Zápasy 2013-2014

Jaro 2014

S O B O T A 1 4 . č e r v n a :

Ž Á C I STARŠÍ : Bohemia PODĚBRADY - Slovan L Y S Á 2 : 2 (2:1)

Sestava: Zeman - Jisl, Širc, Hradecký, Veselý T. - Čemus (56´ Procházka F.), Svatoš (29´ Kudrna), Kluzáček Š., Veselý O. - Wolf (47´ Horváth), Kluzáček M.

Poslední vystoupení celé sezony nás čekalo v Poděbradech. Zápas jsme opět začli skvěle a herně byli lepším týmem. Kombinací jsme dělali soupeři problémy a ten nevěděl kam dřív skočit. Bohužel i tento zápas byl odrazem celé jarní části, kdy jsme na tom byli herně velice dobře a kdy jsme si vypracovali několik vyložených příležitostí ale jejich využití bylo mizerné... A tak jako v předchozích zápasech nás soupeř trestal! Ze dvou svých příležitostí, kteří si poděbradští za první půli vypracovali díky našim chybám se dočkal dvou branek a ujal se vedení 2:0. Do poločasu se nám však podařilo snížit, když Matouš Kluzáček pohotově doklep míč do sítě po předchozím zaváhání domácího golmana 2:1. A za tohoto stavu se docházelo do šaten. Druhé půle máme silnější a to se prokázalo i tentokrát. Celých třicetpět minut jsme domácí svírali trpělivou kombinační hrou a snažili se o zvrat. O vyrovnání se postaral Horváth a náš tlak v tu dobu sílil 2:2. Poté měl vyloženou šanci Veselý O. a po něm ještě znovu Horváth, ale oba v jasných pozicích selhali. Jelikož domácí do konce zápasu s vypětím všech sil pouze čelili našim nájezdům tak si ani žádnou příležitost nebyli schopni vypracovat, protože hned v zárodku ji naši borci dokázali přerušit. Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího však na časomíře svítil nerozhodný stav 2:2 a tak jsme se vysněné výhry z posledního utkání nedočkali. Opět jsme byli více než fotbalově kvalitní, ale s proměňováním šancí jsme po celou sezonu na štíru a tak z toho byla "pouze" remíza. Klukům patří dík za předvedenou hru a přístup jak k tomuto zápasu tak k celé sezoně.

N E D Ě L E 8 . č e r v n a :

ŽÁCI STARŠÍ: Slovan LYSÁ - FK NERATOVICE/BYŠKOVICE 2 : 3 (0:1)

Sestava : Zeman , (36´Bláha) - Veselý Tomáš, Širc, Hradecký, Kluzáček Šimon, Pokorný, (36´Jisl), Čemus, Veselý Ondra, Horváth David, Wolf, Kluzáček Matouš

Hodnocení trenéra: Polední domácí utkání v jarní části sezóny jsme sehráli s Neratovicemi. Aktuálně třetí tým tabulky jsme dokonale zaskočili a možná i díky soupeřovu podcenění, jsme od začátku diktovali tempo hry. První čtvrt hodinu jsme byli aktivnější, fotbalovější a díky včasnému přístupu k hráčům soupeře, jsme se dostávali k míči a vyráželi do kontrů. Tuto pasáž hry přerušila předem domluvená přestávka pro oba týmy, vzhledem k parnému počasí. Po krátké pauze však naši kluci jakoby vypadli z tempa a byl to soupeř, který začal ovládat hru. Výsledkem toho byla i branka v naši síti, která padla po hrubé chybě a útočník hostí zakončil pohotově střelou podle Zemana - 0:1. Do poločasu jsme se již nedokázali chytit a jelikož soupeř už si žádnou větší šanci také nevypracoval, šlo se do kabin s těsným výsledkem. Druhá půle začala jako úvod utkání, naši kluci byli aktivní a nenechávali Neratovice příliš hrát. Leckdy byli však naše výpady dost živelné, ale následné kontry soupeře jsme však vždy dokázali vyřešit. Zaslouženě jsme se dočkali vyrovnání, když pěknou přihrávku přebral Ondra Veselý, postupoval sám ze strany na brankáře a křížnou střelou mu nedal šanci - 1:1. Kluci bušili do hostů a snažili se v utkání znova získat vedení a když do konce nechybělo ani deset minut, tak jsme se dočkali opět naši vedoucí branky. Soupeř nedokázal uklidit do bezpečí neposedný míč, ke kterému se dostal Matouš Kluzáček a mohli jsme se radovat - 2:1. Pak však pro naše barvy přišla pohroma, autové vhazování na polovině hřiště jsme poslali přímo na nohu neratovickému hráči, který se řítil do naši otevřené obrany a i přes snahu našich hráčů se mu podařilo míč procpat do sítě 2:2. I bod z tohoto utkání by pro nás byl vynikající, ale bohužel pro nás bylo ještě hůř ! To když šťastná střela nebo spíše centr neobsazeného hráče soupeře na zadní tyč se od ní odrazil a při zpětném odrazu skončil u druhé tyče, bohužel v síti 2:3. Branku jsme dostali v první minutě nastavení a kluci už neměli sílu ani čas na vyrovnání. Rozhodně nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Kluci makali a do utkání dali naprosté maximum a zaslouží si uznání!

N E D Ě L E 1 . č e r v n a :

Ž Á C I STARŠÍ : Spartak P Ř Í B R A M - Slovan L Y S Á 1 : 0 (0:0)

Sestava : Zeman - Jisl, Širc, Hradecký, Veselý Tomáš - Schovanec, Svatoš, (59´Bláha), Procházka Fanda, (43´ Čemus), Veselý Ondra - WOLF, Horváth David, (56´Matějíčka)

