: 1 a tak jsme si odvezli "bůra" a krčíme se na konci tabulky s jedním bodem! Nespokojený trenér Brabec okomentoval utkání v "Nymburském deníku": "Zápas se rozhodl už v první půli, kdy jsme udělali tři hrubé individuální chyby, které soupeř potrestal. My naopak v závěru poločasu nevyužili šance na snížení. Druhá půle se spíš dohrávala. Zásadní problém nastal už před utkání, sotva jsme se sešli na zápas. Je to pro mě absolutně nepochopitelné, ale polovina týmu nemá zájem bojovat za Lysou v přeboru!" (Bohužel se jedná i o naše odchovance.)

N e d ě l e 1 0 . ř í j n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - FK K O M Á R O V 2 : 6 (1:2)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (64´-Forejt Matěj), Müller, Brabec, Schneiberg ml., Choura, (58´- Novák David), Poborský Ondra,(77´-Pokorný), Růžička, Veselý, Kříž Tomáš, Ježek,(70´-Machka)

Hrstka věrných fandů sledovala, za krásného slunného podzimní odpoledne, naše další nepovedené utkání. Po našem "nemastném-neslaném" výkonu nám soupeř, bez velkého úsilí uštědřil debakl a odvezl si tři body. Nedaří se žádnému z našich hráčů, od brankáře až po posledního náhradníka, hra je chaotická, neudržíme míč ani si nepřihrajeme. Z průběhu zápasu: Po úvodním desetiminutovém oťukávání získával soupeř herní převahu a jeho útokům jsme dokázali odolávat do 27.min. kdy Mojdl vystřelil po zemi za velkým vápnem a míč skončil u tyče naší branky - 0:1. Vedení soupeře netrvalo dlouho a v 32.min. Ježek po přímém kopu vyrovnal na 1:1. Ani tento stav neměl dlouhé trvání a po serii našich chyb při bránění opět Mojdl v 36.min., vrátil soupeři vedení 1:2. Hra se pak trochu vyrovnala a výsledek se do poločasu nezměnil. V úvodu druhé půle jsme odolávali soupeřovu tlaku až do 57.min. kdy Vajsl zvýšil na 1:3 a tato branka nás srazila a soupeř přidal další góly: 64.min. Lukavský 1:4, 68.min. Mojdl 1:5, zakončil svůj hatrick a v 72.min. ukončil Pužík soupeřovu gólovou smršt na 1:6. V 74.min. Tomáš Kříž korigoval na 2:6 a tak i zápas skončil. V závěrečných patnácti minutách jsme se zvedli, míč jsme měli častěji pod kontrolou, ale soupeř si náskok ohlídal. Rozhodčí Čermoch , žluté karty 2:1.

Hodnocení trenéra v Nymburském deníku: Bohužel musím konstatovat, že rozdíl v kvalitě mužstev je do očí bijící. V prvním poločase jsme nebyli schopni udržet vepředu jediný balon a všechno se na nás valilo. Bylo jen otázkou času, kdy inkasujeme. Z ojedinělé standartní situace jsme vyrovnali, ale do půle jsme dostali druhý gól. V poločase jsme si řekli, že musíme přidat v nasazení i kvalitě. Soupeř, ale relativně rychle rozhodl lacinými góly a bylo po zápase. V závěru jsme se zvedli, ale to už měl soupeř nahráno.

S O B O T A 2 .ř í j n a :

M u ž i A : Povltavská fotbalová akademie B - Slovan L Y S Á 5 : 1 (3:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Müller, Zoubek, (76´- Pokorný), Schneiberg ml., Forejt Matěj, (46´- Machka), Choura, (46´- Brabec), Poborský Ondra, Růžička, Veselý Ondra, Kříž Tomáš

