Podrobnosti o zápasech

sezóna 2023-2024

PODZIM 2023

N e d ě l e 2 4 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan L Y S Á – Pšovka M Ě L N Í K 3 : 2 (0:2)

Sestava: Huslík – Forejt Matěj, (62´ Novák Lukáš), Müller, Šlingr Marek, Kříž Jan, (83´ Růžička), Krušinský, (74´ Šlingr David), Schneiberg ml., Urban ml., Veselý, (62´ Kříž Tomáš), Hanke, Ryšánek

K utkání jsme nastoupili opět bez naší největší opory zraněného brankáře Rathouského, který má problém s achillovkou a nebude k dispozici nejméně do konce podzimní části soutěže. Citelně chyběl i stoper Švorba, jehož neúčast se ukázala hlavně v úvodu a naším nepovedeným začátkem zápasu. Soupeř začal náporem a my jsme si při bránění počínali neorganizovaně až chaoticky (jako kluci v přípravce) a již ve 12.min. jsme prohrávali 0:2, góly Pokorného v 9. a ve 12.minutě utkání. Soupeř se s vedením spokojil, trochu polevil a hra se pak postupně vyrovnala a od 25.minuty jsme měli míč častěji na kopačkách, ale naše útoky končily na hranici soupeřova pokutového území. O naši první střelu na branku se pokusil ve 29.min. Ryšánek, ale míč přelétl branku těsně nad šibenicí a v následné minutě náš další pokus Schneiberga po špatném vyběhnutí brankáře, prostřelit klubko hráčů před brankou se nepovedl a míč skončil v náruči vracejícího se brankáře. Nebezpečný brejk soupeře ve 41´ skončil střelou mimo branku. Do druhé půle jsme nastoupili se záměrem otočit nepříznivý vývoj utkání a to se nám povedlo i díky vydařeným prostřídáním hráčů! V 50.min. dostal Hanke centrovaný míč do vápna a na úrovni penalty, ač stál zády k brance se otočil a trefil šibenici - 1:2 . V 62.min. na hřiště nastoupili Lukáš Novák a Tomáš Kříž a naše hra se zvedla. Výsledkem byl vyrovnávací gól na 2:2, trefil se Tomáš Kříž povedenou střelou zprava, kterou Hanke chytře "propustil" mezi nohami. A to nebyl ještě konec naší touhy po tříbodovém zisku. V 86.min. po rohovém kopu Ryšánka poslal Müller hlavou balon k tyči soupeřovy branky - 3:2 a završil neuvěřitelný obrat! Bohužel stínem utkání je opětovné zranění Tomáše Kříže, které si obnovil v závěru zápasu a zbytek již jen odkulhal, jelikož nebylo náhrady.

S t ř e d a 2 0 . z á ř í :

M u ž i A : FC H O R K Y – Slovan L Y S Á 6 : 1 (3:0)

Sestava: Huslík – Hanke, Müller, Malínský, Kříž Jan, (86´ Čejka), Krušinský, (72´ Novák Lukáš), Schneiberg ml., Veselý, Urban ml., Janda Ondra, Ryšánek

K sehrání odloženého utkání na hřiště soupeře, který sestoupil z krajského přeboru a předtím i z divize, jsme opět odjeli oslabeni o několik našich zkušených hráčů, kteří patří mezi opory. Nejcitelnější byla neúčast zraněného brankáře Rathouského a spolehlivého stopera Švorby a dále chyběli Tomáš Kříž a Lukáš Novák. Na jejich místa museli nastoupit náhradníci a hráči "B" týmu, kteří je výkonnostně nenahradili. Tak jsme zkušenému soupeři dokázali odolávat jen do 26.min., kdy Mbah zaznamenal první gól a stejný hráč v následující minutě přidal další – 2:0 a do konce prvního poločasu ještě zvýšil Novotný na 3:0. V úvodu druhé půlky vykřesal ve 49.min Janda naději na přijatelný výsledek a snížil na 3:1. Teoretická jiskřička naděje doutnala až do 84.minuty, kdy přišla gólová smršť domácích, Milner zvýšil na 4:1, v 87.min. Machů přidal na 5:1 a v 89.min. Milner uzavřel na 6:1 a zápas skončil naši vysokou porážkou.

