JARO 2024

N e d ě l e 1 4 . dubna :

M u ž i B : TJ S T R A K Y B – Slovan L Y S Á B 0 : 2 (0:0)

Sestava: Huslík-Forejt Matěj, Beran, Novák Lukáš, Prokop, Šatný, Červák Marek, Šlingr Marek, Čonka, Ježek Standa, Balko, střídali Švásta Jaromír ( st.), Švásta Šťepán (ml.)

"Béčku" se začátek jarní častí soutěže vydařil a po třech úvodních výhrách nezaváhali ani tentokrát. I když k zápasu odjeli jen s třinácti hráči přivezli další vítězství ze soupeřova hřiště. V prvním poločase jsme měli tři slibné gólové příležitosti, které jsme neproměnili a první poločas tak skončil bez gólů. Domácí však měli ve druhém poločase ještě větší šanci, když zahrávali pokutový kop, ten však brankář Jarda Huslík skvěle chytil. Skóre se tak měnilo ve druhém poločase v 63.min. když se trefil Jaromír Švásta a zajistil vedení 0:1 a výsledek na 0:2 pečetil gólem v první minutě nastavení Šatný.

S o b o t a 6 . d u b n a :

M u ž i B : Slovan L Y S Á B – Sokol D R A H E L I C E 2 : 1 (1:0)

Sestava: Ježek Standa – Čonka, Švorba, Beran, Prokop, Šatný, Novák Lukáš, Šlingr Marek, Červák Marek, Švásta st., Švásta ml., Grundza

Průběhem utkání, se snaživým soupeřem, jsme měli mírnou převahu a hlavně jsme si připravili více gólových příležitostí, které jsme však, nepřesnostmi při zakončení, v góly neproměnili. Vedení 1:0 jsme se ujali ve 14.min. gólem Marka Šlingra. Další průběh zápasu se odehrával více na obrané polovině soupeře, který však dobře bránil a občas zahrozil protiútokem, ale většinou bez zakončení. Druhý poločas měl celkem stejný průběh. Soupeři se však 58.min. po rohovém kopu, ze skrumáže před naši brankou podařilo vyrovnat na 1:1. Z nerozhodného stavu se neradovali dlouho, v 64.min. vyběhl jejich brankář mimo pokutové území míč však netrefil a neodkopl a Čapek, ve snaze to napravit poslal balon do vlastní branky – 2:1. Další gól už nepadl a tak jsme si připsali těsně těsné avšak zasloužené vítězství.

S O B O T A 3 0 . b ř e z n a :

M u ž i B : Slovan L Y S Á B – Sokol V Š E C H L A P Y B 6 : 1 (2:0)

Sestava: Huslík – Prokop, Červák Jiří, Beran, Malý Jan, Šlingr David a Marek, Čonka, Trégl, Švásta st., Cabrnoch, střídali: Švorba, Grundza, Balko

Utkání se soupeřem z posledního místa skončilo našim výrazným vítězstvím. Ke cti soupeře patří, že po celý zápas nehrál "zanďoura" a hrál otevřený fotbal i když po většinu utkání byl míč na kopačkách našich hráčů. V úvodní půlhodině hry zajistil Trégl góly 16 a 21.min. vedení 2:0 a to byl výsledek prvního poločasu. Ve druhé půli se hosté v 55.min. snížili na 2:1 a v další části hry tahal míč ze své sítě jen jejich brankář. Úspěšní byli : 68.min. 3:1 Marek Šlingr, 74.min. 4:1 Trégl, 76.min. 5:1 Marek Šlingr a v 85.min. uzavřel na 6:1 Grundza.

S o b o t a 1 6 . března:

M u ž i B : TJ K A M E N N É Z B O Ž Í – Slovan L Y S Á B 0 : 1 (0:0)

Hráli : Cabrnoch – Čonka, Helmich Mirek, Červák Jiří, Trégl, Šatný, Švorba, Šlingr Marek, Švásta ml., Čejka, Vávra, střídali: Prokop, Švásta st., Červák Marek, Novák Lukáš

Rozhodčí Mičuta, žluté karty 1:1

První jarní zápas byl hned ostrou prověrkou na hřišti druhého týmu soutěže Kamenného Zboží. V prvním poločase hráli domácí po větru a měli několik nebezpečných šancí z rohů a dlouhých autů. My jsme nedotáhli několik nadějných brejků. Ve druhém poločase jsme měli stálou převahu a domácí tým jsme prakticky k ničemu nepustili. Trápili jsme se však v koncovce. Utkání rozhodl v 76.min. Míra Švorba, který se po rohu dostal ve vápně k odraženému míči a prudkou ranou pod břevno zařídil vítězství 0:1. Speciální poděkování patří Tomáši Cabrnochovi, který zaskočil v bráně a uhájil i čisté konto a několika věrným fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.

