Zápasy 2010-2011

JARO

M u ž i : Slovan L y s á - Sokol N o v é D v o r y 9 : 1 ( 3:0)

Sestava: Husák, Jelínek, Jirsa, Novák Lukáš, Gregar, Bäumelt, (46´Morávek), Pavliš, (79´Walter), Pára, Poborský, Urban, Novák David, (46´Kříž)

Utkání, z beznadějně posledním soupeřem, se proměnilo v gólové hody. Hosté byli neustále pod tlakem, nezaměřili se však vyloženě na obranou hru, ale k ohrožení brankáře Husáka , který nahradil zraněného Zahrádku, se mnohokrát nedostali. K vidění tak byl pohledný fotbal s naši strany, s mnoha pěknými kombinačními akcemi a spoustou gólů. Skóre otevřel v 18.min. David Novák 1:0 , po přihrávce bráchy Lukáše. Pak se trefil dvakrát Pavliš 22.min. 2:0 a 23.min. 3:0. Do konce poločasu další míč v žádné síti neskončil, i když šance byly. Soupeř, po brejku v 37´ trefil tyč naši branky. Ve druhém poločase se do listiny úspěšných střelců postupně zapsali : 48.min. 4:0 Kříž přihrál Pára, 52.min. 5:0 Poborský úspěšně zakončil rychlý útok s Urbanem, 56.min. 6:0 Pavliš , vrátil míč do sítě, který mu nejdříve brankář vyrazil a dosáhl hatrik. 61.min. 7:0 Lukáš Novák hlavou po přímém kopu Poborského, 73.min. 7:1 Pospíšil utekl naši obraně a prostřelil vybíhajícího Husáka, v 74´ rozvlnil síť z boku Kříž a v 77.min. zvýšil na 8:1,když zakončil akci Urbana. V 80´mohl Kříž dosáhnout na "hatrik", ale "tutovku" nedal, avšak v 84.min. to napravil a zvýšil na 9:1, po přihrávce od Morávka. Další míč v soupeřově síti již neskončil, hráči si asi všimli, že brankový ukazatel na stadionu je jen do devíti. Rozhodčí Soběslav, jednoznačným průběhem utkání a slušnou hrou obou mužstev a ukázal hráčům soupeře dvakrát žlutou kartu za kritiku, naši hráči tentokrát napomínáni nebyli. Umístění na čtvrtém místě je nejlepší za posledních pět let, kdy jsme sestoupil z I.A třídy, kam bychom se chtěli opět vrátit.

M u ž i : Polaban N y m b u r k B - Slovan L y s á 4 : 3 (1:0)

Sestava:Zahrádka, Jelínek, Jirsa, Novák Lukáš, Gregar, Bäumelt, (58´Kříž), Pára, Urban, Zítka, Poborský, Novák David

Domácí, kteří bojují o udržení v soutěži získali potřebné tři body, ke kterým jsme pomohl i dvěma vlastními góly! První poločas byl vyrovnaný a oba celky měly více snahy útočit, než bránit a tak bylo k vidění několik nadějných brankových příležitostí, které končili buď zákroky brankářů nebo míč neletěl do branky.Ve 4´David Novák brankáře nepřekonal. Domácí se ujali vedení 1:0 v 35.min. Kukla centroval z přímého kopu před naši branku a Zítka jej hlavou tečoval do sítě. V následující minutě zahrál přímý kop Bäumelt, brankář míč vyrazil a v 44´ pokus z hlavy Zítky brankáře nepřekonal. Našim hráčům se totálně nevydařil vstup do druhého poločasu. Nejdříve přímý kop Kukly a i následnou dorážku brankář Zahrádka likvidoval,ale v 47.min.Hovorka zvýšil na 2:0. V následující minutě Zahrádka skvěle vyrazil míč ,ale po jeho dalším zákroku, při dorážce, nařídil rozhodčí penaltu a Havlík zvýšil na 3:0 a vypadalo to na debakl.Naštěstí se naši hráči vzpamatovali, postupně přebrali herní iniciativu a vytvářeli si i brankové příležitosti. V 68´se míč po pokusu Davida Nováka odrazil od tyče a v 69.min. snížil Kříž na 3:1. Pokračovali jsme v náporu a v 78.min. Poborský snížil na 3:2. V 81´David Novák hlavou mířil těsně nad břevno. Naši hráči ve snaze o vyrovnání hráli "vabank" a domácí měli několik nadějných brejků. Podařilo se jim zakončit ten v 86.min. 4:2 - Gregar srazil přízemní centr k tyči, Zahrádka neměl šanci.V 88.min. Urban snížil na 4:3 a to byl i konečný výsledek, pro nás nevydařeného utkání. Rozhodčí Šípek výsledek neovlivnil a ukázal každému mužstvu čtyři žluté karty.

M u ž i : Slovan L y s á - Sportovní sdružení O s t r á 5 : 1 ( 3:0)

Sestava: Zahrádka, Gregar, Pára, Novák Lukáš, Krátký,(Morávek), Bäumelt, (59´Kříž) ,Urban, Pavliš, Jelínek, (75´ Husák), Poborský, Novák David

Výrazné vítězství bylo dosaženo po vynikajícím výkonu našeho mužstva, nejlepším na domácím hřišti v jarní části soutěže. Naši hráči pohlednou přízemní a rychlou kombinační hrou, přehrávali soupeře po celé utkání a dařilo se jim i střelecky. Ostrá se po většinu utkání jen bránila a pro našeho brankáře byla nebezpečná jen z několika málo přímých kopů. Vydařil se nám úvod utkání a již ve 3.min. 1:0 Pavliš proměnil přihrávku od Urbana. V 11.min. zvýšil na 2:0 David Novák , zakončil pěknou akci Urbana. Soupeř byl otřesen a do konce utkání se nevzpamatoval, naši pokračovali v náporu a měli i další šance. Nejslibnější byli: v 27´Poborský, obránce mu míč v poslední chvílí ukopl, 32´- Pavliš skvěle likvidoval brankář Ostré.V 35´o sobě dala vědět Ostrá, ale útok nezakončila a v 38´zahrávala roh. 42.min. 3:0 Pavliš z penalty za podražení pronikajícího Davida Nováka. Naše převaha pokračovala i ve druhém poločase a v úvodních dvaceti minutách jsme zahrávali několik rohových a přímých kopů.V 66´brankář Ostré likvidoval akci Davida Nováka, ale již v 67.min. 4:0 Gregar úspěšně zakončil samostatný průnik a poslal míč pod břevno. 72.min. 4:1 Uher využil zaváhání naši obrany. 78´soupeř zahrával přímý kop a Drahovzalovu střelu Zahrádka tečoval na tyč a Pára míč odkopl na roh, 84´další přímý kop Ostré a výborný zákrok Zahrádky, míč vyrazil na roh. Stejně jako v úvodu, tak i v závěru byli úspěšní naši hráči - 88.min. 5:1 David Novák hlavou uzavřel brankové hody a Ostrá si odvezla "bůra". Rozhodčí Divílek měl usnadněnou úlohu slušnou hrou obou mužstev a udělil každému mužstvu jednu žlutou kartu.

Foto ze zápasu Lysá-Ostrá

M u ž i : FC V e l i m B - Slovan L y s á 4 : 3 (2:1)

Sestava: Zahrádka, Gregar, Pára, Novák Lukáš, Šlingr, Morávek, (46´Kříž), Urban, Pavliš, Jelínek,Poborský, Novák David, (78´Husák)

Na hřišti, již vítěze naši skupiny I.B třídy, zahráli naši hráči výborné utkání a do konce utkání sahali po bodu, ke kterému chybělo trochu více štěstí. Oba soupeři se více soustředili na útok než obranu a tak diváci viděli sedm gólů, které začali padat již v úvodu zápasu. Domácí se ujali vedení 1:0 v 8.min. , za dvě minuty srovnal na 1:1 Urban, sám před brankářem po naši úspěšné kombinaci. V 11.min. šli domácí opět do vedení 2:1. To bylo v prvním poločase vše i když náznaky brankových příležitostí měla obě mužstva. Druhý poločas začali opět lépe domácí a v 52.min.zvýšili na 3:1. Naši hráči se nesložili, ale naopak v 65.min. 3:2 - Gregar, snížil na rozdíl jediné branky. Rozhodující moment byl zřejmě v 71.min. kdy David Novák již překonal domácího brankáře, ale míč mířící do branky stačil vracející hráč odkopnout a ani dorážka Pavliše v síti neskončila. Naopak domácí hned založili rychlý protiútok, který i úspěšně zakončili a zvýšili na 4:2. Naši hráči odpověděli v 76.min. Kříž snížil na 4:3, střelou pod břevno po přihrávce od Páry. V závěru již některým domácím hráčům docházely síly, ale těsné vítězství s námahou ubránili. Rozhodčí Vyhnal ukázal domácím jedno a našim tři žluté karty.