Rozhodčí Pisářík udělil domácím jednu a nám dvě žluté karty.

S o b o t a 1 6 . z á ř í :

M u ž i A : Slovan P O D Ě B R A D Y – Slovan L Y S Á 2 : 0 (0:0)

Sestava: Rathouský (67´Hodboď) – Kříž Jan, (78´Čonka), Švorba, Malínský, Helmich Mirek, Veselý, Krušinský, Schneiberg ml., Hanke, Šlingr David, Čejka, (58´Forejt Matěj)

K zápasu jsme opět odjeli v oslavené sestavě, kdy chybělo pět stabilních hráčů, na jejich místa nastoupili hráči B mužstva a dorostenci. Vzhledem k této situaci jsme zvolili i obrannou taktiku "prešovský beton" (pro pamětníky), což se nám celkem dařilo a zápas tak neskončil dalším debaklem. Domácí tak měli po celý zápas výraznou převahu, kterou však nedokázali využít k vyššímu vítězství. V poločase byl výsledek 0:0. V druhé půli, hned v úvodu, se v 50.min. soupeř gólem Borovičky ujali vedení 1:0 a dále se snažili vstřelit další gól, ale dokázali jsme odolávat téměř do konce osmiminutového nastavení a až v jeho závěru Kořínek zvýšil na 2:0. Nepříjemná situace pro nás nastala v 67.min. kdy pro problémy s achilovkou musel odstoupit brankář Rathouský a na jeho místo šel Hanke a nevedl si špatně. Do hry nastoupil Hodboď a ten v 72´ nevyužil velkou šanci na vyrovnání, sám běžel na vybíhajícího brankáře, ale místo pokusu o lob poslal míč do jeho náruče. Vítězství domácích bylo zcela zasloužené. Našim hráčům, kteří v utkání hráli, patří uznání za odvedený poctivý a obětavý výkon.

N e d ě l e 1 0. z á ř í :

M u ž i A: Slovan L Y S Á – Slavoj V R D Y 0 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský – Kříž Jan (79´ Šlingr David), Šlingr Marek, Müller, Růžička (83´ Krušinský), Urban, Veselý, (79´ Poborský Ondra), Schneiberg, Hanke, Ryšánek, Kříž Tomáš

Další zbytečná porážka na domácím stadionu s nováčkem soutěže. V prvním poločase jsme hráli velice dobře, měli obrovskou převahu a vytvořili jsme si pět vyložených brankových příležitostí, které jsme bohužel neproměnili a pokud by na ukazateli svítilo skóre alespoň 3:0 v náš prospěch, odpovídalo by to průběhu zápasu a zápas by byl rozhodnutý. Po úvodním desetiminutovém oťukávaní jsme postupně převzali herní iniciativu, rychlými útoky a centry před branku jsme si připravili řadu brankových příležitostí: 17´ - po rychlém brejku a centru ze strany na velké vápno Schneiberg trefuje placírkou levou tyč, 21´ - ve vápně neobsazený Veselý z voleje překopl nejen branku,ale i ochranou síť a míč skončil na nádvoří Prefy, 26´ - Ryšánek ze sóla vybíhajícího brankáře nepřekonal, 34´ - Tomáš Kříž zakončil střelou těsně vedle branky, 37´- Tomáš Kříž proběhl s míčem do pokutového území, který mu však bránící hráč (s faulem?) odkopl na roh a po jeho zahrání dobře zasáhl soupeřův brankář, 39´ - Ryšánek zahrál přímý kop z hranice pokutové území těsně vedle branky, 43´a 44´ nevyužili šance Tomáš Kříž ani Ryšánek. Soupeř, v této části, zahrozil několika brejky: ve 35´ asistent "pustil" ofsajd, ale byl z toho jen roh, ten jsme odvrátili, 40´ - rychlý útok hostů, míč brankář Rathouský vyrazil a dorážka šla vedle. Druhý poločas jsme začali snahou vsítit co nejdříve gól a příliš jsme se soustředili na útočení a hosté toho využili. V 51.min. se jejich nejlepší hráč Sveřepa zmocnil ve středu hřiště míče, šel do sólového úniku, který zakončil přízemní střelou, kterou Rathouský nešťastně vyrazil do dobíhajícího Honzy Kříže od kterého se míč odrazil zpět k útočícímu hráči a ten následnou dorážku z velkého úhlu dotlačil do naší branky. Hned po rozehrání ze středového kruhu jsme rychlý útok zakončili střelou nad branku a naše hra se postupně rozpadla a nevytvořili jsme si již žádnou brankovou příležitost. Soupeř, který si hlídal vedení, mohl přidat z brejku další góly. Jiskřička na bod nám svitla v 90´, ale Ryšánkovo sólo zmařil soupeřův brankář vyběhnutím a sražením míče mimo branku. Stav se již neměnil ani v sedmiminutovém nastavení, v němž střelu Urbana soupeřova obrana blokovala. Soupeř si tak odvezl vítězství z utkání, ve kterém nebyl lepší a tři body jsme mu darovali. Rozhodčí Fíla napomínal v každém mužstvu jednoho hráče.