PODZIM 2023

S o b o t a 1 8 . listopadu :

M u ž i B : Slovan L Y S Á B – Sokol S T A R Á L Y S Á + Jizeran P Ř E D M Ě Ř I C E 3 : 0 (2:0)

Hráli: Hanke – Trégl, Beran, Švorba, Čonka, Červák Marek, Čejka, Veselý, Švásta st. a ml., Müller, Baďura, Říman Marek, Horvát Kuba

Poslední podzimní mistrovský zápas jsme zakončili zaslouženým vítězstvím. které mohlo být daleko vyšší, kdyby se proměnila alespoň polovina nevyužitých gólovek. K utkání jsme nastoupili posílení o tři hráče A mužstva a měli jsme celé utkání pod kontrolou. Soupeř začal zápas bez respektu a úvodu měl chvíli i navrch, ale jeho choutky zchladil Müller gólem ve 4.min.- 1:0. Hosté však pokračovali ještě deset minut v náporu, ten postupně ochaboval a herní převaha byla na naší straně a výsledkem byl další míč v soupeřově brance v 37.min. zvýšil Čonka na 2:0 a tak skončil první poločas. Ve druhém poločase zvýšil v 51.min. Müller na 3:0 a naše další slibné příležitosti gólem neskončili.

N e d ě l e 1 2 . listopadu :

M u ž i B : Sokol Kounice – Slovan L Y S Á B 3 : 1 (0:0)

Sestava: Huslík – Prokop, Červák Jiří, Beran, Trégl, Šatný, Kozdera, Čonka, Švásta ml., Horváth Jula, Vávra, střídali: Švásta st., Haluška, Švorba, Červák Marek, Malý Petr

"Béčko" pokračovalo v kolísavých nevyrovnaných výkonech a zbytečně prohrálo na hřišti soupeře z chvostu tabulky. První poločas skončil bez gólu a ve druhé půli byli úspěšnější domácí, kteří se ujali vedení 1:0 v 66.min. a v 74.min.zvýšili na 2:0, v 78.min. Jiří Červák snížil na 2:1 a vykřesal naději na vyrovnání, domácí však gólem na 3:1 v 82.min. pojistili vítězství. Rozhodčí Kubera udělil každému mužstvu dvě žluté karty a vyloučil obou soupeřům po jednom hráči .

N e d ě l e 5 . listopadu :

M u ž i B : Slovan L Y S Á B – TJ L I T O L B 2 : 2 (0:0)

Hráli: Hajný Petr – Malý Petr, Červák Jiří, Švorba, Čonka, Šatný, Kozdera, Červák Marek, Trégl, Horváth Jula, Novák Lukáš, střídali: Švásta st., Haluška, Prokop, Baďura

Městské " derby béček" bylo hráno za poměrně početné návštěvy diváků, ale většina z nich byla z Litole. Zápas měl typický průběh utkání našeho mužstva na domácím stadionu, hrálo se za naši převahy z řadou nevyužitých gólových příležitostí a opět se na to doplatilo as získali jsme jen jeden bod za plichtu! Po bezgólovém prvním poločase se soupeř ujal v 68.min. vedení 0:1 gólem Barana, v 75.min Jiří Červák vyrovnal na 1:1 a v 88.min. Kozdera zařídil vedení 2:1, které na vítězství nestačilo, v 90.min. opět Baran srovnal na 2:2.