Hodnocení trenéra: Utkání v Příbrami pro nás představovalo výzvu navázat na výborný výkon z posledního domácího utkání proti Sedlčanům a porvat se o plusové body do tabulky. Začali jsme aktivně a rozhodně jsme nebyli horším týmem. Naši kluci se fotbalově snažili kombinovat, avšak v rozletu nás brzdila nepřesnost ve finální fázi. Jelikož ta byla k vidění i u domácích, odehrával se zápas zprvu zejména ve středu hřiště, bez výraznějších šancí před oběma brankami. Kluci, zřejmě soupeře dokonale zaskočili svou bojovností a ten si i s naším aktivním přístupem nedokázal poradit. Dobře jsme se pohybovali, nabízeli a hýřili aktivitou. V první půli si však ani jeden z týmů nedokázal vypracovat vyloženou brankovou příležitost, vyjma několika našich slabých střel ze střední vzdáleností a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Po obrátce se obraz hry příliš nezměnil. Síly sice v parném dopoledni ubývali rychleji než jindy, ale na našich borcích bylo vidět odhodlání dnes zvítězit. A nenarušila to ani branka v naší síti, která padla z ojedinělého výpadu příbramských zakončená pěknou nechytatelnou střelou na přední tyč - 1:0. Ba naopak, ačkoliv se to zdálo nemožné, naši kluci ještě přidali na tempu s cílem pokusit se srovnat stav utkání. Několik "pološancí" jsme si připravili, ale žádná nebyla taková, aby se nám podařilo radovat se z dosažení branky. A jelikož domácí se zaměřili na poctivou defenzivu a zlobili jen z brejků. S těmi jsme si, leckdy s vypětím všech sil, dokázali poradit. Prohra mrzela o to více, že horším týmem jsme rozhodně nebyli, ale tentokrát nám nebylo přáno. Utkání rozhodně nepřipomínalo souboj týmů z opačných konců tabulky a nezaujatý divák musel ocenit kvalitu obou týmu. Našim klukům patří obrovský dík za přístup a bojovnost v tomto utkání. S takovýmto výkonem rozhodně lze dobře reprezentovat a dělat perfektní reklamu lyské kopané.

N E D Ě L E 2 5 . k v ě t n a :

Ž Á C I STARŠÍ : Slovan L Y S Á - Tatran S E D L Č A N Y 4 : 1 (1:1)

Sestava: Zeman - Jisl, Širc,Hradecký, Veselý Tomáš - Čemus, Schovanec, (48´Horváth David), Veselý Ondra, Pokorný - Wolf, Kluzáček Matouš, (62´Bláha)

Hodnocení trenéra: Další domácí utkání zaválo na náš stadion soupeře ze Sedlčan, který aktuálně okupoval třetí příčku v tabulce. Ovšem na hřišti to vypadalo zcela jinak, než jak ukazovala před zápasem tabulka! Naši borci zcela změnili přístup k utkání, oproti poslednímu vystoupení v Brandýse a od první minuty šli zarputile po vítězství. Soupeře jsme dokonale zaskočili a kdo utkání viděl, určitě bude souhlasit! Kluci běhali po hřišti, akce střídala akci a stejně tak i šance na naši straně. Kombinačně jsme soupeře přehrávali a ten nevěděl kam dřív skočit! Bohužel, jak je poslední dobou tradici, na vstřelený gól potřebujeme velké množství příležitostí. A tak jsme spalovali jednu šanci za druhou, až nás soupeř potrestal. Nejprve první obrovský závar před naší brankou vyřešil bravurně Zeman, který třemi neuvěřitelnými zákroky, během jediné šance, nedovolil soupeři vstřelit branku! Ovšem hned z další následné příležitosti se soupeř radoval. Průnik jejich hráče jsme nedokázali zastavit a po rychlé předávce se Sedlčany gólově prosadili 0:1. Kluky to však nezlomilo a snažili se o srovnání, kterého jsme se naštěstí dočkali ještě do poločasu. Matouš Kluzáček dostal perfektní balon za obranu a tváři v tvář golmanovi hostů si poradil parádně, když vybíhajícího brankáře přehodil - 1:1. Druhá půle byla již napohled slabší, ale paradoxně jsme proměňovali šance téměř se stoprocentní úspěšnosti. V obraně jsme pracovali poctivě a naopak využívali okénka v obraně hostů. Z akce, po rychlém brejku, jsme se ujali vedení. Wolf krásně vystřelil z dálky na branku, brankář míč vyrazil před sebe a důrazně dobíhající Pokorný hlavou poslal míč do sítě 2:1. Z další vážnější akce jsme se dočkali pojistky, když Wolf hlavou přesně trefil skvělý centr z pravé strany 3:1. Poté měl na hlavě definitivní pojistku Hradecký, který se prodral na zadní tyči k zakončení, ale netrefil přesně. To se však povedlo Horváthovi, který přidal po pěkné kombinaci další gól do sítě Sedlčan - 4:1. Hosté měli v druhé půli jedno slibnou příležitost, ale vyřešil výborně Zeman. Kluci v utkání po zásluze uspěli a připsali si velmi cennou výhru. Všichni hráči nechali na hřišti maximum a zaslouží si pochvalu.

N E D Ě L E 1 8 . k v ě t n a :

Ž Á C I STARŠÍ : FK B R A N D Ý S / B O L E S L A V - Slovan L Y S Á 6 : 0 (1:0)

Sestava: Bláha - Pokorný, Kluzáček Šimon, Širc, Veselý Tomáš - Horváth David, Hradecký, Jisl, (36´ Čemus), Veselý Ondra - Wolf, Kluzáček Matouš, (44´Zeman)

V utkání jsme chtěli navázat na výborný výkon z posledního domácího zápasu a porvat se o dobrý výsledek. Bohužel, naše odhodlání zůstalo v kabině a první poločas nabídl z naši strany líný a ustrašený výkon. Domácí byli při chuti a do vedení 1:0 šli již v první minutě, když domácí hráč, ve snaze centrovat, poslal míč z pravé strany a ten zapadl za záda bezmocného Bláhy. Našim klukům nevycházelo nic! Prohrávali souboje, naše nahrávky končili na kopačkách domácích a do osobních soubojů, jsme se raději ani nepouštěli! Domácí toho využili a s lehkostí přehrávali náš tým ve všech směrech a tlačili se před naši branku. Z letargie nás mohl vysvobodit Wolf, ale nepochopitelně ani netrefil branku, po individuálním postupu sám na brankáře a o pár minut později ještě Matouš Kluzáček, který opět ve vyložené šanci poslal míč mimo branku domácích. Tyto šance demonstrovali náš přístup k zápasu a chuť, se kterou jsme nastoupili! Ani druhá půle nepřinesla jiný obraz hry. Kupili jsme chybu za chybou a z přijatelného jednobrankového výsledku po první půli, jsme začali inkasovat jednu branku za zcela za druhou a jednoznačně za náš nejhorší výkon v jarní části sezóny, byla prohra o šest branek ještě milosrdná! Kluci musí přehodnotit svůj přístup k fotbalu, jelikož takhle representovat sebe a náš oddíl nelze a doufejme, že v příštím zápase na domácím hřišti vstoupí k utkání s jiným odhodláním!