S o b o t a 2 . z á ř í :

M u ž i A : S T A R Á B O L E S L A V – Slovan L Y S Á 4 : 2 (2:1)

Sestava: Rathouský – Helmich Mirek, Šlingr Marek, Malínský, Růžička, (74' Forejt Matěj), Krušinský, (65´Šlingr David), Urban ml., Poborský Ondra, Šatný, (83´Čejka), Novák Lukáš, Ryšánek

K zápasu jsme nastoupili bez sedmi omluvených hráčů, které nahradili náhradníci a hráči béčka a dorostu. Na našem výkonu to bylo hodně vidět. Domácí mužstvo tak mělo po většinu zápasu míč na svých kopačkách a převahu vyjádřilo i vstřelenými góly a zaslouženě vyhrálo. Po většinu zápasu jsme se tak museli jen bránit. Občas jsme se pokusili zahrozit brejkem překopnutím míče přes domácí obranu a ohrozit tak jejich brankáře a z toho vyplynuly i naše vstřelené góly. Jak padaly góly: Domácí se po rychlém útoku po straně se v 7.min. střelou Bláhy ujali vedení 1:0, nám se podařilo ve 14.min. vyrovnat na 1:1 Ryšánek oběhl brankáře a dával do prázdné branky, soupeř v 21.min. využil po rohu naši nedůslednost při bránění a Jeník zajistil vedení 2:1 a to byl poločasový výsledek. Ve druhém poločase domácí Reichert v 54.min. zvýšil vedení na 3:1, v 70.min. Ryšánek proměněním penalty vzkřísil jiskřičku naděje, ale ta rychle uhasla již v 72.min. Krulich opět využil chyby v naši obraně a zvýšil na 4:2. Na dotažení tohoto náskoku jsme již neměli síly a domácí si náskok uhlídali. Rozhodčí Kramný, žluté karty 0:4.

N e d ě l e 2 7 . s r p n a:

M u ž i A : Slovan L Y S Á –SK R E J Š I C E 2 : 0 (0:0)

Sestava: Rathouský-Kříž Jan, (74´Helmich Mirek), Švorba, Müller, Schneiberg ml., Veselý, (70´ Růžička), Urban, Novák Lukáš, (80´Šatný), Hanke, Ryšánek, (85´Šlingr David), Kříž Tomáš, (90´Kodeš)

Rozhodčí Petr, žluté karty 1:2.