N e d ě l e 2 9 . ř í j n a :

M u ž i B : Sokol S T R A T O V B – Slovan L Y S Á B 2 : 2 (1:0)

Sestava: Pastorek – Prokop, Červák Jiří, Švorba, Trégl, Švásta ml., Čonka, Červák Marek, Čejka, Horváth Jula, Horvát Kuba, střídali: Haluška, Švásta st., Vávra

Utkání soupeřů z horní poloviny tabulky bylo vyrovnané a skončilo nerozhodně. Zápas rozehráli lépe domácí v jejichž mužstvu hrálo i několik hráčů, kteří začínali s fotbalem v našem klubu a jeden z nich Jan Poborský zajistil v 20.min. vedení 1:0. Druhý poločas zahájililépe naši hráči a v 53.min. Jula Horváth vyrovnal na 1:1 a v 72.min. otočil výsledek na 1:2 Kuba Horvát, domácí však za pět minut vyrovnali gólem Pečeného na konečných 2:2.

S o b o t a 2 1 . ř í j n a :

M u ž i B : Slovan L Y S Á B – Čechie C H R Á S T 3 : 6 (1:0)

Hráli: Pastorek – Prokop, Červák Jiří, Helmich, Beran, Trégl, Čonka, Kozdera, Horvát Kuba, Horváth Jula, Šatný, střídali : Horvát Vašek, Haluška, Švásta st. a ml., Baďura

Utkání bohaté na góly mělo dva rozdílné poločasy. První poločas byl hrán v naší režii a po výborném začátku zajistil vedení 1:0 ve 3.min. Jula Horváth a z následující trvalé převahy jsme další gól nepřidali i když šancí bylo dost a na to jsme doplatili. Druhý poločas se nám vůbec nepovedl, soupeř již ve 47.min. vyrovnal na 1:1 a v 59.min. se ujal vedení 1:2. Na tento stav zareagoval Kuba Horvát a po samostatné akci srovnal v 68.min. na 2:2. Hosté v další části utkání trestali naše chyby při bránění a nejistoty brankáře a během dvou minut v 74. a 76.min. se ujali vedení 2:4. Jiskřičku naděje zažehl hned v 77.min. Kuba Horvát když snížil na 3:4, ale to bylo z naší strany vše. Soupeř v 81. a 85.min. pečetil své vítězství na 3:6! Další zbytečná ztráta bodů!

S o b o t a 1 4 . ř í j n a :

M u ž i B : Sokol H R A D I Š T K O – Slovan L Y S Á B 1 : 5 ( 1:1)

Hráli: Hajný Petr – Prokop, Helmich Mirek, Beran, Trégl, Šatný, Čonka, Kozdera, Horvát Kuba, Horváth Jula, Čejka, Střídali: Švásta st. a ml., Haluška, Baďura, Novák Lukáš, Červák Jiří, Horváth Vašek

Utkání pro nás nezačalo dobře, domácí se již v 3.min.ujali vedení 1:0, naštěstí to byl jejich jediný gólový úspěch a vedení dokázali držet do 35.min. kdy Kuba Horvát vyrovnal na 1:1 a to byl i poločasový výsledek. V druhém poločase posílali míč do sítě domácích jen naši hráči. V 68.min. Lukáš Novák zařídil obrat a vedení 1:2, které v 70.min. na 1:3 zvýšil Mirek Helmich, v 80.min. upravil Pavel Kozdera na 1:4 a na konečných 1:5 uzavřel v poslední minutě zápasu Kuba Horvát, svoji druhou brankou v zápase.

S o b o t a 7 . ř í j n a :

M u ž i B : Slovan L Y S Á B – Sokol S T R U H Y B 3 : 3 (2:1)

Sestava: Huslík – Prokop, Helmich Mirek, Beran, Trégl, Čonka, Švorba, Čejka, Kozdera, Červák Marek, Šatný, střídali: Švásta ml., Haluška, Baďura, Horváth Jula, Horvát Kuba a Vašek

Zbytečná ztráta bodů v zápase, hraném většinou v naši režií. Utkání jsme zahájili výborně a již v 1.min. zajistil Švorba vedení 1:0 a když v 12.min. Šatný zvýšil na 2:0 zdálo se, že si soupeř odveze "bůra". To se však nenaplnilo i přes naši trvale výraznou převahu další míč v soupeřově síti neskončil a naopak v poslední minutě první půle hosté po rohu snížili na 2:1. Druhý poločas měl podobný průběh jako první a opět jsme se předháněli v zahazování šancí a doplatili jsme na to. Soupeř z ojedinělého útoku v 70.min. vyrovnal na 2:2 , náš hráč si srazil míč do vlastní branky a za dvě minuty bylo ještě hůř, soupeř se se ujal vedení 2:3. Naštěstí se v poslední minutě podařilo Helmichovi vyrovnat na 3:3.