N E D Ě L E 1 1 . k v ě t n a :

Ž Á C I starší: Slovan L Y S Á - Český Lev - Union BEROUN 4 : 2 (1:2)

Sestava: Zeman - Pokorný, Kluzáček Š., Širc, Veselý T. (47´ Jisl) - Horváth, Čemus, Hradecký, Veselý O. - Wolf, Kluzáček M. Další domácí utkání nabídlo pěknou podívanou s vítězným koncem pro naše barvy, ale pěkně popořadě. Utkání jsme začali velice dobře. Drželi jsme míč na svých kopačkách a vytvářeli si slibné příležitosti k ohrožení berounské branky. První dvacetiminutovka byla zcela v naší režii a soupeř leckdy odkopával míč pouze do bezpečí nebo zcela nepřesně aby se stihl zformovat. Tuto pasáž hry bohužel přerušila naše hrubá chyba, kterou soupeř nemilosrdně trestal a ujal se vedení. To když se nám nepodařilo rozehrát jasný balon, kterého se ujal soupeřův útočník a po individuálním postupu poslal míč, mimo dosah Zemana, do naší sítě 0:1. Kluci tímto momentem jakoby znervózněli a přestali hrát aktivně a zcela se přizpůsobili soupeři, který pomalu začal přebírat otěže. Z letargie nás mohla vysvobodit branka důrazného Čemuse, který sledoval míč dokonce a pohotově jej po standardní situaci uklidil do branky Berouna 1:1. Bohužel okamžitě z rozehrání míče jsme inkasovali další branku, protože do zcela vyklizeného středu hřiště vnikl soupeř a rychlou akcí zakončil protiútok, který stihl Zeman ještě pohotově vyrazit, ale k dorážce se dostal berounský hráč dříve než naši borci a nemýlil se 1:2. Za tohoto stavu se docházelo do kabin. Důrazná poločasová promluva naštěstí vedla ke změně obrazu hry. Kluci přidali ve všech herních činnostech... Přidali na pohybu, zvýšili důraz a zejména zlepšili kombinaci, která nám koncem první půle naprosto chyběla. Zaslouženě se nám podařilo srovnat, díky pohotovému zakončení Matouše Kluzáčka, který si obvykle v situacích uvnitř pokutového území ví rady 2:2. A netrvalo dlouho a šli jsme dokonce do vedení, když stejný hráč opět, ne zcela dobře pokryt, před brankou Berouna rozvlnil síť svou druhou brankou v zápase 3:2. Naši borci však podlehly vývoji utkání a hrnuli se zcela bezhlavě do každého protiútoku a zcela zapomínali na zodpovědnou defenzivu. Soupeř měl několik dobrých příležitostí naši branku ohrozit, ale žádná z jeho šancí již naštěstí pro nás brankou neskončila. Pojistku pro naše barvy mohl přidat Wolf, ale v jasné pozici tváří v tvář golmanovy ho, bohužel pro nás, pouze trefil a míč skončil jen na rohovém kopu. Pak však Wolf své zaváhání odčinil, když důrazně hlavičkoval, opět po rohovém kopu, a míč skončil v brance Berounských 4:2. Hosté byli touto brankou definitivně zlomeni a neměli již sílu na zdramatizování utkání. Dočkali jsme se tak důležité a nutno podotknout, že zaslouženě vydřené výhry. Avšak z první půle je potřeba si vzít ponaučení, že zápasy je potřeba zvládat po celou dobu jejich trvání a ne jen některé úseky. Za druhou půli patří klukům obrovský dík za nasazení a bojovnost, ke kterým se přidala i fotbalovost a utkání jsme dokázali otočit.

N E D Ě L E 4 . k v ě t n a :

Ž Á C I starší: Slovan L Y S Á - FK Ř Í Č A N Y 0 : 2 (0:0)

Hráli : Zeman - Kára, Wolf, Širc, Veselý Tomáš - Horváth David, Schovanec, Hradecký, Veselý Ondra - Čemus, Procházka Fanda (36´Matějíčka)

Hodnocení trenéra: S tabulkovým "skoro sousedem" jsme se chtěli pokusit protrhnout serií bez výhry a navázat na výborný výkon z minulého utkání. Odhodlání zřejmě zůstalo v kabině a kluci byli od začátku našim soupeřem mírně přehrávání. Hrozili jsme jen z pokusu o brejky, ale ty končili bohužel bez úspěchu. Hosté si v prvním poločase zvlášť vážnou šanci ke vstřelení branky nevypracovali, ale rozhodně ukázal svůj potenciál a dalo se tušit, že utkání pro nás nebude nijak jednoduché. V poločase se šlo do kabin za bezbrankového stavu, když jsme se prakticky nedostali k ohrožení branky Říčan a soupeřovy náznaky jsme stačili odvrátit nebo je polapil pozorný Zeman v naší brance. Poločasová přestávka nebyla na vývoji utkání znát a obraz hry se nezměnil. Říčany byli lepší v držení míče a úspěšnější v kombinaci a naši borci se snažili dostávat na dostřel soupeřovy branky po rychlých přechodech. První povedenější akci, v celém dosavadním průběhu utkání, měl Ondra Veselý, když pěkně proběhl až k soupeřovu pokutovému území, kde zasekl míč říčanskému obránci, ale následná střela byla slabá a nemohla ohrozit soupeřova brankáře. O několik minut později však bylo zle, v 53.min. 0:1, přímý kop nařízený za faul Zemana na postupujícího útočníka, zahráli říčanští do břevna a zcela osamocený hráč hostí jej pohotově doklepl do sítě. A netrvalo dlouho a hosté se radovali podruhé, stejný úspěšný střelec se prodral až před naši branku a jeho střela byla nechytatelná 0:2. Naši se snažili s utkáním ještě něco udělat, ale náš tlak byl pouze platonický a nevedl k žádné vážnější příležitosti jak vstřelit branku. Vyhrál aktivnější a lepší tým a je potřeba Říčanům poblahopřát. Nezbývá než se pokusit napravit si reputaci příští víkend, kdy hrajeme opět na domácím hřišti.