Ani v utkání 9.kola krajského přeboru se naše neutěšená situace nezlepšila a nadále se krčíme na chvostu tabulky se ziskem jediného bodu. Zápas skončil opět naší vysokou porážkou, ale herně jsme zas tolik nepropadli, utkání bylo spíše vyrovnané. Domácí byli techničtější, kombinačně lepší a hlavně úspěšnější v zakončování útočných akcí. Z průběhu utkání: Ve vyrovnaném začátku se domácí ujali vedení ve 20.min. nehlídaný Třešňák z malého vápna zakončil útok z pravé strany. Na soupeřovu vedoucí branku jsme dokázali odpovědět ve 25.min. po rohovém kopu a faulu na Jana Kříže, nařídil rozhodčí penaltu, kterou sice Tomáš Kříž neproměnil, ale dobíhající Veselý poslal míč do sítě a vyrovnal na 1:1. To bylo z naší strany vše, co se týče gólové úspěšnosti a dále se trefovali jen domácí. Pak jsme nevyužili dva náznaky šancí a naopak ve 31.min. využil Štěpánek útok domácích a pod padajícím brankářem vrátil domácím vedení 2:1. Zápas byl nadále herně vyrovnaný až do 38.min. kdy opět Šťepánek zakončil útok po pravé straně a poslal míč do prázdné branky 3:1. Po rozehrání ze středu hřiště jsme získali rohový kop, který zakončil hlavičkou z hranice malého vápna Müller, ale bohužel do místa kde stál brankář. V úvodu druhého poločasu jsme měli mírně navrch, ale góly dávali domácí - 53.min. 4:1 Třešňák pod padajícím gólmanem zakončil rychlý protiútok a to ještě nebylo vše, v 56.min. běžel nehlídaný Temple sám na Rathouskékého, který střelu nohou srazil na tyč a následně po skrumáži před brankou, nařídil rozhodčí penaltu za nastřelenou ruku a Temple zvýšil na 5:1. My jsme to nezabalili, ale naše snaha o korekci výsledku vyzněla naprázdno, domácí si hlídali výsledek a naše útoky odvraceli. Největší šanci měl v 64.min.Tomáš Kříž, běžel sám na brankáře, který vyběhl a spolu s vracejícím se obráncem, na hranici faulu, akci ubránili. Do konce utkání se výsledek již nezměnil.

Trenér Brabec, který nastoupil do druhého poločasu, zhodnotil utkání v Nymburském deníku: " Naše krize se bohužel prohlubuje, musíme se co nejdříve chytit povedeným zápasem. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Nestihali jsme zachytávat rychlé útoky domácích, kteří se lehce dostávali do šancí a my si naopak vepředu nevyhovíme a na gól se strašně nadřeme, chybí nám větší kvalita i zkušenost. Soupeř má nadstandartní hráče v čele s Třešňákem, který nás prakticky porazil sám."

Ú t e r ý 2 8 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - AFK T U C H L O V I C E 1 : 2 (1:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (71´- Forejt Matěj), Novák Lukáš, Müller, Schneiberg ml., (82´-Pokorný), Choura,(46´- Hanke), Poborský Ondra, Novák David,(46´-Brabec), Machka,(46´-Zoubek), Ježek