S o b o t a 3 0 . z á ř í :

M u ž i B : Slovan L Y S Á B – Sokol B O B N I C E + Sokol D V O R Y B 5 : 1 (3:0)

Hráli : Hajný Petr – Čonka, Červák Jiří , Helmich Mirek, Kříž Jan, Horvát Kuba, Kozdera, Červák Marek, Švásta ml., Haluška, Čejka, střídali: Horváth Jula, Švásta st., Baďura, Horvát Vašek, Švorba

Celé utkání se hrálo za naší převahy a soupeř se jen bránil a jeho útočná snaha byla bezzubá. Skóre otevřel v 6.min. Honza Kříž – 1:0, v 19.min. Kuba Horvát zvýšil na 2:0 a poločasový výsledek na 3:0 upravil v 32.min. opět Honza Kříž, V druhém poločase se v 52.min. trefil Švorba – 4:0, potom se hrálo asi půl hodiny bez gólu až v 84.min. Jula Horváth zvýšil na 5:0. Poslední slovo však měli hosté v 87.min. využili chyby našeho brankáře, který neudržel míč a soupeř ho doklepl do branky a snížil na 5:1. Rozhodčí Mičuta, žluté karty 0:2.

Č t v r t e k 2 8 . z á ř í :

M u ž i B : SK K O S T E L N Í L H O T A B – Slovan L Y S Á B 2 : 6 (2:3)

Hráli : Hajný Petr – Čonka, Šatný, Červák Jiří, Baďura, Haluška, Červák Marek, Novák Lukáš, Veselý, Horváth Jula, Hanke, střídali : Horvát Kuba, Švásta st. a ml., Čejka

K utkání B mužstev jsme nastoupili posíleni o tři hráče z kádru A týmu a na výkonu to bylo znát. Po většinu utkání jsme měli převahu, kterou jsme vyjádřili i góly. Skóre na 0:1 otevřel v 23.min. Hanke a stejný hráč v 27.min.zvýšil na 0:2, domácí v 29.min. snížili na 1:2, v 39.min. Hanke dosáhl hatricku a zvýšil na 1:3, domácí do poločasu v 41.min. dotáhli na 2:3. To bylo z jejich strany v utkání vše a v druhé půli jsme přidali další góly: 53.min. 2:4 Veselý, který 65.min. zvýšil na 2:5 a v 80.min. Marek Červák uzavřel na konečných 2:6. Rozhodčí Volf udělil domácím dvě a nám jednu žlutou kartu.

N e d ě l e 2 4 . z á ř í :

M u ž i B : Sportovní sdružení O S T R Á B – Slovan L Y S Á B 1 : 0 (1:0)

Sestava: Hajný Petr – Prokop, Malý Petr, Helmich Mirek, Trégl, Červák Marek, Čonka, Vávra, Horvát Kuba, Čejka, Šatný, střídali: Horváth Jula, Švásta st. a ml., Červák Jiří, Baďura a Haluška

V derby utkání "béček" jsme sice měli více ze hry a připravili si i několik slibných brankových příležitostí, ale neproměnili žádnou. Domácí tak zvítězili nejtěsnějším rozdílem, jejich vítěznou branku vstřelil v 18.min. Hradecký. Hrálo se bez udělení žlutých karet a zápas řídil rozhodčí Gestřánek.

S o b o t a 1 6 . z á ř í :

M u ž i B : Slovan L Y S Á B – TJ S T R A K Y B 0 : 0

Sestava: Huslík – Prokop, Červák Jiří, Malý Petr, Trégl, Švásta ml., Hajný Václav, Balko, Horvát Kuba, Haluška, Švásta, střídali: Kozdera, Červák Marek, Novák Lukáš

Zápas mužstev, která zatím v úvodu soutěže neztratila ani bod, skončil tak jak začal 0:0. Soupeř měl po většinu zápasu míč na svých kopačkách, ale jeho útoky končili na hranici našeho pokutového území a mnoho brankových příležitostí si nepřipravili. Naše protiútoku byli nebezpečnější, ale po žádném z nich míč neskončil v soupeřově síti. Oba soupeři si tak připsali do tabulky po jednom bodu a zaznamenali první bodové ztráty.