N E D Ě L E 2 7 . d u b n a :

Ž Á C I STARŠÍ : SK R A K O V N Í K - Slovan L Y S Á 2 : 2 (1:0)

Sestava: Zeman - Svatoš, Kluzáček Šimon, Širc, Veselý Tomáš - Horváth David, Hradecký, Schovanec, Veselý Ondra - Wolf, Matějíčka, (36´Čemus)

Hodnocení trenéra: Po dlouhé době v plné sestavě, jsme zajížděli do Rakovníka s cílem uhrát dobrý výsledek. Začali jsme velice aktivně a na klukách bylo znát velké odhodlání v utkání uspět. Soupeře jsme přehrávali a svou zdravou agresivitou mu zle zatápěli. Domácí byli evidentně zaskočeni a tak jen slepě odkopávali míč a čelili našim borcům. Bohužel, naši převahu narušil z ničeho nic vstřelený gól Rakovníka, který využil zaváhání naši obrany v rozehrávce a na střelu z bezprostřední blízkosti brankář Zeman neměl - 1:0. Do konce poločasu jsme byli jako opařeni a na branku domácích nedokázali odpovědět. Z kluků však o přestávce sála chuť a odhodlání se nevzdat lacino a pokusit se stav utkání otočit., což bylo k vidění na hřišti od začátku druhého dějství. Opět jsme soupeře sevřeli a kombinačně přehrávali. Zaslouženě jsme se proto dočkali vyrovnávací branky. Míč po rohovém kopu si nadvakrát hlavou našel Šimon Kluzáček a poslal ho do sítě - 1:1. O pár minut později byla naše radost dvojnásobná, když opět po rohovém kopu, míč prolétl až na zadní tyč, kde jej důrazně a pohotově uklidil do branky domácích David Horváth - 1:2. Nutno podotknout, že naše vedení bylo zcela zasloužené, jelikož jsme doposud byli v utkání jasně aktivnější a vytvořili si další nadějné střelecké posice. Pak však přišla chyba v nedůsledném bránění našich žáků. Domácí hráč, se na vlastní polovině rozhodl, že nikomu nepůjčí míč a proběhl zcela jednoduše a nikým netísněn až na dostřel naši branky. Poslední instancí byl Kluzáček, který se snažil ještě situaci uhasit, avšak jen za cenu faulu, za který uviděli červenou kartu. Aby toho nebylo málo, tak jsme z nařízeného přímého kopu inkasovali vyrovnávací branku - 2:2. Nedokázali jsme totiž včas míč odvrátit do bezpečí a domácí ho důrazem dotlačili až do naší sítě. Od tohoto momentu jsme byli pod tlakem domácích, ale kluci na hranici sebeobětování statečně vzdorovali i v oslabení a i tak jsme dokázali ohrožovat branku Rakovníka. Největší příležitost měl Ondra Veselý, který proběhl přes polovinu hřiště, udělal kličku i domácímu brankáři, ale střela do opuštěné branky mu nesedla a míč prolétl mimo. Domácí si i přes svoji početní převahu vážnější šanci nevypracovali a když už přilétl někdy míč k nám před branku, tak ho polapil v pohodě chytající Zeman. Kluci tak statečně vybojovali cenný bod ze soupeřova hřiště a za svůj přístup v tomto zápase si zaslouží pochvalu.

N E D Ě L E 2 0 . d u b n a :

Ž Á C I s t a r š í : Slovan L Y S Á - SK Z E L E N E Č 0 : 9 (0:3)

Sestava: Veselý Tomáš - Procházka Fanda, Širc, Čemus, Veselý Ondra, Matějíčka, Procházka Robert, Houžvička, Hlaváček, Horváth David, Drahorád

Hodnocení trenéra: V sestavě prošpikované mladými nadějemi, jsme nastoupili v dalším kole na domácí půdě proti Zelenči. Navíc v bráně musel zaskakovat Tomáš Veselý, jelikož všichni naši brankáři byl tentokrát mimo hru. Nutno podotknout, že celý zápas odchytal statečně a patří mu dík. Prakticky celý zápas jsme neměli souvislejší pasáž kdy jsme drželi balon a kontrolovali hru a tak byli na hřišti k vidění akce hostujícího družstva. Čtvrt hodiny jsme soupeři vzdorovali, avšak první obdrženou brankou se naše hra sesypala. Zeleneč přidala do poločasu ještě dvě branky a tak z toho byla přijatelná poločasová prohra 0:3. Po obrátce však začali našim hráčům rychle docházet síly a soupeř nás opravdu nešetřil. Byla z toho proto nakonec vysoká prohra. Pro hráče, kteří budou příští rok hrát v kategorii starších žáků to byla jedna z prvních zkušeností s velkým fotbalem a určitě velice cenná a poučná. V příštím kole zajíždíme do Rakovníka, kde se utkáme s SK a určitě se pokusíme napravit reputaci.

S O B O T A 1 2 . d u b n a :

Ž Á C I starší : SK M N I C H O V O H R A D I Š T Ě - Slovan L Y S Á 3 : 0 (2:0)

Sestava: Bláha - Pokorný, Širc, Hradecký, Veselý Tomáš - Schovanec, Čemus, Jisl, Wolf - Veselý Ondra, Horváth David, na střídání připraveni: Slebodník, Hlaváček

Hodnocení trenéra: K utkání jsme jeli s cílem navázat na první jarní bod z předchozího domácího utkání a pokusit se přidat další. První slibnou šanci jsme si vytvořili my, když Ondra Veselý postupoval ze strany na brankáře domácích, výhodnou pozici pro zakončení však prováhal... I přesto jsme se k zakončení dostali, když balon stihl přistrčit na Horvátha, ale ten svou gólovou šanci neproměnil. Tak jako v posledních zápasech pro nás přišel trest a v šesté minutě se domácí ujali vedení 1:0. Dokola omílaný nedůraz našich žáků využili domácí dokonale a ujali se vedení. Našim borcům nechyběla snaha výsledek zvrátit, ale žádnou vážnější šanci jsme si bohužel nedokázali připravit. Naopak domácí stihli ještě do poločasu vsítit šťastnou branku a odcházeli do kabin s vedením 2:0. Druhá půle byla však z naší strany odevzdaná a kluci jen čekali, co s nimi soupeř provede. Přesto, že o poločasové přestávce z nich v kabině čišela odhodlanost pokusit se výsledek zvrátit. Domácí však vládli zápasu a kontrolovali jeho vývoj. Po čtvrthodince druhé půle zvýšili na 3:0 a o utkání bylo rozhodnuto. Utkání se pouze dohrávalo a pro nás byl závěrečný hvizd vysvobozením. Budiž ponaučením pro naše hráče z jejich přístupu a nasazení v tomto zápase a věřme, že nám v příštím utkání, kdy na domácím hřišti hostíme Zeleneč, předvedou své možnosti a zvítězí!