Upínali jsme se k tomuto zápasu, který nás mohl nakopnout k lepším výkonům. Bohužel se tak nestalo a krize se spíše prohlubuje a dále jsme na chvostu krajského přeboru s jedním bodem. Tentokrát jsme měli k disposici téměř kompletní hráčský kádr a hráči, kteří se dostali na hřiště, odvedli poctivý výkon, bohužel to nestačilo. Obrátilo se k nám zády nejen štěstí, ale i nezkušený mladý rozhodčí, nám svými nepřesnými verdikty moc nepřál. Soupeř zahájil zápas tlakem a byl v prvním poločase lepší. Vedení 0:1 se hosté ujali v 11.min. Nosek z přímého kopu z 25 m obstřelil zeď a míč skončil v síti. Tuchlovice měli i nadále míč častěji na svých kopačkách, ale další gól nepřidali. My jsme hrozili několika nebezpečnými brejky a v 45+1 Ježek z pravé strany, téměř z brankové lajny, přeloboval brankáře a vyrovnal na 1:1. Do druhého poločasu jsme prostřídali tři hráče naše hra se zlepšila a získali jsme i převahu. Soupeř dobře bránil a k zakončení útoků jsme se často nedostali. Průběh zápasu ovlivnila 67.min. kdy soupeřův brankář vyběhl na hranici velkého vápna, kde rukama zadržel Ježka, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Na slušný dotaz našeho faulovaného hráče: "To jsi to neviděl? Vždyť mně držel!" mu místo odpovědi udělil žlutou kartu. A to nebylo vše, po centru před soupeřovu branku udělal Ježek hloupost, když se ve výskoku snažil rukou srazit míč a následovala druhá žlutá, tentokrát oprávněná a po ní i červená. Naše snaha po vstřelení gólu se tak zhatila a tak jsme snažili alespoň ubránit nerozhodný výsledek. Soupeř získal výraznou převahu, jeho snahu o vstřelení branky jsme i v deseti odvraceli a naopak, v závěrečné pětiminutovce, jsme měli nadějné šance: v 86´ útok třech našich hráčů na dva soupeře odvrácen, 87´Lukáš Novák po rohovém kopu hlavou usměrnil míč do náruče brankaře soupeře a v 89´ volný Brabec netrefil branku. Rozhodčí přidal čtyři minuty a v druhé minutě nastavení rozhodl Vaigl, po zmatku před naší brankou o šťastném vítězství soupeře. Když se přestane dařit, těžko se z toho dostává a nezbývá nám než bojovat za lepší výsledky!

Sobota 2 5 . z á ř í :

M u ž i A : FK K O S O Ř -Slovan L Y S Á 7 : 0 (4:0)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Brabec, (46´- Forejt Lukáš), Müller, Machka, Veselý Ondra, Pokorný, Krušinský, Forejt Matěj, (77´-Šťerba), Choura, Ježek, (62´-Zoubek)

Další ostudná porážka na soupeřově hřišti a naše situace začíná být svízelná. K zápasu jsme opět nastoupili v zdecimované sestavě, zaviněné zraněními, nemoci či omluvami několika stabilních klíčových hráčů a dle toho dopadl i výsledek. Stručně z průběhu utkání: 15.min. 1:0 - Vladyka po dlouhém autu přehodil hlavou našeho brankáře oslněného sluncem, 18.min. 2:0 - Bícha křížnou střelou po zemi k tyči, 23.min. 3:0 - Brož z velkého vápna po zemi k tyči, zakončil náš "osmiminutový podzimní výpadek v obraně", potom se hra částečně vyrovnala a hrálo se od vápna k vápnu. Až v 40´jsme vystřelili poprvé na domácí branku, golman míč bez problému kryl a naopak v 44.min. Janoušek "gólem do šatny" zvýšil na 4:0. Druhý poločas, se již vzhledem k výsledku, dohrával a i přesto nám domácí přidali další góly: 69.min. 5:0-Černý vojem z hranice velkého čtverce, 72.min. 6:0 - Višvader a v 90.min zakončil náš debakl Skřivánek na 7:0. Rozhodčí Mansour, ŽK - 0:1.

Trenér Brabec zhodnotil zápas v Nymburském deníku: " V tomto složení a celkově v našem rozpoložení nejsme konkurence schopni. Pro Kosoř jsme byli pouhým sparingpartnerem. Byl by velký zázrak, kdybychom urvali nějaký bod. Strašně nám chybí hráči a tím pádem i kvalita. V úterý hrajeme další zápas a snad budeme v silnějším složení a urveme nějaké body, které už nutně potřebujeme. Na druhou stranu když se daří, tak tam padá skoro všechno, což potvrdil soupeř, který se trefil dvakrát neuvěřitelně. A nám tam nespadne nic."