M u ž i : Trnavan R o ž ď a l o v i c e - Slovan L y s á 2 : 1 (1:1)

Sestava : Zahrádka, Ďurika, Pára, Poborský, Gregar, Morávek, (60´Bäumelt), Jelínek, Urban, Pavliš, Novák Lukáš, Novák David (80´Kříž)

Zápas se pro nás ze začátku nevyvíjel dobře. Naši hráči přistupovali k soupeři pomalu a po získání míče vázla rozehrávka. Soupeř toho využil a již v 7.min. vedl 1:0, když využil chybu v naši obraně. Asi po patnácti minutách se hra vyrovnala a postupně jsme začali mít mírně navrch. Avšak nepřesné přihrávky, ve finální fázi, nás brzdili před soupeřovou brankou a chybělo tak i zakončení. V 39.min. po pěkné útočné akci vyrovnal Jelínek na 1:1. Režii druhého poločasu převzal již rozhodčí. Nejprve odpískal proti nám několik přímých kopů a jeden z nich, z ideální posice, nechal i opakovat. Když ani to nepomohlo, nařídil v 66.min. proti nám pokutový kop, pád domácí hráč při souboji o míč nafilmoval, Hojsák ho proměnil a zařídil vedení 2:1. Naši hráči se nenechali deprimovat a naopak měli míč častěji na svých kopačkách, ale domácí branka byla pro ně tentokrát jako zakletá. V závěru utkání ještě zahrál domácí hráč ve vlastním pokutovém území rukou, což však rozhodčí přehlédl! Soupeř si tak těsné vítězství ohlídal. Neobjektivní rozhodčí Smolka, ukázal našim hráčům čtyři a domácím jednu žlutou kartu.

N e d ě l e 1 5 . k v ě t n a 2011:

M u ž i : Slovan L y s á - AFK M i l o v i c e 1 : 0 (1:0)

Sestava:Zahrádka, Jelínek, (89´Ďurika), Pára, Poborský, Gregar, Morávek,(56´Bäumelt),Pavliš, Šlingr, Urban, Husák, (66´ Kříž),Novák Lukáš

V "derby" utkání, s druhým mužstvem tabulky, jsme zvítězili nejtěsnějším rozdílem. Zápas měl dobrou úroveň a i když byl dosažen jen jeden gól , byl zajímavý od začátku až do konečného hvizdu. Milovice byli lepší v prvním poločase, kdy měli míč častěji na svých kopačkách a druhý poločas byl již vyrovnanější. Příležitosti ke vstřelení další branky však měly oba celky. Naši hráči plnili dobře obrané úkony a spolehlivě zachytal i brankář Zahrádka, který si připsal deváté utkání bez inkasované branky.

Tímto vítězstvím jsme se posunuli na třetí místo v tabulce! Nejzajímavější minuty zápasu: 3.min. 1:0 Morávek po chybě milovického hráče běžel sám na brankáře a lobem zajistil vedení a i vítězství! 13´ neobsazený hráč soupeře minul naši branku, 22´pokus milovického Petráše brankář Zahrádka vyrazil na roh a za dvě minuty včasným vyběhnutím likvidoval další šanci soupeře, 31´pokus soupeřova Jánského Zahrádku nepřekonal, 33´náznak naši šance vyšel do ztracena, 43´- Morávek se opět pokoušel přelobovat brankáře, který míč nadzvedl nad břevno a po jeho zahrání Plecitý vykopával z branky. V úvodu druhé půle měl soupeř hned několik šanci, které jim brankář Zahrádka a obrana zlikvidovali:46´-na střelu byl připraven, 47´- míč letící po zemi k tyči vyrazil na roh, 48´- rohový kop odkopem vyřešil Poborský, 52´ - soupeřův hráč Jareš trefil břevno naši branky, 59´- soupeřův brankář vyběhnutím mimo pokutové území a odkopnutím míče zmařil náš útok, 67´- po rohovém kopu zmatek před v pokutovém území soupeře vyřešen zahráním míče do autu, 72´a 74 ´jsme měli výhodu rohových kopů bez ohrožení branky, 76´- náš přímý kop likvidoval brankář hostí, 80´a 88´- Milovice nevyužili rohové kopy a stejně skončil i náš roh v 90.min. Nepřesný rozhodčí Kelner, výsledek neovlivnil a ukázal našim hráčům čtyři a soupeři dvě žluté karty.

N e d ě l e 8 . k v ě t n a 2011:

M u ž i : SK S o k o l e č - Slovan L y s á 2 . 2 (0:1)

Sestava: Zahrádka, Jelínek, Pára, Poborský, Gregar, Morávek, (60´Husák), Pavliš, Urban, Zítka, Lukáš Novák, David Novák, (85´Šlingr)

Utkání mužstev ze 4 a 5.místa tabulky mělo velmi dobrou úroveň. Oba celky hráli otevřený fotbal a brankové příležitosti byli k vidění na obou stranách. Naši nastoupili v trochu pozměněné sestavě a na výkonu to bylo znát. Vedení na 0:1 zajistil Lukáš Novák, který nastoupil v útoku s bráchou Davidem. Za několik minut mohl pojistit vedení Pavliš, ale z malého vápna překopl branku. Ve druhém poločase v 55.min. zvýšil nádherně na 0:2 David Novák , z otočky napálil míč do šibenice. Domácí se po této brance vzpamatovali a snažili se o zvrat a když jim i připískával rozhodčí, tak se jim to i podařilo. Sokoleč nejprve trefila tyč, pak neproměnila nařízenou penaltu, kterou likvidoval brankář Zahrádka. V 66.min snížili domácí na 1:2. Za tohoto stavu se dostal do samostatného úniku David Novák a domácí hráč ho zastavil držením za dres, píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 72.min. domácí vyrovnali na 2:2. V 75´ fauloval Zítka, domácí hráč oplácel a vyloučeni byli oba! Přesto jsme mohli přivést tři body, kdyby v závěru utkání, využil střídající Husák sólový únik na domácí branku, kterou však netrefil. Rozhodčí Hlavnička , který udělil každému mužstvu po jedné červené kartě a ukázal domácím jednu žlutou a našim čtyři, zcela nezvládl závěr zápasu !

N e d ě l e 1 . k v ě t n a 2011:

M u ž i : Slovan L y s á - FK L i b o d ř i c e 1 : 2 (1:2)

Sestava: Zahrádka, Ďurika, (82´Husák), Šlingr, Novák Lukáš, Gregar, Pavliš, Urban, (75´Bäumelt), Poborský, Zítka ,(82´Novák Václav), Novák David

Utkání moc fotbalové krásy nepřineslo a našim hráčům se nevydařilo, hlavně první poločas odehráli v útlumu. Soupeř to vycítil, hrál bez respektu otevřený fotbal a odvezl si nečekaně i tři body, které nutně potřebuje pro záchranu v I.B třídě. Hned v úvodu utkání měli hosté dva sólové průniky, ale golman a obrana je odvrátili.V 6´Zítka hlavou nad břevno, potom měli několik náznaku šancí Libodřice a zahrávali i několik přímých a rohových kopů. V 36´likvidoval "tutovku" brankář Zahrádka. Z naši strany jsme měli nejblíže ke vstřelení branky v 38´ míč se po rohu odrazil od břevna. Hned v úvodní minutě druhé půle měl šanci soupeř, míč přelétl branku a stejně dopadl po protiútoku pokus Páry. V 60´se dostal do dobré posice David Novák, ale míč opět přelétl branku.62´ Lukáš Novák vykopl míč z brankové čáry, 64´Urban z dobré posice poslal míč do náruče brankáře.67´"volej" Poborského těsně minul branku, 69´Zahrádka vyrazil míč na roh, 71´ Pára nastřelil před brankou soupeře Davida Nováka, který v další minutě poslal míč do sítě soupeře, branka pro ofsajd neuznána. 76.min. 0:1 Matoušek, nešťastně mu po přímém kopu přihrál Šlingr. Ale to nebylo vše - 77.min.0:2 Červeňák, po rozehrávce ze středového kruhu jsme přišli o míč, naše obrana spoléhala na ofsajd, asistent nesignalizoval a čtyři hráči soupeře běželi na branku! V 81´Pára hlavou jen do náruče brankáře a v 82.min. 1:2 Bäumeltpo zemi prostřelil všechny nohy před brankou.A to bylo z naši strany vše, hosté do konce utkání vítězství ubránili. Utkání bylo hrané slušně a žlutou kartu viděl jen v závěru Pavliš za protesty.