N E D Ě L E 6 . d u b n a :

Ž Á C I starší : Slovan L Y S Á - FK U H L Í Ř S K É J A N O V I C E 1 : 1 (0:0)

Sestava: Pavlík - Kára, Širc, Hradecký, Veselý Tomáš - Schovanec, Jisl, Čemus, Veselý Ondra - Wolf, (59´Cipryán), Horváth David, připraveni na střídání : Bláha, Drahorád, Matějíčka

Hodnocení trenéra: Důležitý souboj se soupeřem ze dna tabulky jsme chtěli odehrát aktivně a snažit se ho nepouštět do hry. Což se od začátku utkání i dařilo. Po vyrovnaném úvodu jsme začali pomalu přebírat a kavitu a to přinášelo i první šance na naše kopačky. Nejprve přilétl před branku soupeře roh zahraný z pravé strany, ale nedůrazné zakončení hosté odvrátili do bezpečí. Pak postupoval Ondra Veselý, lehce tísněn obráncem soupeře na branku, ale jeho pokus o přehození brankáře nevyšel. Soupeř kontroval jedinou vážnější příležitostí, ale tu zmařil brankář Pavlík včasným vyběhnutím. A poslední větší šanci našich barev, v prvním dějství, neproměnil Schovanec, který po samostatném průniku zakončil střelou na vzdálenější tyč, ale branku minul. Míč v síti Janovic byl na spadnutí a tak druhá půle slibovala zajímavou podívanou. Nakonec se naši hráči dočkali zaslouženého gólu, když po jasném podražení Ondry Veselého ve vápně Janovic zahrával David Horváth pokutový kop a střelou k tyči nedal brankaři šanci - 1:0. Kluci vycítili, že jedna branka nemusí proti houževnatému soupeři stačit a tak jej nenechali vydechnout a zaměstnávali jeho defenzivu dalšími akcemi. Jeden útok aktivně hrajícího Ondry Veselého, skončil opět faulem na něho a rozhodčí nařídil trestný kop z hranice pokutového území, i když faul byl uvnitř vápna, což rozhodčí přehlédl. Nařízený kop faulovaný hráč poslal nad branku. Neúspěšný byl i z dalšího přímého kopu Čemus. Hosté se vzchopili v závěru utkání a stálo to z jejich strany za to. Nejprve výborně zakročil brankář Pavlík při šanci soupeře a míč uklidil do bezpečí. Naši kluci si svou nedůslednosti v bránění koledovali o trest a bohužel se i stalo... Jakoby nám nebylo přáno zvítězit. Hosté z další rychlé akce srovnali na 1:1, když naši nedokázali dostat míč do bezpečí a janovický útočník jej umístil do naší branky. A mohlo být ještě hůře, další okénko v naši obraně, do kterého soupeř pronikl a zakončoval střelou, naštěstí nebyla nebezpečná a šla mimo branku. Bohužel ani tentokrát jsme nedokázali zvítězit i když jsme byli lepším týmem. Klukům je však potřeba poděkovat za odmakaný zápas i přístup k němu.

Sobota 29. března
FC Velim - Slovan Lysá nad Labem 2:0 (1:0)