N e d ě l e 1 9 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - Polaban N Y M B U R K 0 : 3 (0:3)

Sestava: Rathouský - Krušinský,(46´-Novák David), Kříž Jan, Novák Lukáš, Růžička, Veselý Ondra, Pokorný, (37´- Urban), Poborský Ondra,(57´-Vránek), Choura, Ježek,(72´-Veselý Tomáš), Kříž Tomáš

Okresní derby mužstev ze dna tabulky o "černého Petra", dopadlo lépe pro soupeře a my jsme se propadli na samé dno. Polaban rozhodl o vítězství v rozmezí devíti minut od jedenadvaceté do třicáté, kdy jsme vypadli ze hry a dopouštěli se řady chyb. Jinak měl zápas spíše vyrovnaný průběh a výraznou převahu nemělo ani jedno mužstvo. Z průběhu utkání: 11´- střelu Choury vyrazil brankář soupeře na roh a po jeho zahrání s námahou odvrátil míč na další roh, 17´-volný hráč Polabanu zakončil hlavičkou do náruče našeho brankáře, 21.min. soupeř zahrál rohový kop na který si naběhl Drobný a poslal míč k tyči 0:1, další dvě šance soupeře jsme ubránili, avšak v 28.min. neobsazený Herčík z velkého vápna prostřelil míč k tyči - 0:2 a střeleckou smršť zakončil v 30.min. Kotek z 35 m trefil šibenici - 0:3 a bylo hotovo. Soupeř se uklidnil a my jsme se dokonce poločasu nevzpamatovali.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s úmyslem zvrátit nepříznivý výsledek, ale to se nám proti zkušenějšímu soupeři nepodařilo. Získali jsme sice mírnou územní převahu, ale naše útoky zadáci Polabanu či brankář odvraceli a sami několikrát z protiútoků zahrozili .

Rozhodčí Hes udělil hráčům každého mužstva tři žluté karty.

S O B O T A 1 1 . Z Á Ř Í :

M u ž i A : FC V L A Š I M B - Slovan L Y S Á 5 : 3 (2:0)

Sestava: Rathouský - Krušinský, (61´Ježek), Kříž Jan, Müller, Schneiberg ml., (24´Malínský), Šťerba, (46´Hanke), Veselý Ondra, Pokorný, Růžička, Choura, Kříž Tomáš

K zápasu jsme odjížděli v okleštěné sestavě, zaviněné zraněním a omluvami řady hráčů a z obavami, aby se neopakoval debakl z Nespek a v 55.min. druhého poločasu mnoho nechybělo. Za stavu 3:0 nastal neskutečný zvrat, když v 61.min. vběhl na hřiště "nestárnoucí bojovník" Standa Ježek a za dvě minuty nastartoval neskutečný obrat a za deset minut svítilo na ukazateli skóre 3:3. Bohužel tento stav jsme neudrželi a domácí strhli vítězství na svoji stranu. O jejich vítězství se zasloužil útočník Sogo, hráč tmavé pleti, autor prvních třech branek. Z průběhu zápasu: Opět nám nevyšel začátek utkání a v 5.min. zahájil Sogo svůj střelecký koncert, na půlce hřiště získal míč a své sólo úspěšně zakončil - 1:0. Domácí pak měli hru pod kontrolou a jejich útočné pokusy jsme odvraceli i za cenu rohových kopů, kterých za celé utkání zahrávali deset. Skóre se měnilo v 35.min. útok středem hřiště zakončil Sogo -2:0. Šanci na vstřelení kontaktní branky měl v 41´ Tomáš Kříž, domácí brankář mu ji pádem pod nohy zlikvidoval a úspěšný nebyl následně ani Ondra Veselý, který osamocen na hranici velkého vápna zakončil slabou střelou. Úvod druhého poločase zahájili domácí náporem a v 55.min. Sogo zvýšil na 3:0 a dosáhl hatricku. Domácí si mysleli, že je hotovo a my měli obavu z debaklu, ale opak byl pravdou, když jsme se po příchodu Ježka neskutečně zvedli a utkání zdramatizovali! V 63.min. zahrál Veselý přímý kop a Ježek hlavou usměrnil míč do sítě 3:1, 67.min. 3:2 - Choura úspěšně zakončil přihrávku od Tomáše Kříže a vrchol naši "desetiminutové brankové smršti" zakončil v 73.min. Hanke a vyrovnal na 3:3. Domácí se však dokázali vzchopit a v 77.min. střídající Vondrák střelou do šibenice upravil na 4:3 a brankovou přestřelku zakončil další střídající domácí hráč Pešek a uzavřel na 5:3. Tak jsme sice dostali populárního "bůra", ale v oslabené sestavě to ostuda nebyla. Rozhodčí Zuska udělil domácím 2 ŽK a my hráli bez napomínání.