S o b o t a 2 3 . d u b n a 2011:

M u ž i : SK J I R N Y B - SLOVAN L Y S Á 5 : 1 (2:0)

Sestava: Zahrádka, Pavliš, Šlingr, Poborský Ondra, Gregar, Bäumelt,(76´Walter), Kříž, Urban,Zítka, Novák Václav, (46´Moravec), Novák David

K utkání, dvou na jaře neporažených soupeřů, jsme nastoupili, vzhledem ke zranění a nemoci několika hráčů, v dosti improvizované sestavě, kdy museli hrát i tři hráči dorostu, kteří odehráli dopoledne i své utkání. Je však nutno přiznat, že na výborně hrající celek domácích, kde vynikali hlavně dva hráči černé pleti, bychom těžko stačili i v kompletní sestavě. Domácí měli po celé utkání převahu, hráli pohledný přízemní kombinační fotbal a byli nebezpeční i při zakončování útočných akcí. Naši hrozili jen z několika brejkových protiútoků ,zakončených však jen střeleckým pokusem mimo brankové tyče. První velkou šanci promarnil v 9 ´David Novák, svůj průnik zakončil střelou po zemi těsně vedle branky. Domácím jsme odolávali do 25 minuty, dokdy zahrávali pět rohů. Vedení se ujali v 27.min. 1:0 z pokutového kopu, brankář Zahrádka neudržel centrovaný míč, pak fauloval a následovala penalta. V 33.min. zvýšili domácí na 2:0, kdy asistent nesignalizoval ofsajd. V 39´pokus Urbana mířil nad břevno a za dvě minuty později dopadl stejně i pokus domácích. Těsně před koncem poločasu předvedl úspěšný zákrok brankář Zahrádka. Ve druhém poločase v 51´úspěšně zasáhl náš brankář, který se vyznamenal i v 59´, kdy likvidoval sólo domácího útočníka a úspěšný byl i o dvě minuty později. Naděje nám svitla v 62.min. 2:1 Poborský snížil z přímého kopu z 25 m po zemi podél zdi a šlo o jedinou naši střelu mezi brankové tyče! Naši hráči, místo trpělivé hry vzadu,se začali více tlačit dopředu, při bránění nebyli již tak pozorní a domácí toho využili. V 69.min zvýšili na 3:1, když se obrana spoléhala na ofsajd, který však asistent nesignalizoval. Po této brance se soupeř uklidnil a v 73.min. zvýšil na 4:1 a v 84.min. uzavřel na 5:1. V závěrečné minutě utkání měl ještě dva dobré zákroky brankář Zahrádka. Rozhodčí Rybka ukázal domácím dvě a našim tři žluté karty. Tak skončila serie našich šesti utkání bez porážky.

N E D Ě L E 1 7 . DUBNA 2011:

M u ž i : Slovan L y s á - AFK S a d s k á 3 : 2 (3:2)

Sestava: Zahrádka, Pavliš, Šlingr, Novák Lukáš, Gregar, Bäumelt, (68´ Pára), Urban, Poborský, Zítka, Husák,(46´Kříž), Novák David

Okresní derby utkání, se soupeřem hrajícím o záchranu v soutěži, mělo dva rozdílné poločasy. Ten první byl hrán v režii našich hráčů a druhý byl již vyrovnanější.. Zápas pro nás nezačal dobře, kdy již ve 4.min. vedl soupeř 0:1, Plot proběhl naši obranou a míč poslal do sítě. Vedení však nevydrželo hostům dlouho, v 7.min. Gregar hlavou srovnal na 1:1, po autovém vhozu Pohorského. Zvýšit mohl v 14´David Novák, ale hlavou těsně minul horní roh branky. Do vedení jsme šli v 14.min. Zítka 2:1, rovněž hlavou a po autu Pohorského. Potom zahrozil dvakrát neúspěšně soupeř. V 33.min jsme po pěkné rychlé akci zvýšili vedení na 3:1, Zítka opět hlavou prodloužil ideální centr od Pavliše. Se Sadskou to v této době vypadalo špatně, ale další gól jsme nepřidali a nevyužili jsme k tomu, ani dva rohové kopy a jeden přímý kop.Naopak hosté v 42.min. snížili na 3:2 Čapek hlavou prodloužil centr z přímého kopu. Snížení výsledku na rozdíl jedné branky postavil soupeře na nohy a od začátku druhé půle měli herní převahu a připravili si i gólové šance. V 54´ji výborně zmařil Zahrádka, 57´ volný hráč netrefil branku, následovali nevyužité dva rohové a dva přímé kopy hostí. V 69´další "tutovka Sadské, míč těsně minul branku. Od 70´ začali přebírat opět iniciativu naši a měli i brankové příležitosti. V 75´neobsazený Pára po rohu, hlavou mířil na brankáře, ten vyrazil míč nad břevno a po zahrání rohu Zítka hlavou poslal míč těsně nad branku. Následně zahrozila dvakrát Sadská - 77´přímý kop a 78´střela nad branku. Hned v 79´nedal "tutovku" David Novák, neobsazený z 8 m pálil nad branku a v 81´ pokus Páry hlavou opět nad branku.V 88´po rohovém kopu hostí, Urban vyrážel hlavou míč z brankové čáry. V 90´ měl soupeř výhodu přímého kopu od brankové čáry, brankář Zahrádka centr likvidoval a byl při tom faulován a rozhodčí zapískl. V samém závěru tříminutového nastavení běžel Kříž sám na brankáře Sadské, ten vyběhl a střelu srazil na roh, který jsme nevyužili. Rozhodčí Wolfram měl usnadněnou úlohu slušnou hrou obou mužstev a žlutou kartu ukázal hráčům každé strany dvakrát.Nástup do jarní části soutěže se vydařil a čtvrté jarní utkání skončilo opět naši výhrou.

Bílé Podolí - Slovan Lysá nad Labem 3:4

Tak na to budou fotbalisté Lysé dlouho vzpomínat. To se totiž nevidí tak často. O čem že je řeč? Lysá nad Labem ještě v sedmdesáté čtvrté minutě prohrávala na hřišti Bílého Podolí 0:3 a body se zdály být ztraceny.

No jo, jenže pak to přišlo. To byla doslova gólová chumelenice. Během jedenácti minut poslali hosté do domácí svatyně čtyři míče a totálně obrátili vývoj zápasu.

"Soupeř, když vyhrával 3:0, tak polevil, a toho my jsme dokonale využili. Musím klukům poděkovat, žedokázali takto fantasticky zápas obrátit. To se často nestává," byl po utkání nadšený vedoucí Lysé Josef Červinka.

Jeho tým ale přitom nevstoupil do utkání vůbec dobře. Absence několika zraněných hráčů byla na hře Lysé znát. Hráči Lysé nedokázali podržet míče v záloze, vytvořit kombinaci. A výsledkem byly dvě obdržené branky.

Když se pak ve druhé půli jejich hra zlepšila, tak dostali smolný gól a vše vypadalo už beznadějně. "Už jsme si nemysleli, že bychom s tím něco mohli udělat," popisoval pocity na lysecké střídačce Červinka. Ale nakonec se povedlo.

Lysé se podařil parádní obrat a z Bílého Podolí odvezla tři body.

Branky: 75. a 86. Kříž, 78. Pavliš, 82. L. Novák.

Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:4, Poločas: 2:0. Diváků: 80. Lysá:Zahrádka - Jelínek, Pavliš, L. Novák, Gregar - Zítka (58. Bäumelt), Urban, Poborský, Morávek - Husák (46. Šlingr), Moravec (46. Kříž).

Lysá - Tupadly 1:0

Utkání rozhodla jediná branka, kterou dal domácí Zítka v 70. minutě. A to ještě z pokutového kopu. Lysá měla několik dalších vyložených šancí, ale s proměňováním byla na štíru.

"Byl to festival zahozených šancí. My jsme si vytvořili asi osm tutovek, ale nedali jsme žádnou," uvedl vedoucí lyského mužstva Josef Červinka. "S výjimkou posledních pěti minut, kdy hráli hosté vabank, jsme měli vytrvalý tlak," dodal Červinka.

Branka: 70. Zítka (z PK). Rozhodčí:Machýček. ŽK: 0:2. Diváci: 100.Poločas: 0:0.