Sestava: Pavlík - Pokorný, Hradecký, Širc, Veselý T. (53´ Procházka F.) - Schovanec (41´ Procházka J.), Čemus (27´ Kudrna), Jisl, Veselý O. - Wolf (53´ Kára), Horváth Další kolo Krajské soutěže žáků nás zaválo na hřiště do Velimi. Utkání jsme začali velice špatně a hned v první minutě inkasovali laciný gól po nedůrazu našich hráčů 1:0. Kluky to opařilo a po ne příliš pohledné pasáži, která následovala po inkasované brance, jsem se prodrali do první šance... Schovanec zakončoval na dlouhou nohu proti vyběhnuvšímu domácímu brankaři, odražený míč se nám však ani nadvakrát nepodařil uklidit do branky Velimi,jelikož vždy jsme trefili hráče zaskakujícího za brankaře domácích. K vidění bylo vidět mnoho nepřesností na obou stranách a několik nepřesných střel domácích. utkání bylo spíše bojovné, ale kluci se rvali seč mohli, bohužel vždy nás srazila první nahrávka která končila nepřesně.Po obrátce se obraz hry neměnil. Domácí kontrolovali hru a mi se prali se soupeřem ale také se svými nepřesnostmi, které nás bohužel brzdili vždy když jsme byli ve slibné příležitosti ohrozit nebo přehrát domácí defenzivu. Velimští se bohužel pro nás dočkali pojišťovací branky, která padla opět po našem nedůrazu a naivitě. Domácí hráč úspěšně zakončil gólovou střelou, poté co prošel kolem třech našich přihlížejících hráčů 2:0. Našim borcům nešla upřít snaha, ale v tomto zápase nám bohužel slušnější výsledek nebyl souzen. Byla z toho opět smolná prohra, ale bohužel zápasy se rozhodují na hřišti a tam byl soupeř tím šťastnějším.
Sobota 22. března
Slovan Lysá - Povltavská fotbalová akademie 2:4 (1:2) branky: Schovanec, Čemus
Sestava: Pavlík - Pokorný, Širc, Hradecký, Veselý T. - Schovanec, Jisl, Čemus, Veselý O. - Horváth, Wolf S lídrem tabulky jsme chtěli sehrát vyrovnanou partii a co nejvíce soupeři znepříjemňovat jeho kombinační hru našim rychlým přístupem a aktivní hrou. Což kluci poctivě od první minuty plnili... Favorit byl zaskočen a nedokázal nás nijak výrazně přehrávat, spíše naopak. Naši kluci svou chutí a nasazením získávali míče a hrozili nebezpečnými výpady. Bohužel jsme to však byli my kdo první inkasoval. Rychlý výpad po pravé straně do našeho pokutového území skončil přihrávkou na volného hráče hostí, který hlavou mířil přesně 0:1. Kluci však nepolevili a snažili se rychle odpovědět. První větší příležitost měl Horváth, který neohroženě vletěl do souboje s brankařem Povltavské ale odražený míč však poslal vedle branky. Stejný hráč se pak ocitl ve výhodné pozici na hranici penalty, to když u jeho pravačky skončil propadlý balon po naší standardní situaci, ale o pět mířil vedle branky soupeře. Poté jsme se přeci jen dočkali... To Schovanec poslal na brankaře hostí lehčí střelu, ale ta k údivu všech skončila v jeho brance 1:1. Kluky vyrovnávací branka nakopla ještě k odhodlanějšímu výkonu a soupeře udržoval v permanenci. Bohužel to však byli hosti kdo šel do kabin s jednobrankovým vedením. Střela z větší vzdálenosti skončila v naší brance po nepříjemné teči, která zcela změnila směr míče 1:2.Po obrátce se obraz hry nezměnil, odhodlaně a nadšeně bojující naši hráči se snažili srovnat brankový účet a vytvářeli si dobré příležitosti. Ani z jedné jsme však nedokázali uspět, zejména kvůli ukvapenému řešení a tak přišel z ojedinělé šance trest na druhé straně. Nedůraz při standardní situaci způsobil, že balon získal hráč hostí, který ho svou střelou poslal přesně pod břevno naši branky a i když se golman Pavlík snažil seč mohl, brance nezabránil 1:3. Kluky to ovšem nesrazilo a chtěli se o dobrý výsledek prát do poslední minuty. Za to byli odměněni, když pěkná Čemusova střela z dálky skončila až v síti Povltavských 2:3. A Ačkoliv jsme měli další příležitosti ke vstřelení vyrovnávací branky byl to opět soupeř kdo se dočkal branky po standardní situaci 2:4. Prakticky okamžitě ukončil rozhodčí hvizdem utkání.Tentokráte nevyhrál lepší soupeř, ale spíše šťastnější. Všichni kluci si zaslouží dík za předvedený výkon a nasazení na kterém lze do budoucna stavět a se kterým lze uspět v dalších utkáních.
Sobota 15. března
Tatran Rako Rakovník - Slovan Lysá nad Labem 9:1 (4:0)
branka: WolfSestava: Bláha - Pokorný, Jisl, Širc, Veselý T. - Matějíčka, Kluzáček Š., Svatoš, Houžvička (41´ Drahorád) - Wolf, ČemusPřipraveni: Veselý O., Pavlík Mnoha zraněními zužovaná a okleštěná sestava starších žáků se jela poprat o body do Rakovníka. Bohužel vývoj zápasu ovlivnila velice rychle inkasovaná branka v naší síti, kterou domácí vstřelili již ve třetí minutě po střele z dálky 1:0. Na kluky tento stav dolehl negativně a prakticky celý první poločas jsme se bránili útoků a střelám soupeře. Všude jsme byli druzí, prohrávali jsme lacino osobní souboje a také díky nepřesnostem jsme soupeři nabízeli možnosti ke skorování. Jelikož ten naše chyby pohotově trestal byl z toho poločasový výsledek 4:0.Do druhé půle chtěli kluci nastoupit s cílem poučit se z chyb a pokusit se minimálně vyrovnat soupeři a třeba přidat branku, která by mohla nastartovat boj o lepší výsledek. To se bohužel nepovedlo i díky opět brzy inkasované brance. Kluci zřejmě podlehli aktuálnímu stavu na hřišti i ve skore a utkání se již pouze dohrávalo. Pět minut před koncem jsme se alespoň dočkali čestné branky kterou vstřelil pohotovou dorážkou Wolf. Ta ovšem pouze zmírnila celkový stav na 1:9 z našeho pohledu. Porážka byla až moc krutá ale budiž poučením a varováním pro kluky do dalších zápasů. Je třeba dále tvrdě pracovat v trénincích i zápasech a k dalším utkáním přistoupit zcela odlišně. Příležitost budeme mít hned v dalším kole kdy na domácím hřišti hostíme Povltavskou FA.
Neděle 9. března:
Slovan Lysá nad Labem - Polaban Nymburk 0:4 (0:3)
sestava: Zeman - Pokorný, Širc, Jisl, Veselý T. - Svatoš (43´ Matějíčka), Kluzáček Š. (63´ Hradecký), Čemus, Veselý O. - Horváth, Wolf na střídání ještě připraveni: Drahorád, Bláha Při prvním utkání jarních odvet jsme neměli zrovna nejlehčího soupeře, ale rozhodně jsme nechtěli odevzdat soupeři nic zadarmo. Což bylo vidět od první minuty. Soupeří jsme se snažili znepříjemnit hru rychlým přístupem a rychlým napadáním. Vše mohlo vyústit našim vedoucím gólem, kdy Veselý O. zcela osamocen postupoval na branku soupeře, ale zařízení bohužel netrefil. Soupeř se, bohužel pro nás, prosadil hned z první vážnější šance. Míč po volném přímém kopu se tak dlouho potuloval a odrážel před naší brankou až ho hráč soupeře uklidil do naší sítě 0:1. Kluci se však nenechali odradit a chuť po vyrovnání byla cítit. Ve velké šanci se opět ocitl Veselý O., který se tak důrazně dral za míčem mezi obránce soupeře až se ho zmocnil a krásně lobem zakončil přes vybíhajícího brankaře Polabanu. Bohužel pro nás, skončil jen těsně vedle levé tyče nymburské branky. Soupeř se v tu chvíli začal dostávat více do hry a ocital se v šancích v nebezpečné blízkosti naši branky. A bohužel opět trestal... Další nedůraz skončil opět brankou v naší síti 0:2. A o pár minut později se nymburští radovali potřetí, když střela jejich hráče byla nad síly skvěle chytajícího Zemana 0:3. Tímto stavem byl ukončen první poločas ačkoliv po Čemusem zahrávaném trestném kopu, který skončil na tyči se k odraženému míči dostal Veselý O., ale nedokázal uklidit míč levou nohou do odkryté branky Polabanu.Do druhého dějství kluci nastoupili odhodlaně s výsledkem něco udělat. Soupeř přestal hrát, zřejmě pod dojmem že zápas je rozhodnut. Bohužel nám v této části hry zcela odešla kombinace a kluci chtěli strhnout utkání individuálně, což se ale nedařilo. Nějaké akce jsme si vytvořili, ale bez vážnějšího ohrožení hostující branky. A tak se z poslední branky v utkání radovali nymburští, když po závaru u naší branky chtěl obránce odkopnout míč do bezpečí, ovšem trefil svého spoluhráče a odrazem od něj skončil míč v naší síti 0:4.Kvalitní tým Polabanu si odvezl zaslouženě všechny body z našeho hřiště Našim hráčům však patří rozhodně velký dík za předvedený bojovný výkon a snahu z utkáním něco udělat za jakéhokoliv stavu.