N e d ě l e 10 . z á ř í :

M u ž i B : Sokol D R A H E L I C E – Slovan L Y S Á B 1 : 4 (1:0)

Sestava: Huslík – Prokop, Šatný, Helmich Mirek, Beran, Trégl, Čonka, Švorba, Červák Marek, Haluška, Čejka

Střídali: Hajný Petr, Červák Jiří, Švásta starší a mladší

Rezerva pokračuje ve vítězných zápasech a opět přivezla tři body. V prvním poločase se domácí v jeho závěru ujali ve 44.min. vedení 1:0, ale ve druhé půlce již tahal míč ze sítě jen domácí brankář: v 55.min. Švorba vyrovnal na 1:1, v 66.min. Hajný Petr zajistil vedení 1:2, v 70.min. Čejka zvýšil na 1:3 a výsledek na 1:4 uzavřel v 88.min. Helmich z penalty.

N e d ě l e 3 . z á ř í :

M U Ž I B : Sokol V Š E C H L A P Y B – Slovan L Y S Á 0 : 5 (0:1)

Hráli : Hajný Petr – Prokop, Červák Jiří, Beran, Malý Petr, Trégl, Čonka, Švorba, Horvát Kuba, Haluška, Baďura, střídali: Veselý, Hanke, Kříž Jan, Švásta starší a mladší

Silně posílené B mužstvo, o čtyři hráče z A týmu, mělo po celý zápas převahu a bez problému vysoko zvítězilo: Góly postupně vstřelili : 24.min. 0:1 – Veselý, 56´, 64´a 79´min. Hanke postupně zvýšil na 0:4 a dosáhl na hattrick a na konečných 0:5 uzavřel v 83.min. Červák Jiří.

S o b o t a 1 9 . srpna :

M u ž i B : Slovan LYSÁ B – TJ KAMENNÉ ZBOŽÍ 3 : 1 (1:1)

Sestava: Pastorek – Baďura, Červák Jiří, Helmich Mirek, Čonka, Horvát Kuba, Švorba, Urban, Horvát, Čejka, Horváth Jula, střídali: Červák Marek, Švásta starší a mladší, Haluška

Při skládání sestavy jsme postrádali hlavně klasické krajní obránce. Do utkání jsme vstoupili ospale a neprobudil nás ani gól obdržený ve druhé minutě. Na levé straně jsme s Danem ani ve dvou nezastavili útočníka soupeře, Pasťa první střelu chytil, ale na dorážku neměl nárok. Postupně jsme více drželi míč, ale naše akce končily ve vápně soupeře, který jen čekal na brejky. V závěru poločasu David Trégl krásně pronikl po pravé straně do vápna a zpětnou přihrávku si našel Míra Švorba a dal z naší první střely na bránu gól.
Do druhého poločasu jsme se hodně zlepšili v pohybu a začali být nebezpeční hlavně po stranách. Zprava připravovali šance Marek s Davidem a nalevo se rozehrál Kuba Horvát. Ten si v 56. minutě po individuální akci navedl míč na pravou nohu a trefil přesně po zemi k bližší tyči. V 70. minutě David poslal míč do běhu Márovi za obranu a ten s přehledem obhodil vyběhnuvšího brankáře. Z dalších šancí stojí za zmínku ještě pěkná střela z dálky Kuby Čonky, bohužel skončila jen na břevně.
Soupeři z Kameňáku v druhém poločase nepředvedli skoro nic, až na sérii několika rohů. Při nich to pro nás tradičně smrdělo gólem, ale Pasťa nás zachránil pohotovým zákrokem, poté co soupeř dorážel na zadní tyči. Posledních 20 minut už jsme se nikam nehnali, vedli jsme a fyzička taky není naše úplně silná stránka..
Plusy:- konečně výhra asi po půl roce :)- 4 lidi na střídání- hokejové střídání, takže si všichni zahráli- David Trégl 2 asistence- Naše převaha ve střední záloze, takže jsme v obraně neměli moc práce.