PODZIM 2022

S o b o t a 2 4 . z á ř í :

M u ž i B : S l o v a n L Y S Á B - Sokol K O V A N I C E 1 : 1 (0:0)

Sestava: Hajný Petr - Malínský, Beran, Horák, Šatný, Krušinský, Forejt Lukáš, Nič Tom, Forejt Matěj, Horváth Berta, Švásta Štěpán

Zápas měl celkem vyrovnaný průběh a výsledek je tak spravedlivý. Hrálo se většinou od jedné šestnáctky ke druhé a i počet brankových příležitostí byl vyrovnaný. První slibnou šanci nedal Krušinský míč létl těsně vedle branky soupeře a stejný hráč v další části první půle rovněž šanci nevyužil a stejně dopadl i Šatný, jeho střelu likvidoval brankář. Ve druhém poločase brankář Hajný dobrým zákrokem zmařil "soupeřovu tutovku" a v další části hry měl tři příležitosti soupeř, ale nedal. Naše útoky končily většinou bez zakončení střelou. Skóre se měnilo v 78.min., Kubina pěknou ránou za vápnem poslal míč do protější šibenice 0:1. Tato hezká branka však soupeři vítězství nezajistila. V 82.min. po zmatku před soupeřovou brankou Černý srazil míč do vlastí sítě a vyrovnal na 1:1. Soupeř se v závěru snažil strhnout vítězství na svoji stranu, ale i přesto, že jsme dohrávali se dvěma zraněnými hráči (nikdo nebyl na střídání) výsledek jsme ubránili. Rozhodčí Rozvoral udělil našim jednu žlutou kartu, hosté hráli bez napomínání.

Neděle 1 8 . z á ř í :

M u ž i B : SK P O Ř Í Č A N Y B - Slovan L Y S Á B 5 : 0 (1:0)

Sestava: Hajný Petr - Malínský, Červák Jiří, Horváth Berta, Horváth Jula, (56´Ježek), Krušinský, (68´Čermák), Forejt Lukáš, Schneiberg ml.,Veselý, Machka, Kříž Jan, (28´Poborský Mates)

Naše "béčko" nastoupilo posílené o pět hráčů z kádru A mužstva s nadějí, že uhraje slušný výsledek. Bohužel ani to na vedoucí celek skupiny nestačilo a po přijatelném výsledku prvního poločasu, si nakonec odvezlo "bůra". Domácí vsítili branky v 31,49,54,75 a 79.minutě .

S o b o t a 1 0 . z á ř í :

M u ž i B : Slovan L Y S Á B - SK B Ř Í S T V Í 1 : 6 (1:2)

Sestava : Hajný Petr - Malínský, Kodeš, Červák Jiří, Horák, Šatný, (46´Švásta), Čejka, Nič Tomáš, Kozdera, Čonka, Horváth Berta

Další nevydařený zápas na domácím stadionu, ke kterému se dostavilo jen dvanáct hráčů. V poločase ještě dva z osobních důvodů odstoupili a Kozdera dohrával se zraněním a zápas tak skončil debaklem. Soupeř však hrál velmi dobře a po celý zápas měl převahu a ještě řadu slibných gólových příležitostí nedal. Po několikaleté přestávce nastoupil v brance Petr Hajný na gólech však nemá vinu. Stručně z průběhu zápasu, který měl ve své režii soupeř a v 15.min. zajistil vedení 0:1 Venda Sosnovský, v 28.min. Berta Horváth vyrovnal na 1:1 a to bylo z naší strany vše. Potom už dával góly jen soupeř: 38.min. 1:2 Štefík, 61.min. 1:3 Svoboda, 65, 81 a 84.min. Štefík hattrickem uzavřel na 1:6.

S o b o t a 3 . z á ř í :

M u ž i B : Slovan L Y S Á B - Sokol S T R A K Y A 0 : 4 (0:1)

Sestava: Ježek Standa - Malínský, Červák Jiří, Horák, Forejt Lukáš, (53´Švásta), Šatný, Červák Marek, Čejka, (62´ Angelovič), Horváth Berta, Čermák, (80 Kozdera)

Soupeř, který byl po celé utkání výrazně lepší a hned v 1.min vstřelil Túrozci branku a hosté ovládali celý další průběh zápasu, byli rychlejší a lépe kombinovali. My jsme se tak, po většinu zápasu, jen bránili a v prvním poločase celkem úspěšně, kdy jsme soupeře nepouštěli do gólových příležitostí. Zaskakující brankář Standa Ježek nemusel, v této části, řešit mnoho spletitých situací. Ve druhém poločase tlak soupeře pokračoval a našim hráčům postupně docházely síly. Výsledkem byl gól na 0:2, který vstřelil opět Túrozci v 68.min., kdy po naši ztrátě míče ve středu hřiště a následným soubojem s naším brankářem, který zaváněl faulem, skončil míč v sítí a rozhodčí branku uznal. V 75.min Černý zvýšil na 0:3, první střelu Ježek vyrazil, ale na dorážku neměl. Soupeřovu výhru upravil v 81.min. po rohovém kopu Pýcha hlavou na 0:4. Hosté si zaslouženěodvezli tři body a svým výkonem naznačili, že budou patřit k lepším celkům skupiny.

N E D Ě L E 2 8 . s r p n a :

M u ž i B : Sportovní sdružení O S T R Á B - Slovan L Y S Á B 3 : 4 (0:1)

Sestava: Pastorek - Malínský, Červák Jiří, (Nič Tomáš), Kodeš, (83´-Kozdera), Horák, Šatný, Forejt Lukáš, (46´-Čejka), Šlingr Marek,

Machka, Horváth Berta, Choura

Pro nezaujatého diváka pohledné a dramatické utkání, které vrcholilo ve druhém poločase, kdy padali i góly. Hrálo se " nahoru-dolů" a z těsného vítězství jsme se radovali my. Utkání jsme začali dobře a již v 9.min. nás poslal do vedení 0:1 Choura a byl to jediný gól této části hry. Střelecké manévry druhého poločasu zahájil v 46.min. Berta Horváth z pokutového kopu zvýšil na 0:2, domácí v 64.min.snížili na 1:2, v 73.min. Čejka zvýšil na 1:3 a když v 77.min. přidal gól Machka na 1:4, tak jsme polevili v domnění, že je o výsledku rozhodnuto, dopouštěli jsme se hrubých chyb a málem jsme na to doplatili, stejně jako v několika zápasech v minulé sezóně a ještě štěstí, že brankář Pastorek likvidoval za stavu 1:3 penaltu. Domácí to vycítili a začali dotahovat v 79.min. snížili na 2:4 a v 84.min na těsných 3:4 a z jasného vítězství, jsme svoji lehkovážnosti, udělali drama!