Podzim 2013

N e d ě l e 17 . l i s t o p a d u :

Ž á c i starší : Slovan L Y S Á - Bohemia P O D Ě B R A D Y 3 : 2 (3:0)

Sestava : Zeman (68.Bláha), Širc, Horáček,Hradecký, Prošek, Veselý Ondra, Wolf (47.Čemus), Schovanec (65.Dvořák), Svatoš, Horváth David, Matějka

Utkání sousedů z konce tabulky skončilo naší těsnou výhrou. V prvním poločase zahráli naši kluci velmi dobře a převahu vyjádřili i brankami. Vedení 1:0 zajistil v 11.min. Veselý, o minutu později zvýšil David Horvát na 2:0 a v 19.min. Wolf hlavou upravil na 3:0. Do druhého poločasu nastoupili naši kluci lehkovážně, zřejmě s vědomím, že je o výsledku rozhodnuto. soupeř hru vyrovnal a v 38.min. snížil na 3:1. Tato branka naše kluky neprobudila a přenechali herní převahu hostům. Naši podnikali jen protiútoky, ale z nich si zvýšení náskoku nazajistili. Hosté pak v první minutě nastavení snížili na 3:2.

S o b o t a 9 . l i s t o p a d u :

Ž á c i starší : FK N E R A T O V I C E - Slovan L Y S Á 2 : 1 (1:0)

Sestava : Zeman, Jisl, Prošek, Hradecký, Širc, Svatoš, Bíma, Veselý Ondra, Schovanec, Wolf, Horváth David, střídal Čemus

Proti celku, který je na druhém místě, sehráli naši žáci vyrovnané utkání. i když hráli od patnácté minuty jen s deseti hráči, bez vyloučeného Jisla, který "zaskočil" za brankáře a míč mířící do branky vyrazil rukou a uviděl červenou kartu. Domácí se z nařízené penalty ujali vedení 1:0. Ve druhém poločase byli naši kluci lepší vytvořili si i více brankových příležitostí, ale podařilo se jim jen vyrovnat na 1:1, úspěšný byl David Horváth. Tak téměř do konce měli naději na zisk jednoho bodu, domác, však čtyři minuty před koncem utkání, vstřelili vítěznou branku. I tak patří našim klukům za bojovnost a obětavost pochvala od trenéra.

N e d ě l e 3 . listopadu :

Ž á c i starší : Slovan L Y S Á - Spartak P Ř Í B R A M 2 : 0 (2:0)

Sestava: Zeman- Širc, Jisl, Hradecký, Prošek, Veselý Ondra, Wolf, Schovanec, Svatoš, Horváth David, Čemus,

Tentokrát měl trenér k disposici širší hráčský kádr, k zápasu přišli hráči mající střídavý start. Po velmi dobrém a bojovném výkonu v zápase, hraném za vytrvalého deště, dokázali naši kluci zvítězit nad soupeřem, který je ve středu tabulky. Branky vsítili Veselý a David Horváth.

N e d ě l e 27. ř í j n a :

Ž á c i starší : Tatran S E D L Č A N Y - Slovan L Y S Á 9 : 1 (6:1)

Sestava: Bláha - Pokorný, Wolf, Širc, Čemus, Svatoš, Veselý, Schovanec, Pavlík, Horváth David, Procházka, střídali: Kára, Cirkovský, Dvořák

K utkání se nastoupilo v silně kombinované sestavě, když několik hráčů, kteří mají u nás střídavý start hrálo zápasy za své kluby. Tak museli vypomoci i někteří mladší žáci a zápas byl tak jednostrannou záležitostí domácích .Naši branku vstřelil Svatoš a snížil na 6:1.

S o b o t a 1 8 . ř í j n a :

Ž á c i starší : Slovan L Y S Á - FK B R A N D Ý S B O L E S L A V 3 : 1 (2:0)

Sestava: Zeman, Širc, Pokorný, Jisl, Hradecký, Veselý Ondra, Wolf, Schovanec, Svatoš, Horváth David, Čemus (55´Dvořák)

V zápase měl soupeř mírnou převahu, připravil si i více brankových příležitostí, ale jeho střelecké pokusy likvidoval výborný brankář Zeman, který má velkou zásluhu na plném bodovém zisku. V 18.min. zajistil vedení 1:0 Schovanec z rychlého útoku. Následovali dvě šance soupeře a z protiútoku nedal příležitost Horváth. V 32.min.zvýšil na 2:0 Wolf. Střelecké pokusy soupeře k brance nevedly a tak skončil i poločas. Ve druhém poločase v 40.min. zvýšil David Horváth na 3:0. V 44.min. hosté snížili na 3:1, když lobem překonali brankáře. I přes jejich územní převahu se jim další branku nepodařilo vsítit a naši kluci odpovídali brejky a nakonec slavili plný bodový zisk.

N e d ě l e 1 3 . ř í j n a :

Ž á c i starší : Český lev Union B E R O U N - Slovan L Y S Á 3 : 0 (0:0)

Sestava:Bláha, Čemus, Prošek, Jisl, Širc, Pavlík, Veselý Ondra, Svatoš, Veselý Tomáš, Zeman, Horváth David, střídali: Kára, Procházka Fanda

Družstvu, z čela tabulky, dokázali naši kluci odolávat první poločas, který tak skonči bez góĺů. Druhý poločas docházeli našim žákům síly, když v naši sestavě hrálo i několik mladších žáků. Domácí toho využili ke vstřelení branek. Za celé utkání měli naši kluci dvě brankové příležitosti, které zůstali nevyužity a to přímý kop Ondry Veselého a samostatný únik Davida Horvátha.

S O B O T A 5 . Ř Í J N A :

Ž á c i starší : FK Ř Í Č A N Y - Slovan L Y S Á 2 : 0 (1:0)

Sestava: Bláha, Širc, Wolf, Jisl, Schovanec, Veselý Ondra, Halda, Svatoš, Prošek, Dvořák,Horváth David, , Čemus

Utkání, s minimem brankových příležitostí na obou stranách. Domácí byli fotbalovější a rozhodli utkání pro sebe, brankami v 26.min. 1:0 a v 47.min. zvýšili na 2:0. Jediné dvě naše šance Wolf neproměnil. Doplácíme na skutečnost, že nehrajeme žádné utkání ve stejné sestavě, jelikož máme řadu žáků , kteří u nás hrají na střídavý start z okolních klubů . Sestava se pak určuje z těch, kteří zrovna nehrají utkání za svůj mateřský klub a na výkonech družstva je to znát .