Po ostudné porážce v minulém utkání byl odvolán trenér Tibor Mičinec a funkce se po něm ujal Ondra Poborský jako hrající trenér. K zápasu proti nováčkovi soutěže jsme nastoupili s cílem zvítězit a napravit pošramocenou pověst. Do mužstva se vrátili zkušení hráči Švorba Mirek, Novák Lukáš, Urban Martin a Helmich Mirek a na výkonu to bylo znát. Hráli jsme dobře kombinačně, s velkým nasazením a odpovědnosti všech našich hráčů a soupeři jsme nedovolili připravit jedinou gólovou šanci. My jsme jich naopak měli několik a v soupeřově sítí skončil míč dvakrát. Po bezgólovém první půli se tento stav měnil hned v úvodu té druhé kdy v 47.min. zajistil Ryšánek krásnou střelou vedení 1:0 a stejný hráč přidal v 53.min. z přímého kopu další gól a zvýšil na 2:0 a během šesti minut rozhodl o našem zaslouženém vítězství. Tento výsledek se i přes několik našich dalších slibných šancí nezměnil a máme první tři body a cíl byl splněn. 

S o b o t a 1 9 . srpna :

M u ž i A : D O L N O B O U S O V S K Ý SK - Slovan L Y S Á 1 0 : 0 (2:0)

Sestava: Rathouský – Kříž Jan, Šlingr Marek, Müller, Hanke, (73´Čonka), Šlingr David, Růžička, Krušinský, (63´Hodboď), Veselý, Ryšánek, Kříž Tomáš

K utkání jsme odjeli jen s třinácti hráči a po těsné porážce v domácím utkání s SK Úvaly jsme prohráli výsledkem, který nemá žijícího pamětníka, z historie klubu za posledních osmdesát let! Zápas se nám nepovedl i když v prvním poločase jsme prohrávali jen 2:0, ve druhém poločase jsme jen sledovali domácí smršť, kteří za dvacet minut od 47 do 66.minuty, nám nastříleli šest gólů a v 80´přidali desátý gól a debakl byl na světě!

Rozhodčí Ptržela udělil domácím dvě a nám jednu žlutou kartu.

N e d ě l e 1 3 . s r p n a :

M u ž i A : Slovan L Y S Á – SK Ú V A L Y 0 : 1 (0:0)

Sestava: Rathouský-Müller, Šlingr Marek, Malínský, (46´ Růžička), Kříž Jan, Schneiberg ml., Brabec, Krušinský, (77´ Hodboď), Veselý,(66´ Šlingr David), Ryšánek, ( Čejka), Kříž Tomáš

Začátek nového ročníku I.A třídy, se nám nevydařil a prohráli jsme gólem až v závěru zápasu. K utkání jsme nastoupili bez několika hráčů ze stabilní jarní sestavy, chyběli Švorba, Novák Lukáš, Janda, Martin Urban, kteří skončili v A mužstvu, Vránek přestoupil do Čejetic a poslední zápas v našem dresu odehrál i Matěj Brabec, který rovněž přestupuje. Pro zranění nehráli Hanke a Ondra Poborský.

Stručně z průběhu utkání: V začátku zápasu jsme v 3´ zahrávali roh, který soupeř odvrátil a potom postupně přebral herní iniciativu, získal převahu a měl i několik slibných gólových šancí, které skvělými zákroky likvidoval nestárnoucí brankář Rathouský. My jsme odpovídali brejkovými útoky, které většinou končili bez střely na branku a tak se v poločase šlo do kabin za bezgólového stavu. Druhý poločas nebyla převaha soupeře již tak výrazná a hra byla vyrovnanější. Soupeř dohrával od 69.min. oslaben o Křelinu, vyloučeného za podražení Ryšánka, který by běžel sám na soupeřovu branku a od této chvíle jsme získali převahu a připravili si několik šancí ke vstřelení gólu, ale neproměnili jsme žádnou. Rozhodnutí přišlo v 86.min., nejprve střídající Hodboď, neobsazený na hranici velkého vápna, mířil do středu branky, kde byl připraven soupeřův brankář, ten míč chytil a rozehrál rychlý protiútok, který naše rozhozené obrana neubránila a z chumlu na malém čtverci Kučera poslal míč do naši sítě 0:1. Na vyrovnání už nám nezbylo mnoho času a tak si soupeř z remízového utkání odvezl tři body za vítězství. Rozhodčí Lašťovička udělil našim hráčům dvě žluté karty a soupeři jednu červenou.