Slovan Lysá: Zahrádka - Ďurika (56. V. Novák), Pavliš, L. Novák, Gregar - Morávek (57. Husák), Urban, Poborský, Jelínek - Zítka, D. Novák.

Poříčany - Lysá 0:4

Na pořádnou šanci diváci čekali až do 28. minuty. Minarčík ale míč do brány neusměrnil a J. Puk mířil vedle. Pak se zranil stoper Martin a hosté krátké přesilovky využili ke vstřelení první branky. Předvedli parádní akci na jeden dotek, Poborský ještě mířil do tyče, ale důrazný Pavliš rozjásal hostujícítábor - 0:1. Pro domácí mohlo být hůře ve 44. minutě, ale jednou zasáhl brankář Hanuš a podruhé šel míč těsně vedle.

Poříčany do druhé půle vlétly jako uragán, ale branku ze dvou šancí nedaly. A tak trestali hosté, kteří dali tři góly. A byly to parádní trefy. Poborský se trefil parádně z trestného kopu, ranou pod břevno přidal třetí zásah Urban a gólovou třešničku na dort přidal po sóle David Novák, který obešel i bezmocného brankáře domácích.

Branky: 39. Pavliš, 71. Poborský, 80. Urban, 85. D. Novák. Rozhodčí:Pudil. ŽK: Freund, Touš - D. Novák, Zítka, Jelínek. Diváci: 110. Poločas:0:1.

SK Poříčany: Hanuš - Freund, Martin (40. Moravec), Touš, Bečka - Prejsek, J. Puk, Hlavatý, Holler - Koula, Minarčík.

Slovan Lysá nad Labem: Zahrádka - Gregar, Jirsa (84. Šlingr), L. Novák, Pavliš - Zítka, Urban, Poborský, Jelínek (85. Morávek) - D. Novák, V. Novák (60. Husák).

"Chyběli nám dva hráči základní sestavy Sedláček a Martin Puk, pak se zranil stoper Martin a tím se rozpadla osa týmu," uvedl na úvod hodnocení kouč poraženého mužstva Václav Kupr. "Proti dobře bránícímu mužstvu jsme to mělihodně složité. Hosté nás trestali rychlými brejky a dobrou střelbou z dálky. Rozhodla lepší produktivita hostí, i když jsme téměř nevystřelili na bránu. Po vápno jsme hráli dobře, ale bez zakončení," řekl poříčanský trenér.

Úsměvy na všechny strany rozdával kouč Lysé Pavel Jelínek. Aby také ne. "Dvacet minut nám trvalo, než jsme si zvykli na přírodní trávu a přežili jsme úvodní nápor domácích. Od třicáté minuty jsme začali hrát svoji hru - tedy po zemi, a to vyústilo v první gól. Po přestávce jsme chtěli pokračovat stejně, věděli jsme, že to domácí musí otevřít a to se také potvrdilo a z toho následoval druhý, třetí a čtvrtý gól," popsal utkání lyský kormidelník.

"Byli jsme hodně produktivní, ze šesti šancí jsme čtyři proměnili. A soupeře jsme do šancí nepustili. Navíc poprvé chytal po zranění brankář Zahrádka, proto jsme nechtěli nechat domácí střílet, abychom mu pomohli a to se také povedlo," dodal spokojený trenér Jelínek.

Nymburský deník

JARO 2011

Poříčany - Lysá 0:4

Na pořádnou šanci diváci čekali až do 28. minuty. Minarčík ale míč do brány neusměrnil a J. Puk mířil vedle. Pak se zranil stoper Martin a hosté krátké přesilovky využili ke vstřelení první branky. Předvedli parádní akci na jeden dotek, Poborský ještě mířil do tyče, ale důrazný Pavliš rozjásal hostujícítábor - 0:1. Pro domácí mohlo být hůře ve 44. minutě, ale jednou zasáhl brankář Hanuš a podruhé šel míč těsně vedle.

Poříčany do druhé půle vlétly jako uragán, ale branku ze dvou šancí nedaly. A tak trestali hosté, kteří dali tři góly. A byly to parádní trefy. Poborský se trefil parádně z trestného kopu, ranou pod břevno přidal třetí zásah Urban a gólovou třešničku na dort přidal po sóle David Novák, který obešel i bezmocného brankáře domácích.

"Chyběli nám dva hráči základní sestavy Sedláček a Martin Puk, pak se zranil stoper Martin a tím se rozpadla osa týmu," uvedl na úvod hodnocení kouč poraženého mužstva Václav Kupr. "Proti dobře bránícímu mužstvu jsme to mělihodně složité. Hosté nás trestali rychlými brejky a dobrou střelbou z dálky. Rozhodla lepší produktivita hostí, i když jsme téměř nevystřelili na bránu. Po vápno jsme hráli dobře, ale bez zakončení," řekl poříčanský trenér.

Úsměvy na všechny strany rozdával kouč Lysé Pavel Jelínek. Aby také ne. "Dvacet minut nám trvalo, než jsme si zvykli na přírodní trávu a přežili jsme úvodní nápor domácích. Od třicáté minuty jsme začali hrát svoji hru - tedy po zemi, a to vyústilo v první gól. Po přestávce jsme chtěli pokračovat stejně, věděli jsme, že to domácí musí otevřít a to se také potvrdilo a z toho následoval druhý, třetí a čtvrtý gól," popsal utkání lyský kormidelník.

"Byli jsme hodně produktivní, ze šesti šancí jsme čtyři proměnili. A soupeře jsme do šancí nepustili. Navíc poprvé chytal po zranění brankář Zahrádka, proto jsme nechtěli nechat domácí střílet, abychom mu pomohli a to se také povedlo," dodal spokojený trenér Jelínek.

Branky: 39. Pavliš, 71. Poborský, 80. Urban, 85. D. Novák. Rozhodčí:Pudil. ŽK: Freund, Touš - D. Novák, Zítka, Jelínek. Diváci: 110. Poločas:0:1.

SK Poříčany: Hanuš - Freund, Martin (40. Moravec), Touš, Bečka - Prejsek, J. Puk, Hlavatý, Holler - Koula, Minarčík.

Slovan Lysá nad Labem: Zahrádka - Gregar, Jirsa (84. Šlingr), L. Novák, Pavliš - Zítka, Urban, Poborský, Jelínek (85. Morávek) - D. Novák, V. Novák (60. Husák).

Lysá - Tupadly 1:0

Utkání rozhodla jediná branka, kterou dal domácí Zítka v 70. minutě. A to ještě z pokutového kopu. Lysá měla několik dalších vyložených šancí, ale s proměňováním byla na štíru.

"Byl to festival zahozených šancí. My jsme si vytvořili asi osm tutovek, ale nedali jsme žádnou," uvedl vedoucí lyského mužstva Josef Červinka. "S výjimkou posledních pěti minut, kdy hráli hosté vabank, jsme měli vytrvalý tlak," dodal Červinka.

Branka: 70. Zítka (z PK). Rozhodčí:Machýček. ŽK: 0:2. Diváci: 100.Poločas: 0:0.

Slovan Lysá: Zahrádka - Ďurika (56. V. Novák), Pavliš, L. Novák, Gregar - Morávek (57. Husák), Urban, Poborský, Jelínek - Zítka, D. Novák.

Bílé Podolí - Slovan Lysá nad Labem 3:4

Tak na to budou fotbalisté Lysé dlouho vzpomínat. To se totiž nevidí tak často. O čem že je řeč? Lysá nad Labem ještě v sedmdesáté čtvrté minutě prohrávala na hřišti Bílého Podolí 0:3 a body se zdály být ztraceny.

No jo, jenže pak to přišlo. To byla doslova gólová chumelenice. Během jedenácti minut poslali hosté do domácí svatyně čtyři míče a totálně obrátili vývoj zápasu.

"Soupeř, když vyhrával 3:0, tak polevil, a toho my jsme dokonale využili. Musím klukům poděkovat, žedokázali takto fantasticky zápas obrátit. To se často nestává," byl po utkání nadšený vedoucí Lysé Josef Červinka.

Jeho tým ale přitom nevstoupil do utkání vůbec dobře. Absence několika zraněných hráčů byla na hře Lysé znát. Hráči Lysé nedokázali podržet míče v záloze, vytvořit kombinaci. A výsledkem byly dvě obdržené branky.

Když se pak ve druhé půli jejich hra zlepšila, tak dostali smolný gól a vše vypadalo už beznadějně. "Už jsme si nemysleli, že bychom s tím něco mohli udělat," popisoval pocity na lysecké střídačce Červinka. Ale nakonec se povedlo.