N e d ě l e 2 9 . z á ř í :

Ž á c i starší : Slovan L Y S Á - SK R A K O V N Í K 0 : 1 (0:1)

Sestava: Bláha, Širc, Wolf, Svatoš, Schovanec, Veselý Ondra, Horáček, Hradecký, Prošek, Dvořák, (28´Horváth David), Čemus

Utkání se soupeřem, ze spodní části tabulky, skončilo naši těsnou porážkou. V prvním poločase měli převahu hosté, zužitkovali ji v 9.min. 0:1, ale do konce prvního poločasu si další šanci nepřipravili. Ve druhém poločase převzali herní iniciativu naši žáci, avšak bez brankového vyjádření. Měli dvě slibné šance v 56´ji nevyužil Wolf a největší měl v 69´ David Horváth, který se probil před branku a nejprve nastřelil brankáře a vyražený míč vrátil na tyč. Soupeř se štěstím uhájil nejtěsnější výhru.

S o b o t a 2 1 . z á ř í :

Ž á c i starší : SK Z E L E N E Č - Slovan L Y S Á 2 : 0 (2:0)

Sestava: Zeman, Širc, Halda, Jisl, Schovanec, Veselý Ondra, Wolf, Dvořák, Prošek, Horváth David, Čemus

Žáci v tomto utkání zklamali jak herně, tak i bojovnosti a zaslouženě prohráli. Domácí i když nebyli fotbalově lepší, byli však bojovnější a měli větší touhu zvítězit, což se jim podařilo. O výsledku se rozhodlo již v prvním poločase, když branky vsítily v 8 a 18.minutě.

N e d ě l e 1 5 . z á ř í :

Ž á c i starší : Slovan L Y S Á - MNICHOVOHRADIŠTSKÝ SK 1 : 2 (1:1)

Sestava : Zeman, Širc, Pokorný, Jisl, Schovanec, Veselý Ondřej, Wolf, Horáček, Veselý Tomáš, Horváth David, Čemus

Těsná a dle průběhu utkání nešťastná porážka, když hlavně ve druhém poločase měli naši kluci výraznou a trvalou převahu. Ta však končila na hranici soupeřova pokutového území, brankových příležitostí bylo minimálně. Vedení 1:0 zajistil v 6.min. Čemus, které však netrvalo dlouho, soupeř v 9.min. vyrovnal na 1:1, v 42.min. hosté šli do vedení 1:2 po rychlém protiútoku a to byl i konečný výsledek, na kterém měli v soupeřově družstvu rozhodující podíl dva fysicky i fotbalově vyspělí žáci.

S t ř e d a 1 1 . z á ř í :

Ž á c i starší : Slovan L Y S Á - Tatran R A K O V N Í K 2 : 0 (0:0)

Sestava: Zeman, Širc, Halda, Jisl, Schovanec,(Hradecký), Veselý Ondra, Wolf, Matějka, Prošek, Horváth David, (64´Dvořák), Čemus

První poločas byl herně vyrovnaný, náznaky brankových příležitostí měli obě družstva. Naši největší měl již ve 2´Wolf, který při samostatné akci byl faulován, ale nařízený přímý kop jsme nevyužili. Druhý poločas byl hrán již za naši mírné převahy, kterou dokázali kluci zakončit i góĺy. V 39.min. 1:0 - Volf po akci Veselého a v 57.min. 2:0 - Čemus přehodil brankáře, který vyběhl mimo pokutové území. V 67´mohl přidat další branku Wolf, ale trefil jen brankáře.

N e d ě l e 8 . z á ř í :

Ž á c i starší : FK U h l í ř s k é J a n o v i c e - Slovan L y s á 0 : 5 (0:0)

Sestava: Zeman, Jisl, Prošek, Halda, Širc, Coubalová,(Dvořák), Veselý Ondra, Bíma, Pokorný, Horváth David, Čemus

První vítězství v soutěži je výsledkem zlepšeného výkonu celého družstva, ve kterém nad ostatní vynikal Ondra Veselý. První poločas byl ještě herně vyrovnaný a výsledkem z několika našich šanci byla jen Veselým trefená tyč domácí branky. Ve druhém poločase otevřel skóre na 0:1 David Horváth . Domácí byli po této brance otřeseni a naši kluci ovládli hru a přidali další góly: 0:2 a 0:3 David Horváth - čistý hattrick, 0:4 - Veselý a na 0:5 uzavřel Čemus.

S t ř e d a 4 . z á ř í :

Ž á c i starší: Povltavská fotbalová akademie - Slovan L y s á 3 : 0 (1:0)

Sestava: Zeman, (65´Bláha), Širc, Halda, Prošek, Jisl, Čemus, Veselý Ondra, Schovanec, Dvořák, (46´- Pokorný), Horváth David, Wolf,

Dohrávané utkání mělo vyrovnaný průběh a mohli jsme alespoň remizovat, i když u míče byli více domácí žáci. Naši kluci " prospali" první poločas a již v 8.min. prohrávali 1:0. Ve druhém poločase jsme zlepšili bojovnost i pohyb a hru vyrovnali, ale ke vstřelení branky to i přes několik šancí nevedlo. Naopak soupeř se trefil ještě dvakrát a stanovil výsledek na 3:0.

N e d ě l e 1 . z á ř í :

Ž á c i starší : Slovan L Y S Á - FC V E L I M 1 : 2 (0:2)

Sestava:Zeman, Širc, Hradecký, Čemus, (47´Veselý Tomáš), Schovanec, Veselý Ondra, Dvořák, Coubalová, Prošek,Horváth David, Wolf

Vstup do nového soutěžního ročníku se našim žákům nevydařil a i v dalším utkání těsně prohráli. Průběh zápasu byl vyrovnaný a soupeř byl šťastnější, když o jeho výhře rozhodla naše vlastní branka.

Vedení 0:1 se ujali hosté v 15.min., v 20´měl slibnou šanci David Horváth, ale zaváhal se střelou a o míč přišel, 25.min. 0:2 vlastní po centru před branku, 38´- Veselý Ondra běžel sám na brankáře, který jeho střelu vykopl reflexivně na roh, 55´- brankář Zeman likvidoval šanci soupeře. 65.min. 1:2 snížil Wolf a to byl již pozdě, snaha o vyrovnání byla neúspěšná.

S t ř e d a 2 8 . s r p n a :

Ž á c i starší : Polaban N Y M B U R K - Slovan L Y S Á 7 : 0 (3:0)

Sestava:Malaniak,Hradecký, Prošek, Širc, Jisl, Veselý Tomáš, Veselý Ondra, Chovanec, Volf, Chovanec, Horváth David.

Naše nově sestavené družstvo, nemělo proti domácímu celku mnoho šancí. První poločas byl ještě herně trochu vyrovnaný, ale ve druhé půli Polaban zcela ovládl hru a využil naši nesehranosti, hlavně v obraně k výraznému vítězství.