Průběh zápasu hodnotil v Nymburském deníku brankář Venda Rathouský : "Začátek jsme měli zase mizerný. Jeden hráč, na kterého jsme upozorňovali, nám dal tři branky. Je to hráč pro tuto soutěž nadstandartní. Pak jsme začali střílet góly my. Soupeř byl vzadu hratelný, v našem dresu se uvedl Choura, hrál dobře a dal gól. Podařilo se nám vyrovnat, pak se hrálo "nahoru-dolu" Bohužel čtvrtý gól dali domácí a pak z brejku pojistili svoji výhru. Tím překlopili vítězství na svoji stranu. Pozitivní ale je, že jsme se dokázali zvednout a chtěli jsme s výsledkem něco udělat.

N E D Ě L E 5 . z á ř í :

M U Ž I A : Slovan L Y S Á - FK K L Í Č A N Y 1 : 3 (1:0)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Ježek, (21´- Šťerba), Novák Lukáš, Růžička, Veselý Ondra, Pokorný, (83´ Vránek), Zoubek, (Schneiberg ml.), Poborský Ondra, (77´ Kozdera), Hanke, (67´Veselý Tomáš), Kříž Tomáš

Necelých deset minut chybělo do konce základní hrací doby, aby si favorizovaný soupeř odvezl jen bod za remízu. Nakonec se to nepovedlo, avšak i přes porážku patří našim hráčům pochvala za předvedený bojovný a odpovědný výkon, který předvedli po debaklu z minulého utkání. Hosté, kteří dosud neztratili ani bod měli po většinu utkání výraznou převahu, ale do mnoha brankových příležitostí jsme je nepouštěli. Naše obrana odvracela útočné nájezdy i za cenu mnoha rohových kopů a co prošlo, likvidoval spolehlivý brankář Rathouský. Hráli jsme převážně důslednou obranu a spoléhali na brejky rychlonohého útočníka Tomáše Kříže. V prvním poločase jsme ubránili čisté konto a v 41.min. jsme se ujali vedení 1:0, po útoku třech hráčů, který rozehrál dlouhým výhozem brankář Rathouský na Hankeho, ten prodloužil na Tomáše Kříže a ten po kličce gólmanovi poslal míč do sítě. Do druhého poločasu přišel soupeř se záměrem zvrátit pro něho nepříznivý výsledek a brzo se mu podařilo vyrovnat. V 50.min. zůstal na hranici pokutového neobsazený Jeslínek a poslal po zemi míč k tyči a srovnal na 1:1. I nadále pokračoval nápor soupeře, který nebyl již tak velký k dosažení vedoucí branky, ale občas jsme zazlobili i my. Naše naděje na dobrý výsledek vzrostly v 72.min., kdy byl po hrubém zákroku na Poborského vyloučen Petříček a dramatický byl pak závěr utkání. Velkou šanci na vstřelení vedoucí branky jsme měli v 76´ křížnou střelu po zemi Tomáše Kříže soupeřův brankář tečoval mimo branku a před dobíhajícím Tomášem Veselým obránce odkopl míč do autu. Rozhodující moment přišel v 82.min. kdy rozhodčí po střetu soupeřova hráče s naším Lukášem Novákem nařídil penaltu, kterou brankář Rathouský vyrazil, bohužel zpět před branku a nejrychleji zareagoval Jeslínek a upravil na 1:2. Rozhodčí nastavil pět minut a " vsadili jsme na jednu kartu", soupeře zatlačili, zahrávali z větší vzdálenosti tři přímé kopy a na závěrečný vyběhl před soupeřovu branku i brankář Rathouský, míč hlavou tečoval, ale zmocnil se ho soupeř a Barták běžel na naši opuštěnou branku a uzavřel výsledek na 1:3. Za průběh utkání je vítězství Klíčan zasloužené, ale my se tentokrát nemáme za co stydět.