Lysé se podařil parádní obrat a z Bílého Podolí odvezla tři body.

Branky: 75. a 86. Kříž, 78. Pavliš, 82. L. Novák.

Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:4, Poločas: 2:0. Diváků: 80. 

Lysá:Zahrádka - Jelínek, Pavliš, L. Novák, Gregar - Zítka (58. Bäumelt), Urban, Poborský, Morávek - Husák (46. Šlingr), Moravec (46. Kříž).

Slovan Lysá - Sadská 3:2

Hosté do utkání vstoupili lépe, ale vedení jim nevydrželo dlouho, jelikož v 9. minutě vyrovnal Gregar. A pak se trefil Zítka - 2:1. Ten se postaral i o třetí branku. Vypadalo to, že Lysá v poklidu dokráčí pro vítězství, jenže před poločasem snížil Čapek a dal utkání nový náboj. Druhý poločas se hosté snažili o vyrovnání, ale neujala se žádná jejich příležitost.

"Brzy jsme prohrávali, jenomže stejně rychle se nám podařilo otočit vývoj na 3:1. V tu chvíli to vypadalo, že to máme ve své režii, ale hosté snížili, ožili a snažili se vyrovnat. Hrál se otevřený fotbal se spoustou šancí na obou stranách, ale nikdo už poté góla nedal," shrnul derby vedoucí domácího mužstva Josef Červinka. "Vítězství bereme," spokojeně dodal.

"Po našem vedení jsme udělali tři chyby, které domácí potrestali. My byli v tu chvíli ze hry, ale po snížení jsme soupeře tlačili, měli asi čtyři jasné šance, jenže nedali. Na konci jsme ještě mohli inkasovat, takže vítězství domácích je asi spravedlivé," uvedl kouč hostí Josef Král.

Branky: 9. Gregar, 14. a 25. Zítka - 5. Štácha, 42. Čapek. Rozhodčí: Wolfram. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 3:2.
Lysá: Zahrádka - Pavliš, Šlingr, L. Novák, Gregar - Bäumelt (65. Pára), Urban, Poborský, Zítka - D. Novák, Husák (46. Kříž).
Sadská: Šaroch - Kříž (65. Hnízdo), Jirásek, Hrdlička (90. Pajkrt), Káninský - Čapek, Svoboda, Nedbal, Telipský - Štácha (70. Rozsíval), Plot.

Jirny B - Lysá 5:1

Až hrozivě vypadající porážku si Lysá odvezla od pátého celu tabulky. Tak jednoznačně ale zápas nevypadal. Do utkání vstoupila lépe Lysá, jenže David Novák ve velké šanci trefil jen gólmana.

Pak se iniciativy ujali domácí a proměnili je ve dvě branky. Po proměněné penaltě ještě před koncem prvního poločasu zvýšili domácí na 2:0.

Hosté chytli svou příležitost za pačesy hned od začátku druhé půle. Brankou Pohorského z trestného kopu snížili na rozdíl jednoho gólu, ale pak otevřeli hru a výsledkem byly další tři míče v jejich svatyni. Celkově tak prohra 1:5.

"Když jsme snížili, tak jsme cítili šanci na vyrovnání, ale Jirny zkušeně daly během chvíle branku. Pak jsme otevřeli naši hru ještě víc a dostali jsme další dva góly," popsal konec utkání vedoucí Lysé Josef Červinka.

"Do utkání jsme nastoupili v improvizované sestavě. V základu byli dva dorostenci, kteří měli v nohách už dopolední utkání a po střídání hráli dokonce čtyři dorostenci. Tím ale nechci snižovat výkon domácích. Ti si výhru zasloužili," doplnil Červinka,

Branka: 59. Poborský. Rozhodčí: Rybka. ŽK: 1:3. Poločas: 2:0. Diváků: 50. 

Lysá: Zahrádka - Pavli, Poborský, Šlingr, Gregar - Kříž, Urban, Zítka, Bäumelt (75. Walter) - D. Novák, V. Novák (46. Moravec).

Slovan Lysá - Libodřice 1:2

Vyrovnaná první půle gól nepřinesla. Blíže brance byli hosté, kteří měli dvě slibné příležitosti. "Při nich nás podržel gólman Zahrádka," hlesl Josef Červinka, vedoucí domácího mužstva.

Utkání bylo rozhodnuté během minuty, kdy se hosté dvakrát trefili. Lysá stačila pouze snížit gólem střídajícího Bäumelta. "Pak už jsme nic nevymysleli. Libodřice byly snaživější, bojovaly o důležité body. My jsme nezahráli to, co umíme. Soupeře jsme měli přehrát, ale nepodali jsme dobrý výkon," dodal vedoucí.

Branky: 80. Bäumelt - 76. Matoušek, 77. Červeňák. Rozhodčí: Jarolímek. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0.
Slovan Lysá: Zahrádka - Ďurika (75. Husák), L. Novák, Šlingr, Gregar - Urban (65. Bäumelt), Poborský, Pára, Pavliš - D. Novák, Zítka (65. V. Novák).

Sokoleč - Lysá 2:2

Jako první šli do vedení hosté, po samostatné akci se prosadil Lukáš Novák - 0:1. Tento stav vydržel až do poločasu, ale poté se začaly dít věci. Nejprve domácí nastřelili tyč a hosté ihned z protiútoku zvýšili vedení. Za okamžik měl možnost snížení Šťastný, ale nabídnutou penaltu nedal. To ovšem domácí nakoplo a během chvíle vyrovnali.
Aaby toho nebylo málo, tak rozhodčí vyloučil za strkanici na každého straně jednoho hráče. V hektickém závěru ještě hosté mohli střelit gól, ale L. Novák samostatný nájezd nedal.

"První půli nás hosté přeběhali, byli lepší, měli jsme velké problémy. Po pauze jsme to vůlí dotlačili alespoň k bodu," řekl hráč Sokolče Radek Hruška. "My jsme měli slušných akorát dvacet minut ve druhém poločase, jinak to bylo divoké a hektické utkání," dodal Hruška.

"Změnili jsme sestavu po minulém utkání a vyšlo nám to. Remíza byla asi zasloužená, jen škoda dvou zbytečně vyloučených hráčů a hektického konce, za který mohl rozhodčí, jinak to bylo hezké utkání," komentoval po derby vedoucí Lysé Josef Červinka.

Branky: 66. Hruška, 72. Šťastný - 12. L. Novák, 55. D. Novák. Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: 1:4. ČK: 75. Škvor - 75. Zítka. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Sokoleč: Kun - Pulpán, Šťastný, Černý, Plaček - Košický (46. Škvor), Vodvářka, Hruška, L. Němec - Čáp, Novotný. 

Lysá: Zahrádka - Jelínek, Pára, Poborský, Gregar - Zítka, Urban, Pavliš, Morávek (62. Husák) - D. Novák (90. Šlingr), L. Novák.

Lysá - Milovice 1:0

Utkání začalo zostra a hned ve třetí minutě otevřel skóre zápasu Morávek, který přeloboval brankáře hostí. Zbytek poločasu měly Milovice mírnou převahu, ale nevedlo to k ničemu, než jen k náznakům šancí, které brankou neskončily.

Podobně se odehrával i druhý poločas. Milovice sice nastřelily břevno, ale to bylo z jejich strany vše a když neskórovali ani domácí, mohli se radovat ze zisku všech bodů.

"My jsme odehráli výborný zápas hlavně v defenzivě v čele s brankářem Zahrádkou. Od nás to bylo spíše bojovné utkání, divákům se toto derby muselo asi líbit. U nás panuje veliká spokojenost," zářil štěstím vedoucí mužstva Lysé Josef Červinka.

"Po prohraném poločase jsme ve druhém dějství chtěli zvýšit svůj tlak, to se nám ale nepovedlo. Chyběla nám bojovnost a jakákoliv touha po vítězství už ve druhém zápase za sebou," byl rozmrzelý hrající kouč hostí Ivan Plecitý. "Zaslouženě jsme prohráli," dodal Plecitý.

Branka: 3. Morávek. Rozhodčí: Kelner. ŽK: 4:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0.
Lysá: Zahrádka - Šlingr, Poborský, Pára, Gregar - Jelínek (89. Ďurika), Pavliš, Urban, Morávek (58. Bäumelt) - Husák (65. Kříž), L. Novák
Milovice: Fišer - Plecitý, Rožánek, Vlačiha, Novák - Jareš, Petráš, Magada, Beneš - L. Müller, Jánský.

Rožďalovice - Lysá 2:1

"První půli naše hra byla nic moc, nechali jsme si dát zbytečného góla před poločasem. Druhým poločas jsme měli jakž takž tlak, nastalo mírné zlepšení, a tak jsme vyhráli," hodnotil derby trenér domácích Josef Beneš. "Pro nás to jsou strašně důležité body," byl spokojený po zápase Beneš.

"První půle byla vyrovnaná, my inkasovali po nedorozumění naší obrany. Druhá půle probíhala taktéž, hrálo se od vápna k vápnu, ale domácí byli šťastnější. My jsme se snažili o vyrovnání, ale chyběla nám finální fáze," byl smutný vedoucího hostujícího družstva Josef Červinka.

Branky: 7. Mašinda, 66. Hojsák (z PK) - 39. Jelínek. Rozhodčí: Smolka. ŽK: 1:4. Diváci: 100. Poločas: 1:1.
Rožďalovice: Hampl - Valeš, Sporiš, Pavel, Blažek - Havlík, Hojsák, Nechánský (47. Kubín), Táborský - Ott, Mašinda (70. Chlomek).
Lysá: Zahrádka - Gregar, Poborský, Pára, Ďurika - Morávek (60. Bäumelt), Pavliš, Urban, Jelínek - D. Novák, L. Novák (80. Kříž).

Velim B - Lysá nad Labem 4:3

A i když už Velim B z vrcholku tabulky nikdo nesesadí, Lysá nepřijela na její trávník coby ustrašený soupeř. Ba naopak, bojovala a málem sahala po bodu. Jenže na málem se nehraje. Hraje se na branky a těch dali více domácí.

Velim B šla do vedení už v osmé minutě. Lysá na to rychle reagovala, ale vyrovnaní do konce poločasu neudržela. A tak musela ve druhé půli dohánět. To se dařilo. Ale protože na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky domácí zvýšili náskok už na 3:1, tak se Lysá dotáhla vždy jen na rozdíl gólu. Nejdřív na 3:2, pak na 4:3.

"Rozhodující moment zápasu přišel v 71. minutě. To Velimští zlikvidovali dva naše balony, které letěly do jejich brány, a pak z rychlého protiútoku dávali branku na 4:2. My pak tedy ještě snížili, ale víc už jsme nestihli," popsal konec utkání vedoucí Lysé nad Labem Josef Červinka.

"Myslím, že na bod jsme měli určitě. Bylo to vyrovnané utkání. I přesto, že jsme nakonec prohráli, tak musím kluky pochválit, hráli výborně. Domácí jsme dobře prověřili. Když by bylo i trošičku štěstíčka, tak jsme bod mohli mít," zhodnotil nedělní zápas Červinka.

Branky: 9. Urban, 56. Gregar, 76. Kříž. Rozhodčí: Vyhnal. ŽK: 1:3. Poločas: 2:1. Diváci: 80. 

Lysá: Zahrádka - Gregar, Pára, L. Novák, Šlingr - Morávek (46. Kříž), Urban, pavli, Jelínek - Poborský, D. Novák (78. Husák).

Lysá - Ostrá 5:1

Utkání se rozjelo pro domácí slibně, po dvou přihrávkách Urbana skórovali nejdříve Pavliš a v 11. minutě už na 2:0 dával David Novák. Těsně před poločasem dal svojí druhou branku v utkání Pavliš z pokutového kopu a bylo rozhodnuto. Ve druhém poločase tempo hry opadlo, ale domácí ještě navýšili své vedení a zaslouženě vyhráli.

"Byli jsme jasně lepší po celý zápas," byl spokojený vedoucí domácí družiny Josef Červinka. "V poslední době hrajeme fakt dobře, potvrdili jsme výkony z posledních utkání, mrzí nás jen ta inkasovaná branka," řekl Červinka.

"Předvedli jsme ostudný výkon, stydím se za nás," nebral si servítky hrající trenér Ostré Jiří Dozorec. "Lysá vyhrála naprosto zaslouženě," dodal.

Branky: 3. a 42. Pavliš (2. z PK), 11. a 88. D. Novák, 67. Gregar - 79. Uher. Rozhodčí: Divílek. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 3:0.
Lysá: Zahrádka - Gregar, L. Novák, Pára, Krátký (82. Morávek) - Jelínek (75. Husák), Urban, Pavliš, Baümelt (59. Kříž) - D. Novák, Poborský.
Ostrá: Heimrath - Čáp, Margolius, Jíša, Effenberger (35. M . Kostenko) - Pačesný (46. Verner), Polák, Dozorec, Uher (80. J. Kostenko) - Šlambor, Müller.

Polaban Nymburk B - Lysá 4:3

Domácí vedli už o tři góly, pak ale nechali soupeře snížit na rozdíl jediného gólu. Výhru si ale nakonec vzít nenechali.

"V poslední době se nám daří. Po třetím gólu jsme přestali hrát a Lysá dala dvě branky. Oni si pak ale dali vlastní gól a bylo rozhodnuto," řekl vedoucí domácího mužstva Karel Kovacs, pro jehož tým to byla druhá výhra 4:3 za sebou.

"První půle byla vyrovnaná, my jsme měli tři slušné šance. Pak jsme si ale na začátku druhého dějství vybrali slabší chvilku a prohrávali jsme tři nula. Potom jsme měli tlak, hráli vabank, ale dostali jsme čtvrtý gól do otevřené obrany," uvedl vedoucí Lysé Josef Červinka.

Branky: 35. Kukla, 46. Hovorka, 48. Havlík, 86. vlastní - 69. Kříž, 78. Poborský, 88. Urban. Rozhodčí: Šípek. ŽK: 4:4. Diváci: 60. Poločas: 1:0.
Polaban B: Pulda - Poklop, J. Grešula, Kubálek, Hospodka - Havlík, Vagenknecht, Růžička, Novotný - Holan (46. Hovorka) , Kukla.
Lysá: Zahrádka - Jelínek, L. Novák, Jirsa, Gregar - Zítka, Pára, Urban, Bäumelt (58. Kříž) - D. Novák, Poborský.

Slovan Lysá - Nové Dvory 9:1

Necelých pět minut stačilo domácím fotbalistům k tomu, aby rozhodli zápas. Mezi osmnáctou a třiadvacátou minutou dali tři góly a nebylo co řešit. Hosté jednoznačně zaostávali ve všech herních činnostech a raději už by se asi viděli doma. Obzvláště poté, co během deseti minut druhé půle opět třikrát inkasovali. Po celé utkání se hrálo výhradně na polovině hostí, kteří si nevypracovali žádnou vážnější šanci a jen sporadicky se dostávali na polovinu Lysé.

"Soupeř byl slabý, pořádně si nenahrál. Naopak my jsme si zahráli a dali jsme spoustu gólů. Škoda jen toho, že jsme nedali ten desátý," řekl po vítězném zápase lyský útočník David Novák, který první brankou soupeře načal, ale do druhého poločasu už nenastoupil.

Branky: 22., 23. a 56. Pavliš, 48., 77. a 84. Kříž, 18. D. Novák, 52. Poborský, 61. L. Novák - 73. Pospíšil. Rozhodčí: Soběslav. ŽK: 0:2. Diváci: 40. Poločas: 3:0.
Slovan Lysá nad Labem: Husák - Jelínek, Jirsa, L. Novák, Gregar - Bäumelt (46. Morávek), Pavli (80. Walter), Pára, Urban - D. Novák (46. Kříž), Poborský.


PODZIM 2010

Lysá nad Labem - Poříčany 3:4

Doslova hokejový výsledek se zrodil na úvod nejnižší krajské soutěže. Domácí fotbalisté byli hodně ofenzivní a během devadesáti minut vstřelili soupeři tři branky. Na body to ale nestačilo. "Dopředu jsme hráli dobře, ale dozadu velice špatně," přiznal kouč Lysé Tibor Mičinec."Zápas měl skončit remízou. Za druhou půli bychom si to zasloužili, byli jsme lepší, ale dělali jsme hrubé chyby v obraně. Soupeř si uhájil vítězství," dodal.

Branky: 25. D. Novák, 55. Poborský, 80. Zítka.Diváci: 60. Poločas: 1:2
Lysá nad Labem: Zahrádka (45. Jarolík) - Jelínek, Jirsa, L. Novák, Gregar - Baumelt (60. Zítka), Poborský, Urban, Krátký (75. Zoubek) - D. Novák, Kříž.

Tupadly - Lysá nad Labem 3:1

Fotbalisté Lysé nebudou na tento zápas vzpomínat v dobrém. V zápase, ve kterém prohráli na hřišti soupeře, navíc dostali dvě červené karty a do příštích bojů jsou oslabeni o Poborského a Gregara.