Na závěr hodnocení trenéra Matěje Brabce v Nymburském deníku: "Sahali jsme po překvapivém výsledku, bohužel to nakonec nevyšlo. Druhý a rozhodující gól jsme dostali ke konci utkání ze zbytečného pokutového kopu. Kluci si ale sáhli na dno, musím je pochválit za přístup a za odvedený výkon. Hráli jsme na hranici svých možností i bez řady hráčů a favorizované Klíčany jsme potrápili a do šancí nepouštěli."

S o b o t a 2 8 . s r p n a :

M u ž i A : FK N E S P E K Y - Slovan L Y S Á 7 : 1 (4:1)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, Müller, Novák Lukáš, Pokorný, Veselý Ondra, Zoubek ( 85´Růžička), Poborský Ondra, Hanke, Kříž Tomáš, Ježek (46´Šťerba)

Další utkání krajského přeboru se nám nevydařilo a dostali jsme pěkný výprask, který snad ani nemá pamětníka. Prospali jsme začátek zápasu a domácí toho využili, po nedůslednosti v naší obraně dali z úvodních třech střel na branku góly. První jsme dostali již v třicáté vteřině, Klauz dorazil míč odražený od tyče do sítě. Druhou branku přidal v 7.min.Petlička k tyči a v třinácté minutě zakončil střeleckou smršt Konopinský a zvýšil na 3:0 a bylo hotovo! Domácí polevili a nám se podařilo v 16.min. snížit na 3:1 Tomáš Kříž hlavou doklepl do sítě centr Ondry Veselého. To bylo bohužel z naši strany vše, soupeř kontroloval hru a přidával další góly : 40.min. 4:1 Klauz střelou k tyči. Ani ve druhém poločase jsme se nezvedli a domácí zvyšovali vedení: 58.min. Iheanacho 5:1 , 76.min. 6:1 Petlička z penalty a náš debakl zakončil v 84.min.Dobřanský na 7:1!

Rozladěný trenér Matěj Brabec zhodnotil zápas v v Nymburském deníku:

" Dostali jsme obrovskou facku po nepovedeném a strašlivém výkonu. Za třináct minut jsme prohrávali o tři góly. Přistoupili jsme k tomu strašně lehkovážně, byli jsme všude pozdě a soupeř nás přehrával. Potrestal nás rychlými góly a bylo po zápase. Sice jsme snížili a do půle měli pasáž, kdy jsme možná trošku mohli myslet na to, že se zápasem něco uděláme. Ale dostali jsme "gól do šatny", který definitivně rozhodl. Ve druhém poločase jsme neměli nic, Soupeř byl "na koni" a přidal další góly. Domácí jsou dopředu hodně kvalitní, mají nadstandartní hráče a přestože jsem na ně upozorňoval, dali nám góly. Dozadu byl soupeř hratelný. Přístupem a katastrofálním začátkem jsme se připravili o dobrý výsledek."