První poločas byl brankově vyrovnaný, ve druhém poločase se fotbalisté Lysé nevyvarovali obranných chyb, čehož domácí stoprocentně využili.
"Domácí zaslouženě vyhráli. Hned v páté minutě jsme vyrobili hrubou chybu v obraně a prohrávali 0:1. Po rohovém kopu jsme pak dokázali vyrovnat. Druhá půle byla z naší strany špatná, hráči byli nedisciplinovaní a dělali jsme chyby," řekl kouč Lysé Tibor Mičinec.

Branka Lysé: 35. D. Novák. ŽK: 2:4. ČK: 60. Poborský, 65. Gregar (oba Lysá). Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Lysá nad Labem: Zahrádka - Jelínek, Jirsa, L. Novák, Gregar - Kříž (62. Šlinger), Bäumelt (75. Morávek), Urban, Krátký (75. Zítka), Poborský - D. Novák.

Lysá - Bílé Podolí 2:1

Domácí sice jako první inkasovali, ale už do přestávky se jim podařilo vyrovnat a po změně stran strhli vítězství na svoji stranu. Navíc na konci první půle nedal Lukáš Novák penaltu. Ten však nakonec rozhodl. "Vyhráli jsme zaslouženě. Nedali jsme sice několik vyložených šancí, ale těch jsme měli více než soupeř. Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší," řekl po utkání lyský kormidelník Tibor Mičinec.

Branky: 27. Kříž, 60. L. Novák - 10. Skala. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Slovan Lysá: Zahrádka - Jelínek (35. Urban), Jirsa, L. Novák, Šlingr - Morávek (63. Červák), Bäumelt, Krátký, Zítka - Kříž (88. Jarolík), D. Novák.

Sadská - Lysá nad Labem 2:1

Skóre derby otevřel ve 35. minutě Plot. Asi deset minut po zahájení druhé půle se domácí prosadili podruhé, konkrétně Hrdlička. Poté z tlaku hostů přišla už pouze snižovací branka.

"První poločas jsme byli jasně lepší, ale nedařila se nám finální přihrávka. Celkově to byl vyrovnaný zápas, ale mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem," zhodnotil utkání středopolař domácích Petr Nedbal.

"My jsme si to prohráli sami, během prvních dvaceti minut jsme měli tři šance, ale nedali jsme je, a tak přišel trest. Druhý poločas jsme začali špatně, dostali jsme druhého góla. Pak jsme posílili ofenzivu, měli jsme tlak, dali jsme i góla, mohli jsme i vyrovnat, ale byli jsme málo důrazní," shrnul derby trenér hostí Tibor Mičinec.

Branky: Plot, Hrdlička - L. Novák. Rozhodčí: Michal. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Sadská: Šaroch - Kříž, Šmejkal, Čapek, Štácha - Jindra, Nedbal, Svoboda st., Hnízdo (75. Rozsypal) - Plot, Hrdlička (70. Bílek).
Lysá: Zahrádka - Gregar, Lukáš Novák, Jirsa, Krátký (70. Valter) - Morávek, Bäumelt, Poborský, Kára, Kříž (46. Šlingr) - David Novák.

Lysá nad. Labem - Jirny B 1:0

"Hosté nezvládli zápas po psychické stránce," řekl na adresu hostů domácí kouč Tibor Mičinec. Ten mohl být spokojen. Jeho hráči byli disciplinovaní, nedostali žlutou kartu a hlavně ani žádnou červenou. Hosté si v tomto ohledu nepočínali dobře. Nejdříve byl kolem dvacáté minuty vyloučen hráč za nesportovní chování vůči rozhodčímu a pak v 55.minutě po dvou žlutých kartách další hráč hostí se nechal vyloučit. "Dokázali jsme využít početní výhodu," řekl Tibor Mičinec, který se raduje z výhry 1:0.

"Měli jsme tlak, spoustu šancí, dokonce jsme nedali penaltu. Nedáváme góly z pár metrů, nebo i dorážky, je to naše nezkušenost. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě," dodal trenér Lysé.

Branky: 60. vlastní. ŽK: 0:3. ČK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Lysá n. Labem: Zahrádka - Pavliš, Jirsa, L. Novák, Gregar - Baumelt (58. Hanke), Pára, Urban, Jelínek (70. Šlingr) - Kříž (85. Doubek), D. Novák.

Libodřice - Lysá 0:2

Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a nenabídl divákům mnoho zajímavých šancí. Po prvním poločase šli do kabin fotbalisté za nerozhodného stavu 0:0.
Druhý poločas se lépe vyvíjel pro hráče hostí. Po hodině hry se prosadil Urban a o pět minut později D. Novák.

Domácí se v koncovce trápili a jejich gólová utopie dokazovala, že i penalta je pro hráče Libodřic těžký oříšek. ,,V prvním poločase se hrálo bez šancí. Na podmáčeném hřišti to byl boj. Do druhé půle jsme šli s cílem kombinovat. V době, kdy jsme byli oslabeni o zraněného stopera, jsme obdrželi branku a po chybě obrany jme prohrávali 0:2. Vrcholem je neproměněná penalta Potůčka. Hosté si tři body zasloužili," prohlásil po utkání trenér Libodřic Vladimír Pěkný.

,,Vyhráli jsme zaslouženě.Domácí neměli žádnou šanci kromě penalty, kterou nedali. My jsme šance měli a dokázali je proměnit. Chci poděkovat hráčům za jejich disciplinovanost," řekl spokojený kouč Lysé Tibor Mičinec.

Branky: 60. Urban, 65. D. Novák. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0
Libodřice: Polák - Renč (46. Sojka), M. Potůček, Pánek, Vacek - K. Potůček, Bálek, Kutil, Pěkný - Matoušek, Mojžíš (65. Šafránek).
Lysá nad Labem: Zahrádka - Hanke, Jirsa, L. Novák, Gregar - Jelínek, Pára (85. Morávek), Urban, Kříž (55. Poborský), Šlinger (70. Zítka) - D. Novák.

Lysá - Sokoleč 2:0

Po bezbrankové první pětačtyřicetiminutovce se dvakrát prosadili domácí hráči, kteří si tak na své konto připsali cenný skalp jednoho z největších favoritů na postup. "Naše vítězství je překvapivé, ale zasloužené. Sokoleč na začátku druhé půle spálila dvě tutovky a poté jsme se prosadili my. První branku trefil nádherně z přímého kopu Šlinger," radoval se z výhry svého celku domácí kouč Tibor Mičinec.

Lysá si připsala čtvrtou výhru a posunula se už na páté místo tabulky. Naopak Sokoleč klesla až na čtvrtou příčku. "Kluci splnili vše, co jsme si v kabině řekli. Bojovali jsme jako tým a já jsem moc rád za tyto body," dodal Mičinec.

Branky: 68. Šlingr, 75. Novák. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0.

Lysá: Zahrádka - Pavliš, Jirsa, L. Novák, Gregar - Zítka (60. Šlingr), Pára, Urban, Poborský, Jelínek (85. Kříž) - D. Novák.

Milovice - Lysá 3:1

V zápase hosté tahali za kratší konec provazu. Domácí byli aktivní a to také do poločasu potvrdili dvěma zásahy. Pak sice Lysá snížila, ale další branku už nepřidala. Naopak výhru Milovic pojistil svou druhou brankou Michal Jareš.

"Klukům bych chtěl poděkovat, utkání jsme nepodcenili a hráli jsme zodpovědně," radoval so po utkání hrající kouč Milovic Ivan Plecitý. "Byli jsme po celý zápas lepším týmem a měli jsme více šancí. I když Lysá podala solidní výkon, my jsme vyhráli zaslouženě," řekl Plecitý.
"Výhra Milovic je zasloužená. Domácí byli důrazní, bělavější a fotbalovější. Za stavu 2:1 šel sám na brankáře David Novák, ale nedal. Jinak byly Milovice lepší ve všech směrech," iznal lyský kormidelník Tibor Mičinec.

Branky: 28. a 79. Michal Jareš, 15. Jánský - 52. Pára. Rozhodčí: Rychtár. ŽK: 2:2. Diváci: 230. Poločas: 2:0.
Milovice: Fišer - Novák, Rožánek, Vlačiha, Růžička - Jareš (82. P. Petráš), Plecitý, Magada, P. Müller (46. Beneš) - Jánský, Došlý (87. Palička).
Lysá: Jarolík - Pavliš, Jirsa (46. Kříž), L. Novák, Gregar - Zítka (80. Morávek), Pára, Urban, Poborský, Jelínek - D. Novák.

Lysá - Rožďalovice 2:0

Po bezbrankové a nudné, na šance málo bohaté první půli přišel poločas druhý, kdy se domácí Slovan dostal nejdříve do vedení z pokutového kopu, který proměnil Šlingr a o pár minut později pojistil vedení z dorážky Zítka.

"Dnešní vítězství přikláním zlepšenému výkonu ve druhé půli, kdy kluci opravdu bojovali. Zlomovým okamžikem utkání byla penalta a vyloučení hostujícího hráče. Musím kluky pochválit, kteří hlavně druhý poločas příkladně odmakali a svoji bojovností si vyhráli zápas," byl hrdý na hráče vedoucí týmu Lysé Josef Červinka.

"Čekal jsem spíše pohodovější nedělní zápas, ale už na začátku jsem tušil, že je něco špatně, Lysá šla za třemi body nefotbalovými způsoby, proti nám byly otočené auty, standardní situace. Rozhodčí to měli asi nařízeno od Lysé. Domácí byli laicky řečeno jaloví, ale prostě rozhodčí nás, jak se říká, zařízl. Je to ostuda fotbalu, nyní mám chuť skončit. Prý to byla odveta za deset let starou událost, co se tady stalo," vyprávěl zklamaný trenér hostí Milan Švábenský.

Branky: 60. Šlingr z PK, 70. Zítka. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:3. ČK: 60. Havlík (R). Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Lysá: Zahrádka - Grigar, Jirsa, L. Novák, Šlingr - Kříž (62. Morávek), Poborský, Urban, Pára - Zítka (88. Walter), D. Novák.

Rožďalovice: Hampl - Veselý, Pavel, Havlík, Blažek - Pulda (60. najman), Nechánský (74. Kozák), Hojsák, Táborský - Mašinda, Ott.

Lysá nad Labem - Velim B 1:3

,,Do tohoto zápasu jsem šel s obavami, protože se nám rozpadla vynikající stoperská dvojice Regner - Dejmek. Dejmek se zranil a Regner jel s áčkem. Proto jsme museli v obraně improvizovat," uvedl na pravou míru Jaroslav Češpiva, kouč Velimi B.

Velim hrála ze zajištěné obrany a hrozila především z rychlých brejků. Jeden takový využil ve 22. minutě Psohlavec, jemuž přihrával Slavík. Ve 33. minutě asistoval u branky Budinského Vácha a rázem to bylo o dva góly. Navíc o minutu později se podruhé v duelu prosadil forvard Psohlavec. Poločas skončil 3:0 a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto.

,,Přestože jsme dali v prvním poločase tři góly a vedli jsme, tak jsem nebyl s výkonem spokojen a chtěl jsem vidět zlepšení ve druhém poločase," sdělil Češpiva.

,,Hosté byli hodně produktivní a za první poločas nám dali tři góly, poté bylo prakticky po zápase," neměl radost Josef Červinka, vedoucí Lysé nad Labem.

Ve druhém poločase už lídr soutěže žádný gól nepřidal, naopak jeden inkasoval. Po chybě brankáře Tůmy se mezi střelce zapsal Pára. ,,Soupeř byl bojovný. My jsme spoléhali na rychlé protiútoky a tři body samozřejmě bereme," byl spokojen Češpiva.

,,Dostali jsme lekci z produktivity. Hra byla vyrovnaná. My však končili na vápně soupeře a hosté nám dali góly po dvou rychlých brejcích a jedné naší chybě. Jinak si myslím, že jsme podali dobrý výkon," zakončil Josef Červinka, zástupce domácího tábora.

Branky: 59. Pára - 22. a 34. Psohlavec, 33. Budinský. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 0:3.
Lysá nad Labem: Zahrádka - Gregar, L. Novák, Jirsa, Pavliš - Urban, Poborský, Pára, Morávek (46. Kříž) - Zítka, D. Novák.
Velim B: Tůma - Kyncl, Srp, Mikluščák, Valenta - Jeník, Slavík, Budinský (81. Zajíc), Vácha - Hájek (59. Jelínek), Psohlavec (85. Hlavatý).

Ostrá - Lysá 0:0

Na toto představení obou dvou táborů se přišla podívat asi stovka diváků. Fotbal měl svoji kvalitu, bohužel jsme se nedočkali žádné branky. Příležitosti k tomu byly, hlavně ze strany Ostré, která chtěla v domácím prostředí sebrat všechny body. Ani jedna strana v zápase nezaváhala a diváci odešli domů po bezbrankové remíze.

"Mělo to nádech derby. Nedotáhli jsme šance, mrzí mě to, neměli jsme to štěstí. Podali jsme kolektivní výkon," hodnotil utkání hrající kouč Ostré Jiří Dozorec.

"Ostrá byla lepší technicky, my jsme to nahrazovali bojovností. I když na naší straně zvonila tyč a dvakrát jsme míč vykopávali z brankové čáry, uhájili jsme nulu. Ostrá byla na šance lepší, ale my bod ze hřiště silného soupeře bereme," uvedl vedoucí Lysého mužstva Josef Červinka.

Rozhodčí: Urbánek. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas:0:0.

Ostrá: Heimráth - Čáp, Vojtěch, J. Kostenjo, M. Kostenko - Vavřík (45. Píša), Kotrba, Polák, Uher (75. Verner) - Remenec, Müller.

Lysá nad Labem:Zahrádka - Gregar, L. Novák, Jirsa, Pavliš - Jelínek (20. Pára), Zítka (90. Walter), Poborský, Urban - D. Novák, Kříž (60. Morávek).

Lysá nad Labem - Polaban Nymburk B 6:3

Od začátku zápasu bylo zřejmé, že v zápase padne mnoho branek. Velice dobré tempo hry, nasazení a vůle po vítězství. To je vizitka tohoto utkání. Skóre se neustále měnilo a až dokonce zápasu se hrálo o body, kterých chtělo každé mužstvo co nejvíce. Více branek vstřelili domácí.

"Polaban od záčátku podnikal nebezpečné protiútoky. My jsme dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu. Po poločase jsme přidali branku, kterou jsme se uklidnili. Jsem rád, že jsme navázali na bod z Ostré, je to pro nás cenné vítězství," řekl vedoucí domácího týmu Josef Červinka.

"Do utkání jsme vstoupili dobře. Dali jsme na 1:0 a mohli jsme zvýšit skóre, ale nedáš dostaneš. Hráli jsme špatně v obraně, špatný byl i důraz a hned z kraje druhé půle opět inkasujeme. Šance v zápase jsme měli, neproměnili jsme je a proto jsme prohráli. Přes zimu musíme s týmem něco udělat, nebo to nedopadne dobře," ví vedoucí hostujícího mužstva Karel Kovacs.

Branky: 18. Pára, 22. a 81. Zítka, 39. D. Novák, 48. Pavliš, 57. Urban - 10. Březina, 41. a 86. Kukla. Rozhodčí: Janšta. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 3:2.
Lysá: Zahrádka - Šlingr (46. Hanke), Jirsa, L. Novák, Gregar - Pavliš, Poborský, Pára, Urban - Zítka (82. Walter), D. Novák.
Polaban B: Dědek - Kulhánek, J. Grešula, Kubín, Hospodka - Poklop (66. Hájek), Kudrna (61. Grospic), R. Růžička, Valíček - Březina, Kukla.

Nové Dvory - Lysá nad Labem 0:2

Hosté celý zápas kontrolovali hru a svého soupeře nepustili do žádných vyložených šancí. Vedení 2:0 se ve druhém poločase promítlo na hře, která se odehrávala jinak ve slušném tempu. Hosté nepřidali další góly a mohou se radovat ze zisku tří bodů."Během zápasu jsme měli jednoznačnou převahu, měli jsme více ze hry, byli jsme lepší. Druhý poločas se odehrál ve volnějším tempu, ale přesto jsme spoustu šancí zahodili. Rád bych poděkoval klukům za jejich přístup k tréninkům i zápasům, díky tomu jsme úspěšní. Škoda, že sezona končí, v této chvíli je naše hra dobrá," uvedl hostující trenér trenér Josef Červinka.

Branky: 5. Zítka, 42. D. Novák. Rozhodčí: Wolfram. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 0:2.

Lysá nad Labem: Zahrádka - Gregar, Jirsa, L. Novák, Šlinger - Pavliš, Pára (80. Baumelt), Poborský, Urban - D. Novák (65. Kříž), Zítka.