N e d ě l e 2 2 . s r p n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á - SK Č E S K Ý B R O D B 2 : 2 (1:2)

Sestava: Rathouský - Kříž Jan, (84´- Veselý Tomáš), Müller, Zoubek, Pokorný, Veselý Ondra, Šťerba, (64´- Novák David), Poborský Ondra, Hanke, Ježek, Kříž Tomáš,

K zápasu jsme nastoupili v oslabené sestavě a jen s třinácti hráči, když máme šest hráčů zraněných a první poločas se nám vůbec nevydařil. Soupeř na nás od začátku vlétl a nám trvalo půl hodiny, než jsme se trochu vzchopili, druhý poločas byl hrán již za naši trvalé převahy a naši hráči si zaslouží uznání za výkon v této části hry. Z průběhu zápasu: Hosté se ujali vedení 0:1 již v 3.min. Herzán po rychlém útoku po pravé straně křížnou střelou po zemi překonal brankáře Rathouského. Po této rychlé brance jsme byli otřeseni a soupeř získal výraznou převahu, chvílemi jsme nevěděli "kam dříve skočit". Nám se v této části hry vůbec nedařilo, u všeho jsme byli pozdě, přihrávky byli nepřesné a hosté měli v první půli nejméně šest vyložených "gólovek" a na štěstí je neproměnili. Vedení na 0:2 se jim podařilo zvýšit v 28.min. Herzán proměnil penaltu nařízenou za faul i když si na střelu k tyči brankář Rathouský sáhl. Tato branka nás však nepoložila, ale naopak nabudila ke zlepšení. Nejprve v 32´ brankář soupeře s námahou odvracel hlavičku Müllera po trestném kopu a v 35.min. Hanke zakončil hlavou další standartku a snížil na 1:2. Do konce první půle byla hra vyrovnanější a výsledek se již neměnil. V začátku druhého poločasu chtěl soupeř rozhodnout o výsledku, ale jeho snaha po pěti minutách skončila. Proti němu totiž nebyl již ten odevzdaný soupeř, ale mužstvo, které chtělo vybojovat zvrat zápasu. Hosté byli zaskočeni a zatlačeni do obrany a brankové příležitosti jsme si vytvářeli my. Vyrovnat na 2:2 se nám podařilo v 74.min. Tomáš Kříž bezpečně proměnil penaltu nařízenou za faul. Do konce utkání jsme měli dvě slibné šance na vstřelení vítězné branky, bohužel se to nepovedlo. Soupeř se v samém závěru vzchopil a snažil se strhnout vítězství na svoji stranu, ale to se mu nepodařilo. Utkání dvou rozdílných poločasů tak skončilo zaslouženou remízou. Rozhodčí Budil, žluté karty 1:2.

S o b o t a 1 4 . s r p n a :

M u ž i A : FK D O B R O V I C E - Slovan L Y S Á 3 : 0 (1:0)

Sestava : Rathouský - Kříž Jan, Müller, Novák Lukáš, Schneiberg ml., (38´ Štěrba), Hanke, Poborský Ondra, Zoubek, Růžička, Forejt Matěj, (19´- Veselý Tomáš, 63´- Ježek), Kříž Tomáš

Zahajovací utkání nového ročníku krajského přeboru jsme sehráli na hřišti silného soupeře, který bude patřit k favoritům soutěže. Domácí nastoupili posílení o tři hráče, kteří se vrátili z třetiligových Přepeří a po celé utkání byli výrazně lepší. Nám se utkání vůbec nevydařilo, soupeři jsme se nevyrovnali herně, ale ani potřebným nasazením, což zklamalo trenéra Brabce a v poločase v kabině hráčům zvýšeným hlasem domluvil. Ve druhé půli jsme nebyli již tak odevzdaní, převaha domácích však pokračovala. V prvním poločase měli domácí minimálně čtyři "tutovky", ale úspěšný byl jen Pečínka, který v 33.min. zajistil vedení 1:0. Nápor domácích pokračoval i ve druhém poločase a výsledkem byli další míče v naší brance. V 71.min. zvýšil Kopecký na 2:0 a v 82.min. Tomíček uzavřel na 3:0. Stínem utkání, kromě slabého výkonu, jsou i naši dva zranění hráči a marodka se nám tak zaplňuje. Rozhodčí Hes udělil domácím dvě žluté karty a nám jednu.